Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Falun élő Anyuka, mi az amit...

Falun élő Anyuka, mi az amit te hiányolsz a faludból?

Figyelt kérdés
Mi az, ami a legjobban hiányzik, milyen messzire kell érte menned, mivel tudod helyettesíteni, stb.

2016. jan. 31. 19:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
75%

Egy konditerem jó lenne:)


Mivel helyettesítem? Futok, biciklizni járunk, szobabicikli stb.

2016. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Programok,amire a gyerekekkel is lehet menni.Itt max a falunap van,de ott is azokkal az emberekkel találkozik az ember,akikkel amugyis nap mint nap.

BP-röl (belváros)költöztünk el 150 km-re,nagyvárosoktol 80-100km-re.Direkt a nyugisabb élet miatt.Nekünk bejött.

Nagyobb boltok vannak 30km-re,kisebb városokban az a legkisebb probléma szerintem,legalább nem a plázában nö fel a gyerek,hanem a friss levegön.

Házhoz rendelni pedig ma már szinte mindent lehet ami a gyerekneveléshez kell.

Ami hiányzik még talán a rendes orvosi ellátás.Ha korházba kell mennünk(és rendes ellátást szeretnénk) az legközelebb 80km.

A többi "kényelmetlenség" szerintem csak szokás kérdése.

2017. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Bankautomatat, egy rossmann vagy dm fèlesèget, egy kis csendes kavezot ahol nem hemzsegnek az alkoholistak, hanem normalis ember is beulhet terhesen inni egy kavet a baratnoivel.. mert terhesen h nez mar ki h kocsmazok..:/

Esetleg egy kisebb ruhabolt sem àrtana meg egy normalis gyògyszertàr.

2017. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
49%

Minden hiányzik!! Bár ez egy 3ezres község, de világ életemben utáltam itt élni! Minden erőnkkel azon vagyunk hogy minél előbb városba tudjunk költözni!

Legjobban így, hogy már gyerekeim vannak a drogériák hiányoznak, helyettesíteni nem tudom őket, vagyis nem akarok az élelmiszerboltban sokkal drágábban választani 2-3 dologból, így muszáj városba mennem..

A babakocsis séták egyenesen a halálom! Körbe-körbe ugyanazokon az unalmas utcákon... A legközelebbi város 15km-re van, de itt is csak a legalapabb dolgokat tudom beszerezni - már ha szerencsém van

2017. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nem falu, de nagyon kicsi város Bp-től 40 km-re. Drogéria jó lenne, nincs gyerekorvos, a sima háziorvoshoz tartoznak a gyerekek is. Ezen kívül mondjuk én elvagyok, van egy cba, ahol szinte mindent lehet kapni, van patika, kisebb boltok, zöldséges. Játszótér van 4, de abból egy, ami említésre méltó szerintem, nyáron nem nagyon használható, mert tűzi a nap, és rohadt forró minden. Játszóház nem lenne rossz, de anélkül tudunk azért élni. Ja, nincs bölcsi, csak a szomszéd településen egy fizetős, dolgozó anya esetén az önkormányzat állja a felét... de akkora várólista van, tekintve, hogy 20 km-es körben az egyetlen bölcsi, hogy kb. esélytelen. Mondjuk engem nem zavar, nem adtam volna bölcsibe a gyereket amúgy se, de sokaknak gond ez. Ovi egy van, az elég jó szerencsére, az általános suli viszont szar, esélyesen nem ide fognak járni a gyerekeim, inkább hordom őket kocsival egy településsel odébb.

Kórház ügyben Bp-hez tartozunk, elég messze van, mondjuk nekünk kocsival nem gáz, de másnak nehéz megoldani. Hipermarket 25 km legközelebb.

Egyszerűbb lenne városban élni, de cserébe ez egy nagyon élhető, tiszta, jó közösség, kisebbség nincs egyáltalán, szóval megéri.

2018. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Nincs külön gyermekorvos, nincs játszótér, nincs itt semmi pár lepukkant kocsmán, 2 túlzsúfolt élelmiszerbolton és néhány pletykáló nénin kívül.
2018. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Pest melletti községben élek, tömegközlekedéssel fél óra kb minden, de itt konkrétan semmi sincs. Egy Sparig 20 percet kell sétálni, ami a településen van.

Tudom, hogy ennél sokkal rosszabb helyek vannak, de nekem, aki 29 évig élt a fővárosban, nehéz megszokni.

2018. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Amit a többiek is írtak, nagyobb üzlet, drogéria, gyerekorvos, normális játszótér, szórakozási lehetőség, mert jobb híján az emberek egymást marják unalmukban. Még egy rendes kocsma sincs(ahován nem vágyok), de nagyon zavaró, hogy minden kisbolt előtt, mellett és még az üzletben is alkoholt isznak.

Most nekem egy rendes ruházati bolt hiányzik. Itt csak egy kisebb kínai van, ahol kb 3 féle cipő nadrág és felső kapható évek óta. A gyereknek még tudok is rendelni, de magamnak már nem.

Jaj, és jóformán semmit nem lehet hivatalos úton intézni, csak ha van ismerősöd.

2018. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
19# falu ponthogy mindenhol olcsóbb
2018. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy 29#. Egyedül a kenyér olcsóbb, de mivel a helyi bolt monopol helyzetben van, ezért úgy szabja az árakat ahogyan akarja. Nem véletlenül utazik mindenki több tíz km-t a negybevásárlás miatt.

Talán a szolgáltatások olcsóbbak valamivel, de csak azért mert a szomszéd Pista bá'-t mindenki ismeri és számla nélkül megszerel bármit.

2018. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!