Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvárható egy gyermekét...

Elvárható egy gyermekét egyedül nevelő édesanyától, hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés
Párom a mai napig eltartja volt házastársát és közös gyermeküket. A nő a gyerek születése óta nem dolgozik. 6 éve külön élnek, a gyerekük lassan 13 éves. Párom többször kérte, hogy vállaljon munkát, tanfolyamokra is befizette. Asszonytartással is fenyegetőzik. Nekünk is van egy kisgyerekünk, és úgy gondolom, jobb helye is lenne a pénznek. Az ő gyereküktől persze nem sajnálom. Nem is csak a pénzről van szó, hanem a lelki teherről, ami ezzel jár. Közben tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű az élete az egyedülálló édesanyáknak. Mégis, hosszútávon ezt nem tartom kivitelezhetőnek. Mi a véleményetek?
2016. jan. 14. 20:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Jó sok gyerektartást fizethet a párod....
2016. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Mennyi a gyerektartás összege, amit fizet?
2016. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

"Ahol az apuka meghalt vagy sohasem vett részt a család életében ott mit tesz az anya"

3-an vagyunk testvérek, én 3 éves voltam, amikor apu meghalt. Amióta az eszemet tudom, anyám nem dolgozott... Az özvegyi nyugdíjból, és az uténunk kapott pénzből éltünk.


Ettől függetlenül kérdező nem normális, ha egy egyedülálló anya nem dolgozik. De csak az dolgozik, aki rászorul.

Ha az én számlámra is utalna valaki havonta egy fizetést, én sem dolgoznék.


Szóval álljon a sarkára a párod, és vegyen vissza a támogatásból. Önként fizet ennyit, vagy ez a hivatalos összeg, ami papíron is szerepel?

2016. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

szerintem a párod exének tök igaza van, leleményes csaj, helyében én is ezt tenném. nem dolgozik, egy hülye meg fizet ezért. te magad írod, hogy ha dolgozna akkor nem fizetne a párod, tehát hülye lenne ugyanazért a pénzért heti 160 órát gürizni!


Itt a pároddal van valami gond, én még nem hallottam ilyen palimadarról ebben az országban, hiszen itt nincs asszonytartás ;)

rokontartást lehet az extől kérni amennyiben írásban rögzítették, hogy a férj eltartja a nőt élete végéig... feltételezem azért ennyire nem pali a párod :)

2016. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig voltam egyedülálló anya, de sosem vártam volna el senkitől, hogy eltartson. Igaz, én gyerektartást sem kaptam, pedig azt azért elvártam volna. Na mindegy...

Egyébként meg úgy gondolom, hogy a gyerek eltartása mindkét szülő feladata. Az apától inkább az lenne elvárható, hogy abban segítse az anyát, hogy dolgozni tudjon. Na mondjuk egy 13 éves mellett már erre sincs túl nagy szükség, de igazából az anyánál is röhejes, ha a gyerekkel indokolja, hogy nem dolgozik. Ahhoz már cseppet nagy ez a gyerek, nem gondolja?

Kisebb gyereknél elvárható lett volna, hogy például a különélő szülő is időnként bevállalja, hogy elmegy a gyerekkel táppénzre, vagy ilyesmi, de itt már erről sincs szó.

2016. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek.


Ha megtehettem volna(mert van egy h. ülye,aki ész nélkül fizet) én sem dolgozom. De én még a gyerektartàst sem kaptam. Ìgy muszàly volt elég koràn vagy éhen halunk.


De alapból azt sem értem,hogy ha màr 7 éves volt a gyerek amikor szétmentek,akkor miért kezdett el fizetni ennyit a pàrod?

2016. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

* közbe ìrtak. A 14-essel értek egyet.


16.

2016. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ti ezen összevitatkoztok? Asszonytartás nincs, ha az ex fenyegetőzik, akkor vissza kell fenyegetni, hogy elperlitek a gyereket, mert ha a párod csak gyerektartást fizetne, anyuka abból nem tudná fenntartani magukat. De én itt inkább abból látok problémát, hogy a párodnak ez a helyzet megfelel.
2016. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%

Azon nem gondolkodtatok még, hogy mindenki jobban járna (kivéve a volt feleséget), ha ti nevelnétek a gyereket?

Ő teljes családban nőne fel, ahol van anya, apa, kistesó, a párod vele lehetne, és biztos lehetne abban, hogy mindene megvan, ti tudtok kicsit spórolni. Abban biztos vagyok, hogy kevesebbe kerülne egy 13 éves 100%-ban eltartani, mint eltartani egy 13 évest meg egy felnőtt nőt 100%-ban.


Én kapok tisztességes gyerektartást (ketten vannak), de ez az összeg nem fedezi teljes mértékben a kiadásokat, nagyjából a felét. (Mondjuk "apukának" erről más a véleménye.) Ez így korrekt.

Az anya is vállalja a felelősséget a gyerekért, mikor megszüli, anyagilag is, pont annyit kéne beleadnia a gyerekkel kapcsolatos kiadásokba, mint a párodnak.


És nagyjából ezért nem kezdek én sem olyan pasival, akinek van már egy-két gyereke a volt párjával, mert a hátam közepére nem kívánom az ilyen konfliktusokat.

2016. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam, hogy nem az én gondolkodásommal van baj. A párom, mikor szétmentek, ebben maradtak, azóta viszont hiába kéri, nem vállal munkát. Pár hónapja ugyan sikerült lecsökkenteni havi 100ezerre, amit oda küld (tudom, ha csak ebből kell megélni, nem sok!). De mindig megy a rinya, hogy nincs munka, és a gyerek és a helyzet miatt nem tud dolgozni. A gyereket ellenünk hangolja (ezt konkrét telefonbeszélgetésből tudom, nem kitalálom). Most az lesz, hogy nem fog ennyi pénzt kapni (csak bírja ki a párom). Köszi mindenkinek!
2016. jan. 15. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!