Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, lehet...

Ti mit gondoltok, lehet beleszólása az anyának is abba hogy mi legyen a baba neve (fiú baba esetében)?

Figyelt kérdés
Mert én nem azt a nevet adnám mint az apukáé, ő pedig ragaszkodik hozzá, mert hogy ez így szokás.
2016. jan. 22. 21:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nálunk fel sem merült, hogy ha fiú lesz, a párom nevét kapja (ő is Tamás egyébként).

Abszolút közös döntésnek kell lennie a névválasztásnak.

2016. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Ó nálam is bepróbálkoztak. Elõször a párom sem akarta a sajàt nevét adni, makd elkezdték telebeszélni a fejét, hogy így szokás meg úgy szokás. Mondtam neki h felejtse el. Elõször is túl régimódi neve van.Kettõ: legyen már saját neve a gyereknek. Három: mindenkinek lehetõsége volt a sajàt gyerekét elnevezni. Négy: ha alapból akarta volna talán megfontoltam volna, de nem így. Aztán mikor nagyon nyomatták, hogy az apja nevét kell h kapja a gyerek, akkor mondtam h dehát azt kapja!! Hiszen az õ VEZETÉKNEVÉT kapja. :) Hiszen manapsàg már az is kérdés tárgya. Ha meg nem tetszik, nemcsak h a keresztnevét ÉN döntöm el, de még a vezetékneve is az ENYÉM lesz. :) Utána jött h csak véleményt mondtak.Mondtam h azt meg nem kértem...mert egyszer meghallgatom, de 100*.
2016. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
44%
Viccelsz?TE mondod ki a végszót,a szülőágyon a szülés előtt(mivel fiú és lánynevet is kell mondani).Nálunk a Férjem azt mondta,hogy ha 2. keresztnévként megkapja a fiúnk az Ő nevét,már boldog lesz.Így lett.
2016. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

A férjemet (Zoltán) ugrattam azzal, hogy legyen Zoltána a lányunk és akkor bemutathatja, hogy "Ő itt a lányom, Zoli".

Mondta, hogy kizárt, hogy az ő nevét kapja, vagy az enyémet.


Végül az Zoé mellett döntöttünk, mert az tetszett mindkettőnknek. Arra később jöttünk rá, hogy a Zoli meg a Zoé eléggé hasonló hangzásúak és sokan félreértik :)

2016. jan. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Az anya hordja ki a gyereket, o is szuli meg. Meg jo, hogy van beleszolasa !!!

Ezert is ot kerdezik a szuloszoban es az lesz amit mond.

2016. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor egyeznek bele, ha megkapná mindkettőnk vezetéknevét mellé. Bár a Párod családjának biztosan ez se felelne meg...
2016. jan. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát babám,akkor kössd fel a tena ladydet,mert ez a csata a névválasztással nem fog végetvérni!

Ha nem tudsz szoptatni,megharagszik rád a férjed( volt itt ilyen kérdés is...), meg az sem lesz mindegy,hogy hogy fogod a gyereket! És ha 1 évesen se járni,se beszélni nem tud,az is a te hibád lesz.

Ebben a családban neked csak kötelezettségeid vannak, jogaid nincsenek??

2016. jan. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Naná hogy van. Szerencsére a párom nem akarta a saját nevét adni a fiának, de így is sakkoztunk hetekig, mert volt amelyik név neki nem tetszett, volt amelyik nekem. Végül találtunk egy nevet ami mindkettőnknek bejött, és imádom, nagyon jó választás volt :)
2016. jan. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
55%
nekem is a férjem Tamás, a 4 éves kisfiam is. Nem voolt ellenemre, mert tetszett a Taamás név. De ha olyan nev lett volna, ami nem tetszik, akkor eszemben sem lett volna adni, cvsak mert az az apja neve is. Apa Tamás, kisfiú Tomi, így keveredés sincs.
2016. jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
80%

A párom az apja után kapta a nevét. Idén lesz 40 éves, az apja rég meghalt, de még mindig "Kispistinek" hívják. Mi már rég megbeszéltük, hogy nem tolunk ki így a gyerekkel.

Állj a sarkadra. Egyelőre neked van a legtöbb közöd a gyerekhez, még szép, hogy van beleszólásod.

2016. jan. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!