Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen feltételek mellett...

Ilyen feltételek mellett gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Elég beteges vagyok,gyógyszereken nőttem fel,

asztmás is vagyok meg az immunrendszerem

is elég gyenge.

A párommal tegnap leültünk beszélgetni,

a jövőnkről és ő azt mondta hogy legalább két

gyermeket szeretne,mindegy,hogy

fiú vagy lány csak egészséges legyen.

Amikor ezt kimondta elkapott a sírás

és kiszaladtam a szobából :(

Tudja milyen beteges vagyok és

ő így is kitart mellettem utánam is

jött megvigasztalni.

Én úgy gondolom nekem nem érdemes

gyermeket szülnöm félek ő is olyan lesz mint,

elég nekem most átélni a sok betegséget,

de amikor a gyerekedet látod ebben

a helyzetben már ha rágondolok megszakad a szívem.

A párom egészséges,ritkán beteg szerencsére,

örülnék ha lenne gyermekem az ő

egészségét örökölné.

Nem akarom elveszíteni a párom,

én is szeretnék gyereket

csak ilyen feltétel mellett

nem tudom érdemes lenne-e.

Szerintetek?

Egy elkeseredett L


2010. márc. 27. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
na,hallod! ez nem kérdés!!! PERSZE,HOGY ÉRDEMES!!!!! két lányunk van, tudom mit írok! ezen kívül, nem biztos,hogy a Te egészségi állapotodat öröklik a gyerekek... én bele vágnék!
2010. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Erről egy orvos véleményét kellene kikérnetek.Te nem tudod eldönteni,hogy örökletes-e valamelyik betegséged.Így csak feleslegesen problémázol.
2010. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mind2 mamám és papám rákban halt meg. Anyukámnak pajzsmirigy betegsége van, emelett még cukorbeteg is + szívbeteg. Anno meg is tiltották neki, hogy gyereket vállaljon. Apukámnak bőrbetegsége van és még egyéb érrendszeri problémák. Mégis bevállaltak négy gyereket, és mindannyian egészségesek vagyunk. :) Szóval szerintem simán vállalható. Amúgy meg felkeresel egy dokit és megbeszéled vele. :) Hajrá! :))
2010. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán belevágék. Ilyen miatt nem érdemes lemondani erről az örömről. Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek/gyerekek tőled örökölnek majd. Ha szeretnél babát akkor ez ne tartson vissza. Van olyan ismerősöm aki Down-kóros és egészséges gyereket szült. Ő bemerte vállalni. A mai világban pedig az, hogy valaki mennyire beteges nem igazán meghatározó. Születhet beteges gyereke egészséges embereknek is. Próbáld picit elfelejteni, hogy Te milyen vagy és inkább arra gondolj, hogy milyen jó lesz majd ha gyerekek vesznek körül. Hidd el, ennél csodálatosabb dolog nem történik az emberrel.
2010. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hallgass a tőbbiekre,vágj bele:D
2010. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk én is és a férjem is asztmásak voltunk/vagyunk. Férjem már kinőtte, én nem nagyon. Köhögök, pipázok, gyógyszert szedek, de van egy 6 éves lányunk, aki makk egészséges, igaz, benne is lappang az asztma, de ha valaki ránéz nem mondaná meg. sokat beteges, hamar elkap egy kis náthát is. De amúgy nem gondolkoztunk ezen, és már uton van a tesó is :D
2010. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!