Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, lehet...

Ti mit gondoltok, lehet beleszólása az anyának is abba hogy mi legyen a baba neve (fiú baba esetében)?

Figyelt kérdés
Mert én nem azt a nevet adnám mint az apukáé, ő pedig ragaszkodik hozzá, mert hogy ez így szokás.
2016. jan. 22. 21:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Persze

Miért ne lehetne?

2016. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Ketten hoztátok össze, ketten kell döntenetek. Ez a névöröklés elég butaság, max. 2. névnek egyeznék bele, legyen már saját neve a gyereknek. Mellesleg igencsak kényelmetlen, mikor két azonos nevű ember lakik egy címen...
2016. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez a két szülő közös döntése, hogy ők hogyan választanak nevet. Ismerek egy párt, ott pl megállapodtak, hogy a fiú gyerekeknek az apuka, a lányoknak az anyuka választ. Mi közösen döntöttünk. Férjem is szerette volna, ha az ő nevét kapja a fiunk. Tetszik is a neve, de eleget látom munkám során, hogy mennyi bosszúságot tud okozni az ifjabb, idősebb dolog, ha egy helyen lakik két azonos nevű ember, így ezt megvétóztam. Szerintem ennek közös döntésnek kell lennie.
2016. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted te vagy az anyuka, és eldöntheted-e, hogy fogják hívni a fiadat?

Fura, hogy ez egyáltalán felmerül. Persze, hogy beleszólhatsz, nem kötelező az apja nevét továbbvinnie, ez egyáltalán nem szokás manapság.

Meg egyébként is, ne a szokások alapján döntsetek el valamit, hanem azt válasszátok, ami ténylegesen tetszik nektek.

2016. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van beleszólása, sőt nyugtasd meg a párod, téged fognak megkérdezni a szülőszobán, hogy mi lesz a neve a picinek, nem őt. Közös nevezőre kellene jutni, de ha nem akar te döntesz a végén úgyis. Régen volt szokás, mikor anyós meg a fia dirigált, a feleségnek meg kuss volt a neve. Állj a sarkadra, a ti családotokban meg nem szokás és kész.
2016. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
De a párom családjában eléggé él még ez a szokás, és ezt erőltetik.
2016. jan. 22. 22:08
 7/32 anonim ***** válasza:

2. eset van szerintem. ha nekem is tetszik ez a nev, es naluk is hagyomany, akkor vegulis, miert is ne. ha szep neve van a ferjemnek, olyan, ami megallja a helyet napjainkban is, akkor okes, amennyiben nekem is tetszik ez a nev, es magamtol is adnam a fiamnak. 2. opcio: nem adod ezt a nevet, es kesz. akkor se, ha a fejuk tetejere allnak.

szabad tudni a keresztnevet?

2016. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Tamásnak hívják a páromat
2016. jan. 22. 22:12
 9/32 anonim ***** válasza:
Akkor állj a sarkadra, és ne hagyd, hogy olyasmit erőltessenek rád, amit nem szeretnél. Maximum második névnek válaszd, és akkor kiegyeztetek egy döntetlenben.
2016. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
61%
2. névnek elfogadnád? mert szerintem ebben így sikerülne akkor kiegyeznetek.
2016. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!