Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi költségvetést csinál...

Családi költségvetést csinál valaki komolyan? Külön kasszával, közös gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kéne egy kis segítség... Te hogyan csinálod?

Milyen nyilvántartást vezettek, hogyan osztjátok be?


Én az anyuka vagyok, 1 éves a gyermek, gyesem van, az mind megy a háztartásba, kajába, magamra nem merek egy fillért se költeni, mert olyan, mintha a cslaádtól nyúlnám le. Párom ad hoc vásárol. Szüleim támogatnak, az is mind a kajába, háztartásba megy.


Vezettek excel táblázatot, szoftvert használtok, papír alapon stb?



2016. jan. 26. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Papíron vezettem régen, amikor még az önállóság elején voltam, mert nem értettem, hogy hova megy el a pénz, amikor alig költök. Így tudtam vezetni, ellenőrizni és majd tervezni is, hogy havonta mire, mennyi megy el.

Most már megy fejben is, nem kell feljegyeznem mindent, ahhoz, hogy tudjam, hogy mire mennyi kell egy hónapban.

Egyébként ma már biztosan valami alkalmazást használnék, csak ez már elég régen volt, akkor nekem egyszerűbb volt papíron.

2016. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nalunk nincs en penzem te penzed. Teljesen kozos a kassza,amit en kezelek.En az anyuka vagyok,2 eves a kisfiunk es 4 het mulva erkezik a masodik. En figyelem hogy legyen eleg a szamlakon a levonasokra,en viszek be a bankba penzt ha kell ( parom munkaja olyan hogy leginkabb keszpenzt hoz haza),vasarlast termeszetesen en intezem.

El sem tudom kepzelni hogy kulon kasszan legyunk.

2016. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Mi a gépen vezetjük, táblázatban simán.


Van egy tervezet, ami előre mutat, hogy tudjuk kalkulálni, majd van egy végleges költségvetés.

A kajára külön beteszünk egy összeget egy borítékba, abból muszáj kihozni a hónapot, ezt is naprakészen vezetem, és számolom, hogy mi a napi keret.

2016. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Excelben vezetem már több éve.

Ha akarod, privátban elküldöm, (magyarázattal együtt), de igazából ezt te tudod magatokra szabni. Nálunk ilyen kategóriák vannak: étel; egyéb (háztartás, gyógyszerek); ruhák; állandó kiadások (rezsi, fundamenta, biztosítások, hitel); autó - szórakozás; egyik gyerek; másik gyerek. A bevételek nálunk közös számlára mennek, mindkettőnknek van kártyája.

2016. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Mi közös kasszán vagyunk,de nekem van külön bevételem is....tudom,ez így furcsa,de ezt azért van,mert a férjem havi 400-500 ezer ft-ot hoz haza,az megy a közösbe.Én "csak" kb. 200 ezret,azzal nem kell elszámolnom,de abból megy a kaja,a gyógyszerek,drogériába vásárolok,magamnak ruhát,ha megtetszik valami,abból tankolok,fizetek kisebb dolgokat(fodrász,körmös,szoli,stb).Ami a közösből megy:rezsi,a 2 kocsi kötelezője,cascoja,lakásbiztosítás,gyerekeknek(3 van)ruha,cipő,a nyaralás,ajándékok,illetve a nagyobb dolgokat(pl.ősszel fogszabályzó kellett a középső gyereknek,ami 100 ezer ft volt)stb.Én kezelem a pénzt,papírra írom a kiadást,de csak ami a "közösből" megy.
2016. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Minden egybe megy és egyből vásárol mindenki. Nincs kizárólagos kasszás sem. Mindketten kezeljük és követjük a pénzünket. Nem vezetjük a konkrét kiadásokat papíron. A számláról leemelt összeg helye, ideje,összege neten bármikor megnézhető. A rezsi is átutalással megy. Minden online.
2016. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

excelben vezetjuk. kozos kassza van,.egesz evre elore havonta oszlopokban benne van h varhatoan mire kell kolteni, adott honapban mennyi a.bevetel es mennyi a kiadas, es mennyi az elvart megtakartas.

egyebkent a ferjem a kasszas mivel nekem bankszamlam sincs, o kezeli a tablazatot is, frissitgei havi 2-3 alkalommal. en meg mindig szolok neki h mikor mennyi penzt vegyen le a szamlarol.

szerencsere jol kijovunk igy vita sincs a penzen, regen mikor kevesebbet kerestunk, volt vita mer en sose koltottem magamra azon okbol amit te is irsz,.a ferjem viszont eleg nagylabon elt...de ettol fuggetlen en nem hiszek a kozos kasszaban foleg h kabe 5-szor annyit hoz haza a ferjem...meg amugy is a fene fogja szamolgatni mennyit kolt magara a masik.

ha pl a ferjem cipot akar maganak az nem ugy szerepel a tablazatban hogy Gabor cipo hanem.ugy hogy "ruhazkodas" es akkor van ra kalkulalva x ft es aki akar vesz maganak amit kell...de nyilvan minden egyszerubb ha van love, ha nincs, akkor persze hogy stresszesebb/vitatkozosabb a sztori.

egyebkent rezsire 40-50 megy el (60 nm csaladi haz), fundamentara es hitelre még 90, autora 30, a gyerekre 30, a ferjem kajaja szorakozasa kb 50-60, en konyhapenzre kb havi 60-80at koltok, magamra kb 5000 ftot egy honapban...emellett a maradekot vagy a hazra koltjuk vagy most pl terhesgondozasra jarok vagy nyaralni megyunk stb

2016. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyes és külön kassza???? Érdekes....


Nálam ugyan közös kassza van, de kis füzetben vezetem a kiadásokat, havi menü tervet készítek, listáról vásárolok és így elég jól sikerül spórolni

2016. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk közös kassza van,de ettől függetlenül kb alapon vezetem egy hónapban mire mennyi megy el,persze valamennyire változik de legalább átlátom, egy füzetbe vezetem.
2016. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!!!


Havi menüterv, az igen! Tudsz egy mintát adni? Én sajnos nem vagyok ennyire tudatos ember, sokat segítenek a mások példái.

2016. febr. 2. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!