Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen elvek szerint...

Ti milyen elvek szerint nevelitek a gyereketek?

Figyelt kérdés

Nálunk ez még legalább 1 év, mire a gyermeket tervezzük, de már most szoktam gondolkodni, hogy milyen elvek szerint neveljük majd fel. Nektek mi a fontos?


Én szeretnék egy értékes, jószívű, önbizalommal teli, boldog és szabad gyereket felnevelni. Akinek vannak saját életcéljai. Számomra fontos, hogy régi polgári értékeket is megkapjon. Nehéz ezt pontosan megfogalmazni. Valamilyen szinten "úriembert, úrilányt" szeretnék nevelni belőle. Nem sznobra gondolok, hanem aki képes társaságban megjelenni, viselkedni. Érdekli a kultúra, a világ, nyitott személyiség. Mindezt sok beszélgetéssel, törődéssel, közös programokkal szeretném elérni. Pl. múzeumok, színház, mozi, vagy csak egyszerű séta valamilyen szép helyen.


Fura ez a mai világban?



2015. nov. 30. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem furcsa. Én is így szeretném nevelni a gyermekem.

De míg kicsi addig is kötődő nevelési elv szerint próbálom nevelni. A legtöbb ilyen nevelésben részesült gyermek, önbizalommal teli és nyitott a világra mert megkapja a kellő, szeretet, odafigyelést.

Sokan nem tartják ezt megfelelőnek, mert igenis a gyereknek az elejétől kezdve meg kell tanulnia önállóan meglenni.

Valakinek bejön ez a nevelési elv, valakinek nem.

2015. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek általános dolgok, és senki nem fogja azt mondani, hogy nem törekszik ezekre. :) Hisz mindenki ilyen gyerekre vágyik.


Az elvek inkább olyanok, amik tipikusan megosztják a szülőket, szoptatás vs. tápszer, kötődő nevelés, hagyjuk sírni vagy ne?, tanuljon nyelvet kiskorában vagy ne?, ehessen-e édességet vagy ne, és mennyit? Hogyan fogjuk fegyelmezni, jutalmazni?


Szóval lesz mit átgondolni... :)

2015. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
De nagy csalódás lesz neked ha egyszer lesz gyereked.
2015. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Jah főleg ha olyan lesz mint az utolsó...sajnos vannak szülői zsákutcák..ez az eredmény..
2015. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hittem majd rám támad a GYK olvasótábora. Igen, még sok mindent kell átgondolni. Emiatt majd több könyvet is el fogok majd olvasni. Gyűjtöm az olvasnivalót, ha esetleg van jó könyv amit ajánlotok írjátok meg nyugodtan. :)
2015. nov. 30. 10:36
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
olvass nők lapját abban minden benne van lolololo
2015. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szülés illetve gyerekvállalás előtt mindenkinek vannak elképzelései arról, hogy miként fogja majd nevelni a gyermekét, aztán amikor már ott van akkor minden másképp lesz. Én inkább arra törekszem, hogy boldog gyerekkora legyen. Persze veszélyes dolgokat nem engedek neki, de nem esem kétségbe, ha pl. összesározza a ruháját. Erre találták fel a mosógépet. Szerencsére hamar feloldódik idegen környezetben is, de azt nem szeretném, ha idegennel elmenne bárhova is. Most még kicsi ahhoz,hogy egyedül menjen bárhova is, de időben meg fogom neki tanítani, hogy nem szabad idegenektől semmit sem elfogadni, s legfőképp elmenni vele. Most még a köszönés van terítéken. Az esetek nagy többségében szokott köszönni, de van amikor rá kell szólni. Mondjuk időnként meg is értem, hogy elmegy a kedve, mikor ő szépen köszön és semmi reakció a másik féltől. Na szóval lényeg az, hogy olyan kiegyensúlyozott boldog ember váljon belőle, aki eléri a céljait, s megvalósítja az álmait.


3 éves kislány anyukája

2015. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én Vekerdy és Feldmár könyveket ajánlok, szinte bármelyiket. Annak is érdekes olvasmány, aki még nem szülő, szóval biztos lekötne, és tele van sok hasznos dologgal, különböző nézetekkel.
2015. nov. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En azt tapasztaltam ismeretsegi korben is es csaladon belul is, h a gyerek azt tanulja el, amit lat, nem pedig azt, amit mond neki az ember, vagy amire probalja tanitani. Errol rengeteg pszichologiai olvasmany van. Peldaul, hiaba probalsz urilanyt nevelni belole, ha Te magad nem vagy az, vagy nem elsz ugy. Ezt most latom csak igazan a sajat csaladomban. A paromnak egy elozo kapcsolatnak nem nevezheto viszonybol van egy 13 eves fia, aki az anyjaval el. a no egy primitiv, igenytelen no, aki nem dolgozik es a kedvenc idotoltese a pletykalkodas, meg a reality tv show-k nezese. Az uj parja tetkos, dohanyzik es a telefonjan jatszik egesz nap. Mielott megkerdezned, a parom 21 eves volt, amikor osszejott ez a gyerek, es az anyaval sosem volt rendes kapcsolatban, sot nem is nagyon beszelnek mar.

A mi gyerekunk 16 honapos es magamat is es a paromat normalis ertekrenddel rendelkezo csaladbol szarmazonak gondolom. a parom fia kethetente van nalunk, igy sajnos nem tolunk veszi a mintat, h hogyan kell viselkedni, hiaba probaljuk tanitani, vagy mondani neki. Szamara az a minta, amit az anyjaeknal lat, es hiaba mondjuk neki, h nem illendo csamcsogva enni, meg vagja le a felcentis kormeit, nalunk ugyan immel-ammal megteszi, de tudjuk, h szamara ez nem peldaerteku...sajnos. Az en 16 honaposom pontosan azt teszi, amit tolem lat, hiaba mondok neki mast. Eppen ezert a sajat cselekedeteimmel probalok mintat adni neki...

2015. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, az elképzeléseidben semmi különleges nincs. Mindenki ilyen gyereket akar. Inkább az ide vezető út szokta megosztani a szülőket. Legyen illemtudó,, de muszáj-e a félénk gyereket 2-3 évesen köszönésre kényszeríteni? Legyen szabad, ne legyen elnyomva, de akkor hol húzzuk meg a határt bizonyos helyzetekben (ez nagyon-nagyon nem egyértelmű dolog). Legyen önálló, de vajon akkor lesz-e az, ha már egész kicsi korában idegenekhez van szoktatva, vagy akkor, ha sokáig otthon marad a biztonságos környezetében? Ezek nehezen megválaszolható kérdések, főleg, hogy ami az egyik gyereknél működik, kudarcot vall a másiknál még testvérek esetében is.
2015. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!