Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házasságban élve, mennyi az a...

Házasságban élve, mennyi az a gyerekszám amitől nem vállalnál többet?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha védekeznétek,de terhes lennél. Mennyi gyerek utàn mondanád azt,hogy nem vállalod? Mennyire számítana az, hogy a többi gyereked, és a sajàt anyagi helyzeted jó maradjon? Mi az amiről nem tudnàl lemondani egy nem tervezett esetben?
2016. jan. 22. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira élethelyzet függő, de 3-nál többet biztos nem vállalnék. Leginkább két gyermeket. Amiről nem tudnék lemondani, hogyha kalkulálok munkanélküliséggel, betegséggel (ami esetleg műtéttel járhat a szülők részéről, ez a bevételkiesés miatt), akkor is tudjam, hogy az alapvető dolgokra futja. Tehát számla, étel, gyógyszer, iskoláztatás, ruházat. Számítana hogy egy számunkra "biztonságos" anyagi színvonal megmaradjon.
2016. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Mivel a gyerek nem tehet róla, hogy hányadik a sorban, nincs az a szám, aminél elvetetném.
2016. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, most 3 gyermekem van. Az első után nem volt gond. A második után felborult a hormonháztartásom, a doki szerint életem végéig gyógyszereznem kell magam. A harmadik után visszamaradt a cukorbetegség, és sokszor úgy fáj a hátam, hogy mozdulni sem bírok, és semmilyen fájdalomcsillapító nem hat már, pedig a gyerek még nincs 2 éves sem. Bár anyagilag megengedhetnénk magunknak, de nem merek kockáztatni, nem szülök többet. Védekezünk ugyan, de mindig van hibaszázalék. Ha véletlenül terhes maradok, biztosan ab lesz a vége, bármennyire is szeretem a gyerekeimet, és bármennyire is megszülném, ha nem lennének ezek a problémák.
2016. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet sem vállalok, de nem az anyagiak miatt, hanem azért, mert nem akarok gyereket. Ha akarnék, akkor 1 lenne a maximum.
2016. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Furi, hogy úgy kezded, "házasságban élve"...


Na de mindegy. Mi 10 éve élünk együtt, 5 éve vagyunk házasok, és van egy 3 éves fiunk.

Nem tervezünk több gyereket, ezért védekezünk normálisan (ahogy a tervezett gyerek előtt nem csúszott be, most sem fog feltehetőleg).

Bármi történne, nem vállalnánk többet. Szóval a kérdésedre a válasz: 1.

De szomszédomban 4 van. Nekik így teljes az élet. Barátnőm 2 gyerek mellé gondolkodik egy 3.-on.


Szóval ennek semmi köze ahhoz, hogy házasságban él-e az ember.

2016. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem hiszek a rendes védekezés mellett becsúszott gyerekekben. Abban meg végképp nem, hogy 1-nél több becsússzon. 99 %-ban mindig van valami mismásolás ilyen esetekben (nem védekezett rendesen, hazudik hogy védekezett...), csak 1 % tényleg "szerencsétlen".


De teoretikusan: 2.

2016. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel rendes védekezés mellett azért kicsi az esély, hogy terhes legyen az ember, ha "becsúszna", biztos nem vetetném el.
2016. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

0.

Én nem akarok gyereket, szóval ha véletlenül becsúszna elvetetném. Piszok borsos ára van, de inkább az, mint egy gyerek.

2016. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
1 gyerekem van és nem lesz tobb. Vedekezek, hogy ne csússzon be, ha mégis megtortenne, abortusz mennék
2016. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Maximum kettő, utána mindent megtennék, hogy ne legyek terhes, akár az elköttetést is bevállalnám. Nekem a két gyerek az, amiről tudom, hogy akár egyedül is el tudom őket látni, szellemileg és anyagilag is.
2016. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!