Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyek azok a tulajdonságok,...

Openyoureye kérdése:

Melyek azok a tulajdonságok, amiket te hiányolsz a keresztény Istenből?

Figyelt kérdés
És hogy lehet az, hogy ezekkel nem rendelkezik, vagy ha igen, akkor azok negatívak? Pl a düh a türelmetlenség jele, hogy lehet türelmetlen egy mindeható lény? Az a minimum, hogy amit tőlünk elvár, abból ő példát mutasson. Most vagy a biblia jellemzése van elferdítve és felhígítva emberi tulajdonságokkal(hogy szépen fejezzem ki magam), vagy valóban egy olyan isten kezében vagyunk akinek tanítványai(azaz mi) már most túl tudtuk szárnyalni bizonyos tulajdonságait. Elég ha arra gondolunk, hogy vannak emberek akiknek a hátán, fát lehet hasogatni, annyira türelmesek, nyugodtak. Úgy vélem a bibliai tanítások falsok és nem fedik a valóságot, ha pedig igen, akkor az istennek is lenne mit tanulnia tőlünk.

2014. ápr. 3. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elég fontos lenne, hogy létezzen...
2014. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, akkor ateistáknak: Tegyük fel, hogy létezik :)
2014. ápr. 3. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

De Te ismered Istent? Beszélgetsz vele? Nem egy-két alakalomra gondolok, mert ennyi idő alatt egy embert sem lehet megismerni.

Vagy mi alapján vázolsz fel róla ilyen dolgokat? Olvastál róla valahol? Mert akkor csak tudsz róla dolgokat, de nem ismered Őt.

Ezért pedig nem főleg nem kéne lealacsonítanod Őt és az embert+magadat fölé helyezni.

Mi vagyunk mi? Semmik. Most épp vagyunk, ki tudja, hogy holnap mi lesz velünk.

Aztán nézz körül a világban. Ki tehet arról amit látsz? Isten? Nem. Az ember. De sose vállaljuk fel, hogy minden amit most magunk körül látunk, és nem tetszik a világban, az nem Isten hibája, hanem a miénk. Mi ölünk a Földön, mi lopunk, mi hazudunk, mi háborúzunk, mi hatalmaskodunk, stb.

2014. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3-nak:


Jól van na, nem kell leharapni a fejem.


"De Te ismered Istent? Beszélgetsz vele? Nem egy-két alakalomra gondolok, mert ennyi idő alatt egy embert sem lehet megismerni. "


- Meglepődnél mennyi mindent tudok :)



"Vagy mi alapján vázolsz fel róla ilyen dolgokat? Olvastál róla valahol? Mert akkor csak tudsz róla dolgokat, de nem ismered Őt. "


- Igen olvastam. Pont úgy ahogy te is és mindenki más. De a hangnemből kisejlik, hogy te tudsz valamit. Ugye van egy másik megismerésre használható csatornád? Megosztanád velünk? Egyébként az, hogy olvasol valakiről valamit ugyan olyan informatív, mintha találkoznál vele és úgy vonnál le hasonló következtetést. Nem látom át, hogy te miben látsz különbséget a kettő közt. De majd elmondod.



"Ezért pedig nem főleg nem kéne lealacsonítanod Őt és az embert+magadat fölé helyezni."


- Ezen megállapításokat bárki más is felismerheti, nem nagy ördöngősség. A te problémád azzal van, hogy amennyiben igaz a kijelentésem, abban az esetben az lekicsinylően fog hatni az Istenedre. De hogy vélekednél egy emberről aki lobbanékony, dühös természetű, mégis ő a főnököd úgy, hogy tudod a munkakör betöltéséhez elengedhetetlen a kimértség és kötél idegzet. Amennyiben ezen tulajdonságokat te birtoklod, ésszerű feltenni a kérdést, vajon, hogy kerülhetett egy olyan ember, mint a főnököd abba a pozícióba, mely kritériumainak ő maga sem felel meg, de az alatta dolgozóktól elvár. És mi alapján vannak elvárásai veletek szemben? Ráadásul aki nem teljesít jó, annak jól a nyakára is lép. Szerintem egy ilyen ember nem jó főnök. Amennyiben sikerült elvonatkoztatni az eredeti kérdéstől és átláthatóbbá vált a helyzet, megkérnélek, hogy most vetítsük ki együtt ezt a példát a kérdésemre és helyettesítsük be Istent a főnök szerepébe, majd téged és engem az alatta dolgozókéba. Mit mondasz, a főnököd azért a főnököd, mert a tudása minden szempontból nagyobb, vagy mert csak és kész. Ha a tudásbeli különbség miatt megfelelő arra a munkakörre, akkor nyilván ő valóban sokkal többet tud nálad. Ha pedig többet tud, az azt jelenti, hogy valaki, valamely állítása hamis.


Én azt mondom, azé a pozíció aki mindenkinél több mindenben, legyen a kritérium bármi.


A biblia azt mutatja: Isten, hirtelen haragú lény, entitás, ki hogy nevezi. Ha van olyan ember a Földön, aki nyugodtabb természetű és nehezen, vagy egyáltalán nem hozható ki a sodrából akkor az az ember meghaladja az Istened bizonyos képességeit. Ez pedig önellentmondás. Most vagy isten nem mindenható, vagy a biblia állít igaztalant. Itt nem én vagyok a humyó, hanem a bibliai elbeszélés ;)


---------------------------------------------------------------------------------


A másik dolog amiről írtál:


"Aztán nézz körül a világban. Ki tehet arról amit látsz? Isten? Nem. Az ember. De sose vállaljuk fel, hogy minden amit most magunk körül látunk, és nem tetszik a világban, az nem Isten hibája, hanem a miénk. Mi ölünk a Földön, mi lopunk, mi hazudunk, mi háborúzunk, mi hatalmaskodunk, stb."


- Ezzel is lehetne vitatkozni. Azért nem mnden a mi hibánk. Ha egy gyereknek a szoba közepére beteszel egy halom veszélyes dolgot, pl fegyvereket, vegyszereket, mérget, apró dolgot amit lenyelhet, vagy bármi mást amivel megsértheti magát, vajon kit lehet hibáztatni a nem rendeltetés szerű használat miatt? Én nem azt mondom, hogy az ember szent. Ugyan. Valóban nagyon sokmindenről mi tehetünk. A szeméthegyekért, a víz vagy inkább az egész bolygó szennyezéséért, emberek kisemmizéséért, stb. Napestig lehetne sorolni.

Csak azt felejted el, hogy mindezekért igen kis százalékban tehet az átlagember. Hidd el ha tehetném, felszámolnám az atomerőműveket és helyettük a megújuló energiákat hasznosítanák. Kötelezném az emberiséget az elektromos autók nagyüzemű gyártására, a robbanó motort betiltanám. Stb. Az a baj, hogy ezek irányítása nem a mi kezünkben van. Olyan csili-billiárdosoknál akiknek semmi sem elég és az utolsó penyt is kisajtolja a jelenlegi technikából, mielőtt újra cserélné azt. Kár, hogy ezek az emberek nagyrésze korrupt és enyhe kifejezés rájuk, hogy rossz emberek. Az emberek nagy része jó. Szerinted hány katona szeret harcba menni? Hányan örülnek a vegyszerezett és génkezelt gyümölcsöknek aminek se íze se bűze? Hányan örülnek a kínai, minőséget hírből sem ismerő selejtes utánzatoknak? Ki az aki szívesen fizeti be az adót, hogy a parlamenti képviselőket hízlelják és a fizetésüket emeljék ahelyett, hogy valóban az embereket segítenék. Szerinted Orbán vagy Gyurcsány valóban olyan hülyék, hogy maguktól nem jöttek rá arra, hogy amit tesznek nem jó? Ahhoz, hogy odáig eljuss, igencsak sok iskolát kell kijárnod és ezzel szemben mi, akiknek jó ha szakmunkása van, látjuk a probléma gyökerét és megoldást is tudnánk rá javasolni, ők meg akik egész életükben ezt tanulták nem látják? Ugyan.


Egy szónak is száz a vége. Az ember alapjában véve nem rosz. Nézz körül a környezetdben hány semmirekellőt látsz. Igencsak ritka. Főleg a magyarok, közt, ők storgalmas nép. Ha minden embert megkérdeznénk, talán néhány ezer ember lenne az akire azt mondhatnánk, hogy kötelet neki, semmirekellő. Akkor hová bújtak hirtelen azok a csúnya rossz emberek? Megmondom én: A média, politika és bankrendszer rejtekébe. Közülük sem rossz mind, csak úgy gondolja, hogy ha én nem teszem meg, akkor jön más aki megteszi egy talicska pénzért. Szóval szűkül itt a kör. Valójában az a rossz aki szemrebbenés nélkül tesz rosszat a másiknak tudatosan, érzelmi megrázkódtatás nélkül.


Ezek azok az emberek - és engedd meg, hogy most tőled idézzek kisebb javításssal : "Ezek az emberek ölnek a Földön, ők lopnak, ők hazudnak, ők háborúznak, ők hatalmaskodnak, stb."



Igaz, hogy az emberi fajhoz tartoznak, de ha lenne rá mód, hidd el maguk az emberek végeznének a saját vérükkel. Mert ezt senki sem tűrné el és senki sem tartja közülünk valóknak!



Miről is beszélgettünk? :)


Ja igen, szerintem az esetleges botlásainkat nagyban leredukálhatta volna az, ha nincs ekkora felelőség ránk bízva. Vagy ha ránk is van bízva, előtte nem ártott volna egy alapos felkészítés. Sajnos egyik sem teljesült, szóval örüljünk, hogy még egyben van a föld. :) Ne a felhasználót hibáztasd rendszergazdaként, ha temérdek lehetőséget adsz arra, hogy bárki belepiszkáljon a rendszeredbe, még figyelmeztetés mellett is ;)



Legvégül: Elárulom, hogy nem igazán Istennel van bajom, hanem a hamis képpel, melyet róla festettek a bibliában. Ideje lenne már megérteni, hogy ha valami egy könyvben le van írva, még nem szabad tényként kezelni!


A tény viszont a huszadik, vagy akár a századik megkérdőjelezés után is tény marad, nem változik. Szóval ne féljünk egy tényt megkérdőjelezni, hisz ugyan annak az eredménynek kell kijönnie a végén. A baj ott lesz, ha más eredmény jön ki, na akkor lehet gondolkodni...

2014. ápr. 3. 23:24
 5/13 anonim ***** válasza:

A keresztény Isten olyan tulajdonságokkal és képességekkel "rendelkezik", melyek logikailag hibásak, melyek ugyanazon rendszerben nem létezhetnek.


Bizonyára te is hallottad már a "Tud-e Isten olyan követ teremteni, amit aztán nem tud felemelni?" kérdést. Ez egy logikai paradoxon.


Én inkább sokallom a keresztény Isten tulajdonságait, mert a Biblia szerint ő egyszerre 1 és 0, ami nem lehet.

2014. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam amit írtál, de ne haragudj, már a másik kategóriában láthattuk, hogy tök feleslegesen válaszolunk neked bármire is. Én úgy látom, hogy nem azért jöttél ide, hogy informálódj, esetleg más szemléletekről tájékozódj azokban a témákban, amelyeket nem értesz tisztán, és azokat végiggondolva segítségként használni abban, hogy mélyebb felismerésre juss, hanem, hogy megerősítést nyerj a saját igazadra.

Ha nem tudod elfogadni, hogy nem mindenki ért a te világszemléleteddel, és Istenképeddel egyet, és a kapott információkat nem vagy hajlandó számba venni és megfontolni, akkor részemről nincs miről tovább beszélni.

2014. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Korrektség, tisztesség, ellentmondásmentesség.

Viszont egy számító, manipulatív, álságos, képmutató, zsarnok, sunyi dög.

Bocs ha ez valakinek rosszul esik, de ez a meglátásom.

Legalábbis a Bibliában bemutatott keresztény istenkép szerint.

2014. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
És empátiával sem rendelkezik
2014. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os hozzászóló!


Ez történik, amikor racionális érvek ütköznek a hittel. A "nem vagy képes más ember szemléletét elfogadni" egy gyönyörű példa a meghátrálásra.


Szép volt, kedves kérdező! :)

2014. ápr. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

6-nak:


"Én úgy látom, hogy nem azért jöttél ide, hogy informálódj, esetleg más szemléletekről tájékozódj azokban a témákban, amelyeket nem értesz tisztán, és azokat végiggondolva segítségként használni abban, hogy mélyebb felismerésre juss, hanem, hogy megerősítést nyerj a saját igazadra."



- Akkor bizony rosszul látod. Megmagyaráznád, hogy olyan információkat amiket nem is kértem miért kellene elfogadnom válaszként a kérdésemre? Had mutassak valamit:


Olyan döntések és cselekvések eredményének összessége, amelyek szándékban kárt vagy igazságtalanságot tartalmaznak, és a másik szabad akaratát sértik.

A romboló, destruktív gonosz magatartás.


A bűnös magatartás passzív formája, az vak önimádat, amely vagy aktív formába képes változni (az előző bekezdésben írtaknak megfelelőn) vagy pedig a másik ember segítségének szándékos, tudatos elmulasztását idézi elő.



És ha ezt nem tudod magyarázatként elfogadni, azt nagyon sajnálom, a hiba nem bennem van hanem benned. Világos, hogy nem vagy képes más nézeteket megérteni, még ha azok nem is kapcsolódnak a témához, (a TI LOGIKÁTOK SZERINT) ezt akkor is meg kellene értened.

Remélem ezzel vissza tudtam adni legalább egy kis töredékét annak az értetlen meglepettségnek, mely körülölelt engem miközben azt olvastam, hogy ÉN mennyire értetlen vagyok és miért nem értem meg a semmitmondó magyarázatokat...



"Ha nem tudod elfogadni, hogy nem mindenki ért a te világszemléleteddel, és Istenképeddel egyet, és a kapott információkat nem vagy hajlandó számba venni és megfontolni, akkor részemről nincs miről tovább beszélni."


- Köszönöm. Tehát ha legközelebb ismét egy értelmetlen és összefüggéstelen semmitmondó szövegelésre vágyom, nyugodtan fordulhatok hozzád. Rendben, ezt fel is jegyeztem ide a "Mit sütsz kis szűcs filozófiai értelmezése" és a "Szociál politikai(szocpol) segély kérelmezői nyomtatvány" közé!



7-nek:


- Tök igazad van. A bibliai istenképet tökéletesen lefedi a jellemzésed. Most már csak azt kell eldöntenie a vallásosaknak, hogy átírják e a bibliát, vagy továbbra is kitartanak amellet, hogy az ilyen tényeket szimplán figyelmen kívül kell/lehet hagyni.

2014. ápr. 6. 05:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!