Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben a gyereketek védelmében?

Figyelt kérdés

Férjemnek van egy nyolcéves fia az előző házasságából. Nagyon nehezen kezelhető gyerek, agresszív, dührohamai vannak, önző, hisztis, éjszakánként bepisil, hazudozik. Továbbá sem bűntudat, sem öröm, sem szégyen - gyakorlatilag semmilyen érzés nem látszik rajta a haragon kívül.


A suliban is komoly bajok vannak vele, bántja az osztálytársait, meghúzza a hajukat, verekszik, szándékosan tönkreteszi mások holmiját, kiabál a tanárokkal, nem figyel órán, csal a feladatok javításakor, stb.


Én már régóta mondogatom a férjemnek, hogy el kellene vinni pszichológushoz, neurológushoz és a nevelési tanácsadóba is. A férjem mindig legyintett ezekre és azt mondta, csak azért mondom, mert rühellem a gyereket.


Most a tanárok ugyanezeket mondták, illetve emlegettek hiperaktivitást és figyelemzavart is, és így végre talán eljut a kissrác szakemberhez.


Viszont én nagyon kényelmetlenül érzem magam a gyerek jelenlétében, rettegek hogy bántani fogja az egyéves lányunkat. Persze nem hagyom őket kettesben, de elég ha egy pillanatra nem figyelek, már meg is van a baj. Vannak aggasztó jelek, párszor lábbal átfordította a babát, amikor rajta mászott - nem volt durva vele, de mégis csak "belerúgott". Illetve rendszeresen kineveti ha elesik, és kárörvendő képpel el szokta venni a cumiját. És amikor a baba lázas, beteg volt és emiatt nem akart enni, fapofával énekelgette, hogy a baba meg fog halni, a baba meg fog halni.


Eddig is aggódtam, de elhittem a férjemnek, hogy én reagálom túl, és a gyerekkel nincs nagy baj, csak én látom rosszabbnak, mint amilyen. De most, hogy a tanárai is ugyanezt mondják, már biztos vagyok benne hogy én ítélem meg reálisan a kissrácot, és a férjem az, aki szörnyen elfogult vele.


Ti mit tennétek, hogyan tartanátok távol a gyereketeket a viselkedészavaros, agresszív féltesójától? Már arra is gondoltam, hogy kerek perec megmondom, a gyerek márpedig ide nem jön, találkozzon vele a férjem házon kívül, csináljanak egész napos programokat akár, de ide ne hozza. Vagy pedig azokon a hétvégéken, mikor a fia jön, mi megyünk el a babával. A férjemnek még nem mondtam, nem akarom megbántani, nem akarok veszekedést ebből.


Ti mit tennétek? Szerintetek túlreagálom a dolgot?



2016. jan. 19. 09:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a kisfiúval komoly gondok vannak. Nem hiszem hogy túlreagálod. De nem értem, a kisfiú anyukája nem veszi észre a problémát? A férjed látja, hogy hogy viselkedik a kis tesóval?
2016. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

A gyerek anyja egy idióta. Ő még most is azt mondja, hogy semmi baj a gyerekkel, ő még büszke is rá, hogy a gyerek "kiáll az igazáért", és szerinte "a mai világban csak az tud érvényesülni, aki erőszakos".


A férjem meg rettenetesen elfogult, látja ő is, hogy a fia mit csinál, de egy vállrándítással elintézi, hogy "csak játszik a babával, biztos nem akarja bántani".

2016. jan. 19. 10:09
 3/35 anonim ***** válasza:
37%
Választás elé állítanám a férjem. Nem engedném, hogy hozzánk jöjjön a fia. A férjem vagy belenyugszik ebbe a döntésembe vagy költözik és válás.
2016. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ilyen volt a gyerek vagy most változott? 8 éves, akkor minimum másodikon és legalább egy évig ovis volt - eddig hogy nem tűnt fel a pedagógusoknak a viselkedés?
2016. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Mindig is önző és agresszív volt, de oviban ez állítólag még belefér. Anno az óvónők is javasolták a nevelési tanácsadót, de a szülők ráfogták a válás miatti traumára, meg az óvónők inkompetenciájára és semmit sem tettek. Pedig az is szép sztori volt, az óvónők azon buktak ki, hogy a gyerek azzal fenyegette az ovistársát, hogy meg fogja ölni. De anyuci szerint ez is rendben van, a férjem meg csak a vállát vonogatta, hogy ő nem tehet semmit, ha az exneje nem akarja szakemberhez vinni.
2016. jan. 19. 10:20
 6/35 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez nagyon drasztikus megoldás lenne. Bár egy kissé elfogult vagyok, mert nekem egy ilyen fiam van, mint a férjednek a kisfia. Én inkább ott lennék és figyelnék rájuk, és fontos, hogy az ilyen gyerekek mindig le legyenek kötve valamivel. Kell nekik feladatot adni. A gyermeket pedig sürgősen vinni valahová, mert ezek az ADHD tünetei is lehetnek akár! Nézz utána, és mutasd meg a férjednek az erről szóló leírást. Fontos, hogy a gyermek járjon sportra is minimum 2x egy héten. Ha nincs vele foglalkozva a későbbiekben komoly problémák lehetnek vele. Ha a gyerek ilyen ez nem a szülő hibája, viszont ha nem foglalkoznak a gyermekkel az már igen is a szülők hibája. Ezt nem lehet a szőnyeg alá seperni. Tudom milyen nehéz ez, nap mint nap átélem a fiammal.
2016. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ja igen, a délutános tanár régóta mondja, hogy baj van a gyerekkel. De erre az volt a szülők reakciója, hogy a délutános tanár hülye, egyébként is minden gyerekkel kiabál, ő fújja fel a dolgot. A délelőttös tanár nem jelzett problémát, tehát akkor biztos minden oké. Én mondtam a férjemnek, hogy azért nincs gond a fiával délelőtt, mert akkor még kipihent. Délutánra fárad el, és akkor kezd őrjöngeni, ezért nincs a délelőttös tanárnak gondja vele. De a férjem szerint ez baromság. Pedig nekem elég egyértelmű a képlet, nem értem hogy lehet a férjem ennyire elfogult és vak.
2016. jan. 19. 10:23
 8/35 anonim ***** válasza:
27%
Hát én mondjuk nem vállaltam volna gyereket olyan emberrel, aki képtelen objektíven nézni a gyereke problémáit. .. Most választás elé állítanám, elmondása neki, hogy én az én gyerekemet nem akarom veszélynek kitenni, nem vagyok hajlandó rettegni, ha a fia jön, tehát vagy ő megy vee valahova lathataskor, vagy én megyek az én gyerekemmel el, hogy e Legyen a közelében. El lehet fogadni, vagy lehet elvalni
2016. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%
férjed tutyimutyi.
2016. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

ADHD-s gyereknek is vannak érzelmei, és azért a harag amit láttok rajta, mert ebből van a legtöbb.

Haragszik az apjára, a világra, rád, a babára, mert elvették tőle a családját. Az mindig komoly belső feszültség jele, ha egy ekkora gyerek bepisil.


Mivel a férjed egyben az apja is, ezért jó lenne, ha nem vállrándítással intézné el a dolgokat, hanem komolyan elkezdene foglalkozni a problémával, addig, amíg még orvosolható.

Amikor már a rendőrség fogja ugyanezeket mondani a gyerekről, nem lesz ennyire könnyű lerázni a problémát.

Kamasz korban ez még romolhat is, ha az agresszióját a lányokkal szemben vezeti le, vagy szexben akarja kiélni.


Az ADHD-s gyerekeket sokszor kezelik amfetaminnal (Ritalin), kis mennyiségben segít koncentrálni, javul a kapcsolatuk a többiekkel, javulnak a jegyeik, stb. Sok kiskamasz ezt magától is felfedezi, mikor kipróbálja a drogokat, eleinte picit javul minden, "kinyílik a világ", és aztán elvesztik a kontrollt. Nagyon gyorsan rászoknak a kemény drogokra.


Szóval nem vicc az agresszív hiperaktív gyerek, MUSZÁJ vele foglalkozni.


A férjednek pedig KÖTELESSÉGE megvédeni a gyerekeit, akár egymástól is. Nem könnyű belátni, hogy rosszindulat van a fiúban, és szándékosan akarja bántani a babát, vagy bárki mást. Nem szabad megvárni, hogy baj történjen.


Kemény dolog, de nem vagy köteles felügyelni a gyereket.

Oldja meg a férjed, házon kívül, neked nem kell vele tartani a kapcsolatot.


Érdemes lenne azon is elgondolkodni, hogy az anyjánál nézzen körbe egy szakember, egyáltalán alkalmas-e a nevelésére, ha neki nem tűnik fel egy ilyen súlyos probléma, és a elírásod alapján még adja is alá a lovat, bátorítja az ilyen viselkedésre.

2016. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!