Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire zavaró, ha a vezetékn...

Mennyire zavaró, ha a vezetéknév utolsó betűje összecseng a keresztnév első betűjével? Pl. Farkas Sarolta, Fekete Eliza, Iványi Imola, stb?

Figyelt kérdés
Szerintetek nagyon zavaró? Semmiképpen sem jó ötlet ugyanolyan betűvel kezdődnie a keresztnévnek, mint amivel a vezetéknév végződik?

2016. jan. 26. 12:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vészes, láttam már cifrább párosítást is :) (pl cz-re végződő vezetéknév Z-vel keződő keresztnév-kicsit nehézkes kimondani, de konkrétan nem zavar senkit)
2016. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Bár nem írtad a listába, de amit szerintem semmiképpen: Fekete Eszter. Ez az E betűs név nagyon nem illene a vezetéknévhez.
2016. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Elég nehéz nevet választani ehhez a vezetéknévhez, mert például fiúnevek közül a Levente és a Zente azért estek ki, mert mindkettő eszperente lenne a vezetéknévvel együtt.

Sokáig tetszett a Rózsa név is, egy gyönyörű kislányt tudnék elképzelni ezzel a névvel, na de Fekete Rózsa? Vagy bármilyen virágnév, akár maga az, hogy Fekete Virág, megint csak nagyon necces lenne, a lánykori kedvenc nevemről, a Hajnalkáról már nem is beszélve...


Szóval annak ellenére, hogy egy viszonylag egyszerű és teljesen hétköznapi vezetéknevünk lesz, mégis nehéz hozzá nevet választani, mert nagyon sok mindenre kell figyelni.

2016. jan. 26. 12:42
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

Nekem is ez a vezetéknevem és teljesen megértem a problémádat. Nem könnyű hozzá választani, mert egy csomó névvel röhejesen hangzik. Én az E betűvel kezdődőt is kizárnám, hiába fájna érte a szívem. :( Láttam már Fekete Leventéket és Fekete Emeséket is, ami szerintem nagyon nem jól hangzik.

Sőt én még a durva hangzásúakat is kerülném(t, k, r hangok), tehát valami lágyat választanék mint például:

Fekete Júlia

Fekete Lívia

Fekete Hanna

Fekete Liliána

Fekete Dorina

Fekete Noémi

Fekete Izabella

Fekete Mirella

Fekete Johanna

Fekete Norina

2016. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%

A Rózsa szerintem jó név. Ismerek Bokor Rózsát, akinek az anyja pedig Fehér Rózsa.


De lehet Róza is, máris finomítottál a dolgon. Vagy Rozina (nekem nagy kedvencem), esetleg Rozália, vagy ezek bármilyen rokon neve.

2016. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Ja, Hajnal: ismerek Téli Hajnalt és Nyári Napsugarat is.

Nekem tetszik mindkét név.

2016. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a Fekete Elizába nem botlik bele senkinek se a nyelve, max kimondáskor rövidebb szünetet kell tartani a vezetéknév és a keresztnév között. Szerintem ha tetszik az Eliza név, kár lenne lemondanod róla ilyen csekélység miatt. A teljes nevét úgy is csak hivatalos ügyekkor fogja használni, élete 95%-ában senki se fogja használni a teljes nevét.
2016. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ugyanarra a magánhangzóra végződik a vezetéknevem mint a keresztnevem, és én is utálom. Én is sokszor mondtam anyámnak...
2016. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Jujj, az Eliza csodaszép név 💜 És ha mindkettőtök vezetéknevét megkapná?


Pl: Fekete-Erdei Eiza 😸

2016. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!