Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál ezekre a körülmények...

Vállalnál ezekre a körülményekre, ilyen feltételek mellett gyermeket?

Figyelt kérdés

28 és 31 éves pár vagyunk, EÜ problémák miatt felmerült, hogy belevágnánk a babaprojektbe.

Jelenlegi a bevételünk körülbelül 400 ezer forint (plusz 20-60 ezer között változó), ebből hitelek, albérlet, számlák, telefon, biztosítás levonása után 160 ezer fix (plusz a változó) marad. Sok a hitel sajnos, diákhitelek, plusz a páromnak van egyéb hitele...

Januárban lejár pár fizetni való, és ha addigra már szülnék, akkor fél évig a bevétel már hasonló, a megmaradó összeg viszont 210 ezer (plusz a változó bevétel) lenne, GYED alatt pedig 130 ezer (plusz a változó). Tehát ezt tudnák ellátásra, étkezésre fordítani.

Nagyon félek az anyagiak miatt, de nem szeretnék sokáig várni, amíg még természetes úton meg lehet oldani a dolgot.

Tavasszal kezdenénk próbálkozni, hogy jövő év elejére gyermek legyen.

Ugyan albérletben lakunk, de tulajdonképpen önkormányzati bérlemény, hosszútávú szerződéssel, a lakhatásunk biztosított.

Minden műszaki cikkünk, stb új, a karbantartásokat nyáron (a beköltözés előtt) megoldottuk, ezen kívül van már most kb 300 ezer forint megtakarításunk, amit már babacélra tudnánk felhasználni.

Meg lehet ennyiből élni? Bevállalnád erre a gyermeket, vagy várnál addig, míg jobb lesz a helyzet, de jó eséllyel már csak orvosi segítséggel jönne a baba?



2016. jan. 27. 10:19
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Köszönöm az együttérző szavakat. Valahogy így gondolom én is... Nem a páromra haragszom, el tudom képzelni, hogy egy boldognak tűnő kapcsolatban nem gondol erre az ember. Az fáj, hogy most Ő, illetve már mi ketten isszuk a levét, ő pedig épp a következő "áldozatot" szedi, és él, mint hal a vízben.

Szerencsére nincs túl rossz helyzetünk, de ha ez nem lenne, már annyi megtakarításunk lehetne, hogy mernék saját lakásban gondolkodni. Vagy, ha ez nem is mérvadó, de sokkal jobban élhetnénk.

2016. jan. 27. 17:16
 22/23 anonim ***** válasza:
Simán ,szerintem neked még gyedextrát is kaphatnál .
2016. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nekünk volt két mélytányérunk, két kanál (ezeket is az egyetem étkezőjéből loptuk) meg annyi ruhánk, ami rajtunk volt. Olyan albérlet, hogy reggelre befagyott a víz a pohárban, ha este 10-kor lekapcsoltam az olajkályhát. De fiatalok voltunk, tele erővel és optimizmussal. Megoldottunk mindent, apránként megvettünk mindent. Mára mindegyik gyerekem 30 körül jár, és boldog párkapcsolatban élnek. Saját házban/lakásban, jobb körülmények között, mint ahogy mi kezdtük.

Szóval nem egészen értem, miért ne vághatnátok bele, ha babát szeretnétek.

2016. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!