Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál ezekre a körülmények...

Vállalnál ezekre a körülményekre, ilyen feltételek mellett gyermeket?

Figyelt kérdés

28 és 31 éves pár vagyunk, EÜ problémák miatt felmerült, hogy belevágnánk a babaprojektbe.

Jelenlegi a bevételünk körülbelül 400 ezer forint (plusz 20-60 ezer között változó), ebből hitelek, albérlet, számlák, telefon, biztosítás levonása után 160 ezer fix (plusz a változó) marad. Sok a hitel sajnos, diákhitelek, plusz a páromnak van egyéb hitele...

Januárban lejár pár fizetni való, és ha addigra már szülnék, akkor fél évig a bevétel már hasonló, a megmaradó összeg viszont 210 ezer (plusz a változó bevétel) lenne, GYED alatt pedig 130 ezer (plusz a változó). Tehát ezt tudnák ellátásra, étkezésre fordítani.

Nagyon félek az anyagiak miatt, de nem szeretnék sokáig várni, amíg még természetes úton meg lehet oldani a dolgot.

Tavasszal kezdenénk próbálkozni, hogy jövő év elejére gyermek legyen.

Ugyan albérletben lakunk, de tulajdonképpen önkormányzati bérlemény, hosszútávú szerződéssel, a lakhatásunk biztosított.

Minden műszaki cikkünk, stb új, a karbantartásokat nyáron (a beköltözés előtt) megoldottuk, ezen kívül van már most kb 300 ezer forint megtakarításunk, amit már babacélra tudnánk felhasználni.

Meg lehet ennyiből élni? Bevállalnád erre a gyermeket, vagy várnál addig, míg jobb lesz a helyzet, de jó eséllyel már csak orvosi segítséggel jönne a baba?



2016. jan. 27. 10:19
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Pont ez az én dilemmàm is, kedves utolsò. Eredetileg én is sajàt lakàst szerettem volna, hitel nélkül, de nem ìgy alakult sajnos.
2016. jan. 27. 10:43
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Ami nektek megmarad (gyed alatt is), az bőven elegendő egy háromtagú családnak, ha már minden költség ki van fizetve.

Nem tudom, mi ez az mizéria az albérlettel, mintha ott a falakra lenne írva, hogy nehogy nagyon otthon érezd magad, mert te itt csak bérlő vagy. Ugyan már, lakás az is ugyanúgy.

2016. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha a 130 kajára és gyerekre marad,meg lehet élni belőle bőven.Nekünk az albérlet kevesebbe kerül jelenleg,mintha saját lakást fizetnénk.Itt 70-80 ból kijövünk,mig a törlesztő egymaga lenne csak 60 ezer,bár mi inkább majd 80-100-al fogjuk fizetni ha elszánjuk magunkat rá.Én táppénzen vagyok jelenleg,van egy lányom már,így párom fizetéséből élünk.Ebből is megélünk így,albérletben,ihaz hitel nélkül.Albérlet és számlák után marad nekünk kb 130 nekünk is,mert a táppénzem ,hát...Nem igazán az,aminek lennie kéne,azzal is csak járok meg telefonálok a hivatalokhoz.
2016. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
43%
ha nincs saját ingatlan, akkor mire vettetek fel ennyi hitelt (diákhitelen kívül)?
2016. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ez nem közös hitel. Mondjuk úgy, hogy "örökség" a pàrom előző kapcsolatàbòl. Ő vette fel, csalàdban lévő hàzra terhelve, majd az ex elszòrta nem arra, amire a pénz kellett eredetileg és lelépett màssal. Ez van, azòta a férjem is okosabb...
2016. jan. 27. 12:23
 16/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem teljesen jó,mindent kifizettek és marad 160 az bőven elég a babája élelmiszerre,ruhára egyébre. Ezen az oldalon már megszokott,hogy mindenki fél millát keres hitele sincs de csak úgy mer gyereket bevállalni. Nos nem hinném,hogy ez csak így működik,lehet gyerek mellett is előteremteni ég jobb anyagiakat,de várni a babával 40 éves korig nem érdemes..
2016. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen belevágnék. Ha még egyszer dönthetnék, fiatalabban vállalnék gyereket, és többet.
2016. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

ha házasság alatt vette fel akkor közös hitel

ügyvéddel kell bevasalni exén, nem ülni és fizetni!

2016. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjàbòl lényegtelen ugyan, de nem voltak hàzasok, és sajnos nem lehet bizonyìtani azt sem, hogy mikor és mire hasznàlta fel az összeget. Màr mindent megpròbàltunk...
2016. jan. 27. 14:36
 20/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt nagyon átérzem. Mi három évig fizettük közösen a férjem volt csajának a hitelét, amit a férjem vett fel anno (mert a csajnak nem volt munkahelye), aztán a törlesztés szépen rá maradt. Szerencsére már túl vagyunk rajta, de néha nagyon mérges voltam, hogy ezt a pénzt akár félre is tehettük volna, nem más hülyeségét kéne törlesztenünk.
2016. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!