Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiválthatom az egyéni vállalko...

Kiválthatom az egyéni vállalkozóit másodállásban GYED alatt?

Figyelt kérdés
8 órás munkából mentem szülni, jelenleg GYED-en vagyok, a munkahelyemre a GYED után visszavárnak.
2010. márc. 27. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha kiváltod, nem kapsz GYED-et.
2010. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2010. márc. 27. 21:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert gyed mellett semmilyen munkavégzés nem engedélyezett. Még vállalkozóként sem.

ҝ

2010. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol, mindegy hogy fő vagy másodállás, csak GYES jár.
2010. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
GYED mellett nem lehet dolgozni, mert azt elméletileg azért adják, hogy ne kelljen dolgozni, ezért nem is lehet. Ha dolgozol, le kell mondanod a GYED-et és GYES-t kell igényelned.
2010. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet az, hogy valaki kiváltja a GYED mellett főállásban a vállalkozóit és ugyanúgy GYEDen marad? Ha ezt lehet, akkor mellékállásban miért nem lehet kiváltani?


Nem most dolgoznék vele, hanem nyáron, mikor alapból lejár a gyedem. Csak előre gondolkodom.

2010. márc. 28. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha munkát nem végzel, akkor szerintem megkérheted, de előtte érdeklődj erről az Apeh-nál vagy könyvelőnél.

Ja, ha az Apeh-et kérdezed meg, kérj írásban is állásfoglalást erről, vagy eleve email-en érdeklődj, hogy legyen nyoma nálad a válasznak későbbre (sosem tudni).

De bővebbet egy profi könyvelő tud mondani neked.

2010. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, így már érthető, én úgy értelmeztem, hogy másodállásban szeretnél dolgozni a vállalkozóival gyed alatt. Kiváltani kiválthatod, de tevékenységet nem tudsz vele végezni (legalábbis legálisan). Ha van bejelentett munkahelyed, akkor járulékokat sem kell fizetned. Amikor vége a gyed-nek, akkor gyes alatt nyugodtan dolgozhatsz a vállalkozóival.

ҝ

2010. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, szuper, nagyon köszönöm!
2010. márc. 28. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!