Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kedvesen kitérő...

Hogyan lehet kedvesen kitérő választ adni arra a kérdésre, hogy miért nem akarunk harmadik gyereket?

Figyelt kérdés

Nem ugyanaz az ember mondogatja, hanem sokan, egyszer-kétszer, úgyhogy nem akarok bunkón válaszolni, inkább frappánsan, de mostanában túl sokszor jön szembe a kérdés.


- De nagy már a kicsi is, mikor jön a harmadik?

- Nem tervezünk több gyereket.

- Miért?


Nem gondolom, hogy ez másokra tartozik, de attól még megsérteni se szeretnék senkit.


2016. jan. 15. 14:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó egyszerű! Ha bárki megkérdezi, akkor elég annyit mondani, hogy "Azért, mert így döntöttünk", ha tovább forszírozza, akkor: "Mert mi így szeretnénk (élni az életünket)" és slussz. Ennyi. Senkinek nem tartoztok semmilyen magyarázattal.
2016. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 12-sel. Nem kell, sőt nem is szabad magyarázkodni. "Két gyereket szerettünk volna, az meg megvan". "Így döntöttünk", "Így jó nekünk" és ennek a variációi. Mikor a harmadik kérdésre is ugyanazt a választ adod másképp, talán leállnak. Ha nem, akkor lehet más témára terelni a beszélgetést. Vagy ha a kérdezőnek sincs legalább 3 gyereke, akkor visszakérdezni, miért nincs.
2016. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam válaszolni, hogy nem akarok még1x szülni, úgyhogy max. akkor lesz újabb baba, ha a férfiak is szülhetnek :)

Ezen mindenki röhög/szörnyülködik, aki viszont meg akar győzni, annak felajánlom, hogy megszülheti helyettem, így gyorsan le szoktuk zárni a témát :)

2016. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én csak visszakérdeznék. nem vagyunk kötelesek magunkról beszélni.

pl.

azért érdekel a téma, mert ti szeretnétek? vagy úton van már esetleg :)?

vagy idősebbeknél: mert hiányozhatnak az unokák? mikor látja őket?


és hidd el, mimndenki magáról fog beszélni ezek után

2016. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!