Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Működhet egy 3 es egy 9 eves...

Működhet egy 3 es egy 9 eves gyerekkel egyedul (nőként) kulfoldon az élet? Esetleg jogosítvány nelkul?

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van fix munkahelye, lakása, a gyerekeket felveszik iskolába/óvodába akkor ugyanolyan élete van, mint egy MO-n élő egyedülálló anyának.

Külföldön is van tömegközlekedés, valahol iskolabusz is van.


Egyedül az lehet egy kicsit nehéz amíg a gyerekek megszokják a nyelvet, az embereket, az új környezetet. De ezek a gondok akkor is felléphetnek ha csak egy megyével arrébb költöznek a kicsik.

2016. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem, mert valahogy úgy tűnik, kint nem fixek az állások amivel az jár, hogy mindig más melo és más a lakhely is... a gyerekeknek meg stabilitásra, állandóságra van szükségük.

sokat dolgoztam kint, minden anya a gyerek nélkül élt(rájuk itthon nagyi vigyázott ált.).

csak aki pl. kint szült és eleve kint éltek mint család, azok voltak kivételek.

2016. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

En kulfoldon elek. 4 ev itt tartozkodas utan,ha esetleg elvalnank a ferjemmel (nemfogunk remelem) akkor aztmondom,most boldogulnek a 2 gyerekkel. DE! jogsi nelkul sehogy es ezt nagyon komolyan mondom. Egyedul viszont nem birtam volna elindulni. Se lelkileg se anyagilag se sehogy. Alapbol nyelvtanulas 1 ev volt,anelkul elverzel. Hiaba tudnak minden orszagban angolul,nem fognak felvenni dolgozni csak ha jol tudod az o nyelvuket.


Ha mar kint tartozkodsz es most keszulsz vallni akkor azert az us nagyon fontos hol elsz. Pl Nemetorszagban ha keresel 1000-1200 eurot (akkor sokat is irtam) akkor abbol alberlet 700 euro. A maradekot nagyon jol be kell tudni osztani,be lehet,de ott a havi biztositas,kocsifentartas stb. Es akkor maris ugyanannyibol elsz mint Magyarorszagon.


Pl Svedorszagban 15000 korona az also hatar a fizetesnek ami 1500 euro de azert az 1800 -at meglehet keresni. Nem mindegy azon belul is hol laksz. Stockholmba 1000 euro egy alberlet, Göteborgba 600. Nagyon nem mindegy.


Ugyanezen a szinten van Norvegia is. Anglia sem egyszeru. Tehat en ugy gondolom,hogy ha mar kulfoldon vagy akkor merlegelni kell,ha meg nem....akkor en nem vagnek bele!

2016. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A jogosítvány nem lényeg, hacsak nem egy világtól lezárt tanyára költöznetek. Mindenütt van tomegkozlekedes.

Külföldre akkor érdemes gyerekkel menni, ha már van munkaszerzodes, albérlet és utána néztél az oktatásnak, biztosítasnak. Amúgy meg külföldön is vannak egyedülálló szülők, ők is megoldjak

2016. jan. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 3. valaszoloval nagyon egyetertek!

Egyebkent fugg attol is,hogy hol kulfoldon mert pl. tengeren tulon (Kanada, USA) szinte lehetetlen jogsi-auto nelkul az elet.En sem hittem el amig nem tapasztaltam , szerencsere a ferjemnek van jogsija.

2016. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 DanyDomaszek válasza:

Ha már fel tetted a kérdést azt mutatja hogy szorongásaid vannak.

Neked nem fog működni!

2016. jan. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A hármas nagyon jó. Én németben élek két éve. Mindenkinek ezt mondom: Fiuk otthol tegyétek le a targonca jogsit, legalább 1000 szót tudj az adott ország nyelvén, a B jogsi elengedhetetlen. Ha megcsinálod a C-t szinte biztos, hogy nem leszel állás nélkül.

Lányok: 1000 szó minimum, jó szakma: kereskedői pappír már 90.000 Ft-ért megkapható Mo.-on. itt meg a boltokban állandóan keresnek árufeltöltőket (900 Euró). De ehez hozzá lehet adni, hogy kapsz 180 Eurót gyerekenként családi pótlékba. B jogsi szerintem fontos!

Minél több végzettséged van, annál jobb.

Itt sem fenékig tejfel az élet. De aki például legalább középfokú szinten beszéli a nyelvet, az elég hamar talál munkahelyet.

2016. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kulfoldon is mukodik az elet, meg egyedulallo anyakent is, ezt gyakorlatbol mondom! De nem egyszeru, ahogy Magyarorszagon sem lenne az. Nagy Britanniaban sokkal tobb csaladokat megilleto tanogatast kap az a szemely, aki egyedulallo szulo. A hatrany, hogy nincs nagymama, nagyneni a haznal, aki ki tudna segiteni az embert a gyerekfelvigyazasban. Van gyerekcsosz persze, meg ovi es suli utan clubbok, de nagyon megkell szervezni az eletet, ha dolgozol es nincs sok segitseged. A jogsirol.....nem igaz, hogy a jogsi letelem kulfoldon!! Igaz, hogy rendkivul hasznos, de a tomegkozlekedes is elvisz oda, ahova szukseges. A munkaltatok egy resze valoban preferaljak a jogositvanyt, de a nelkul is lehet elni es dolgozni, cask tobb idot vesz el a munkaba jaras.
2016. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!