Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, lehet...

Ti mit gondoltok, lehet beleszólása az anyának is abba hogy mi legyen a baba neve (fiú baba esetében)?

Figyelt kérdés
Mert én nem azt a nevet adnám mint az apukáé, ő pedig ragaszkodik hozzá, mert hogy ez így szokás.
2016. jan. 22. 21:53
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Ó ezt mi is lejátszottuk, férjem korábban említette már, náluk apukája, bátyja és az unokaöccse is István... Jó hogy az egész családban csak ő nem István :) Pedig neki jó neve van, de már akkor is mondtam hogy legyen saját neve a gyereknek. Szerencsére mire úton volt a kisfiam letett erről a szêp hagyományról... Igy a kisfiunknak szép saját neve van (Benedikt) amit közösen választottunk, azaz én felvetettem és neki is tetszett. Azért apósomnak felszaladt a szemöldöke amikor említettük hogy nem az apja nevét kapja :) De túltette magát rajta. Mondogasd te is a férjednek, vess fel neveket hátha megtetszik neki is valamelyik.
2016. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Szerintem természetesen igen és pont hogy a családnak nincs joga beleszólni a névválasztásba!!!!!!!!!

Nálunk a húgomnál volt ilyen probléma, mert a férje apukája a halálos ágyán megígértette a fiával, hogy ha fia születik, akkor csak az ő nevüket viheti tovább, ami egy régimódi keresztnév, ráadásul a vezetéknévvel együtt elég hülyén is hangzik.

A húgom folyamatosan imádkozott, hogy nehogy fia legyen, de persze mivel nem hívő, így nem jött be :)

Nekem volt egy elég csúnya vitám velük, mert a húgom nem igazán áll ki magáért, én viszont nagyon is szívemen viselem az elnyomottak sorsát, de persze rájöttem, hogy ez ugyanannyira nem az én dolgom, mint ahogy a kedves nagypapáé sem kellett volna, hogy legyen...

Végül annyi kompromisszumot sikerült kötniük, hogy 2. keresztnevet választhatott a húgom és persze úgy is hívják születése óta, sőt a hugicámat konkrétan a hideg rázza a rendes nevétől :)

Na, én biztosan nem hagytam volna magam amúgy, sértődjön meg a család, pont letojom! A nagypapa-nagymama választhatott nevet anno, nehogymár tőlem elvegyék ezt a jogot!

2016. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!