Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatas alatti rakszures...

Szoptatas alatti rakszures eredmenye valoban lehet fals?

Figyelt kérdés
12 hete szultem. P3 eredmenyem lett. Olvastam tobb helyen hogy lehet fals eredmeny. Doki Szerint nincs koze hozza. Most aggodom hogy esetleg baj lehet. Csak 3 honap mulva kell ismetelni. Addig aggodom. Tudom hogy lehet gyulladas is.
2016. jan. 16. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de nekem a dokim azt mondta szülés után, hogy csak fél év múlva csinál rákszűrést, mert úgy pontosabb az eredmény.
2016. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 3 hónappal szülés után P3-as eredményem volt (terhesség legelején még semmi), az orvosom pedig egyből HPV tipizálást csináltatott és kiderült, hogy magas kockázatúval vagyok fertőzött. Mivel továbbra is szoptatni szerettem volna, 5 hónappal szülés után méhnyak conisatio-t végzett el rajtam.

Nekem valós eredményt mutatott.

2016. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem.
2016. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy azért nem végeznek szívesen a szoptatás alatt rákszűrést, mert a szoptatás időszaka alatt is megváltozott immunrendszer állapota, hasonlóan a terhességhez. A legyengült szervezetben gyakoribb a gyulladás, a hpv is kijöhet (egyszer elég elkapni, mindig ott lesz, olyan mint a herpesz, akkor okoz gondot, ha legyengül az immunrendszer), ugyanakkor a szoptatás befejeztével sikerülhet beavatkozás nélkül is "meggyógyulni".


Ezzel csak egy pici probléma van, hogy nem mindenki csak pár hónapig szoptat és évek alatt azért el lehet jutni a folyamatos gyulladással a rákig.

2016. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.Én 3x szültem,mindhármat szoptattam-sokáig-volt,amelyiknél 2 rákszűrésem is volt.Mindig P1 volt az eredmény.
2016. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Nekem terhesség alatt jött ki fals eredmény.
2016. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mit értesz az alatt hogy fals eredmény jött ki?
2016. jan. 17. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!