Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Üdv. Mindenkinek! Uzsoki...

Liara kérdése:

Üdv. Mindenkinek! Uzsoki Kórház V. I. P. szobáiról szeretnék infót, kinek milyen tapasztalata és véleménye- élménye van? Nagyobb gyermek bent lehet e ott Velem és mennyit kell fizetni érte?

Figyelt kérdés
Nagyobb gyermek bent lehet e ott Velem és mennyit kell fizetni érte? 2016 Március végén - Április elején érkezik a kistesó, akkor egy éves és három hónapos lesz a nagyobb, még szopizik és nem is akarom elválasztani. Azt akarom hogy Velünk legyen, mert a Férjem biztos hogy bent lehet, tud segíteni a nagyobbal, ha más nem hogy ne emelgessem. Más megoldás nincs, mert a nagyszülők messze vannak-220km -100kmre - és még dolgoznak. Várok minden értelmes infót!

#Uzsoki #V.I.P. szoba #nagyobb gyerek
2016. febr. 2. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Fent van az oldalukon.

Egészségügyi ellátás keretében igénybe vett kényelmi szolgáltatások


Osztályunkon az egy- és kétágyas kórtermeket térítés ellenében lehet igénybe venni. A kórtermekben hűtőszekrény, televízió készülék, mikrohullámú sütő és személyes széfek szolgálják a betegek kényelmét, továbbá az evőeszközöket is az intézmény biztosítja részükre.



A „ kényelmi szolgáltatást nyújtó kórtermek” használati díját az igénybevétel napján, 4 napot előre kell kifizetni.


Kizárólag számla ellenében fizethet, amit az osztályirodán állítanak ki.


Ha a szoba igénybevétele hétvégére illetve ünnepnapra esik, akkor az első munkanapon kell a használati díjat kiegyenlíteni.


Az 1 ágyas kórterem térítési díja: 15.000,- Ft/nap


A 2 ágyas kórterem térítési díja : 10.000,-Ft/fő/nap


A 2 ágyas kórteremben – a beteg külön kérésére – csak 1 fő elhelyezése esetén : 20.000,-Ft/nap



4 napon túli bennfekvés esetén a különbözetet a távozás napján, a zárójelentés kiadása előtt kell a pénztárban befizetni.


4 napnál kevesebb bennfekvés esetén a visszajáró összeget csak személyesen az igénylő veheti át a pénztárban.



A VIP kórteremben is az általános látogatási rend érvényes, ennek értelmében a kórteremben nem tartózkodhat beteglátogató



A fentiekben megállapított térítési díjak megfizetése alól mentesülnek az intézményben közalkalmazotti jogviszony keretében foglalkoztatottak és az Egészségügyi törvény


szerinti közeli hozzátartozó. Az Eü. törvény 3. § r.) pontja szerint közeli hozzátartozónak minősül: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és nevelt gyermek, az örökbefogadó, a mostoha- és a nevelőszülő, a testvér, valamint az élettárs.



A kényelmi szolgáltatást nyújtó kórteremben történő elhelyezést az ellátó osztályon a felvételkor írásban kell igényelni (1. számú melléklet).



Térítési díj megfizetésének módja:


Munkanapon – a pénztári nyitvatartási idő alatt (házipénztár nyitvatartási ideje: hétfőtől csütörtökig: 8.00 – 11.30, 12.30 – 15.00–ig, pénteken: 8.00 – 12.00–ig) – történő felvétel esetén az emelt szintű szolgáltatást igénylőnek, vagy kísérőjének előre kell a térítési díjat befizetnie az intézmény házipénztárába. Ha a kezelés időtartama előre meghatározható, akkor annak megfelelően, amennyiben az időtartam előre nem határozható meg pontosan, akkor minimum 4 éjszakának megfelelő térítési díjat kell befizetnie az ellátó osztály által kiállított és az igénylő által aláírt igénylőlap alapján. A befizetett térítési díjról az intézmény Pénzügyi és Számviteli Osztálya készpénzfizetési számlát állít ki az igénybevevő részére és a befizetés tényét a bevételi pénztárbizonylat „nyugta” példányának átadásával igazolja.

Munkanapon – a pénztári nyitvatartási időn kívül – történő felvétel esetén, a felvételt követő munkanapon az igénybevevőnek, vagy kísérőjének haladéktalanul be kell fizetnie a térítési díjat a házipénztárba az 1. pontban részletezettek szerint.

Hétvégén, vagy több napos ünnep alkalmával történő felvétel esetén a térítési díjat – a kiállított igénylő lap alapján – az ellátó osztály megbízott dolgozója átvételi elismervény ellenében köteles az igénybevevőtől átvenni. Az igénybevevőtől átvett térítési díjat – a házipénztárba történő befizetésig – az osztályon felszerelt széfben kell őrizni. Az átvett térítési díjat a munkaszüneti napot követő első munkanapon az osztály megbízott dolgozója köteles az intézmény házipénztárába befizetni.

Az igénylőlap és az átvételi elismervény alapján a Pénzügyi és Számviteli Osztály készpénzfizetési számlát állít ki az igénybevevő részére és a befizetés tényét a bevételi pénztárbizonylat „nyugta” példányának átadásával igazolja. A készpénzfizetési számlát az igénybevevő részére kell átadni. A bevételi pénztárbizonylat „nyugta” példányát az átvételi elismervény az ellátó osztályon maradó példányának mellékleteként kell megőrizni a házipénztárba történő leadásig (betelt tömböt az új tömb igénylésekor

le kell adni).



Amennyiben a szolgáltatás tényleges igénybevétele szerinti díj meghaladja a felvételkor befizetett térítési díjat, úgy a különbözetet az ellátó osztály által kiállított elszámolás

(2. számú melléklet) alapján a házipénztárba be kell fizetni az 1.– 3. pontokban részletezettek szerint. A 3. pontban meghatározott átvétel esetén a Pénzügyi és Számviteli Osztály a térítési díj különbözetről kiállított számlát postázza az igénybevevő számlán szereplő címére.

Amennyiben a szolgáltatás tényleges igénybevétele szerinti díj kevesebb a felvételkor befizetett térítési díjnál, úgy a különbözetet az ellátó osztály által kiállított elszámolás alapján az intézmény házipénztára visszafizeti az igénybevevő, vagy az általa írásban meghatalmazott személy részére.



Amennyiben a kórterem tényleges igénybevétele eltér a feltüntetett várható igénybevétel időtartamától, úgy


az igénybevevő köteles – az ellátó osztály elszámolása alapján – a térítési díj különbözetet, az osztályról történő távozása előtt az intézmény házipénztárába, vagy

a pénztári nyitvatartástól eltérő időben történő távozás esetén, az ellátó osztályon befizetni, vagy

a Pénzügyi és Számviteli Osztály – az ellátó osztály elszámolása alapján – az igénybevevő részére a házipénztárából visszafizeti a térítési díj különbözetet.

2016. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A fentiekben megállapított térítési díjak megfizetése alól mentesülnek az intézményben közalkalmazotti jogviszony keretében foglalkoztatottak és az Egészségügyi törvény szerinti közeli hozzátartozó. Az Eü. törvény 3. § r.) pontja szerint közeli hozzátartozónak minősül: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és nevelt gyermek, az örökbefogadó, a mostoha- és a nevelőszülő, a testvér, valamint az élettárs.


Erre gondolsz? Én ezt úgy értelmeztem , hogy csak az ott dolgozók és azoknak a hozzátartozói. Vagy szerinted?

Mert Felhívtam a kórházat, azt mondta egy Hölgy, hogy "35 ezer Nekem egy nap, a Férjemnek 10-15 /nap, a gyerek meg mivel más is fizet a VIP szobáért, ezért nem gyerek sírást és rohangálást akar hallani. "Még ha azt nézem is túl kicsi a rohangáláshoz... mondtam is a Hölgynek és azt is, hogy mivel szülés miatt megyek oda, ezért elkerülhetetlen, hogy ne legyen gyerek sírás... Erre szünet...szünet..." Egyébként is a fertőzésveszély", de ezt nem vettem be, mert elkülönülve van a kórházba ez a részleg, állítólag Hotel környezet bla...vélemény?

2016. febr. 3. 01:41
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Csak az ott dolgozó közalkalmazottak (és közeli hozzátartozói)

Az, hogy kisgyereket elszállásolnak-e a VIP szobákban, teljesen a kórház döntése.

Ha nem engedik, az is érthető:

Te úgy ítéled meg, hogy a te 15 hónapos gyereked túl kicsi a rohangáláshoz. Az én gyerekem már 11 hónaposan stabilan járt, 15 hónaposan már nem volt kicsi a rohangáláshoz.

"mivel szülés miatt megyek oda, ezért elkerülhetetlen, hogy ne legyen gyerek sírás"

Azért más a csecsemősírás, mint egy kisgyerek sírása, ordítása.

"" Egyébként is a fertőzésveszély", de ezt nem vettem be, mert elkülönülve van a kórházba ez a részleg, állítólag Hotel környezet bla...vélemény?"

A részleg elkülönülve. Viszont te arra a részlegre vinnéd pont a gyerekedet, ahol az újszülött csecsemők vannak. Nem a te gyereked lenne fertőzésveszélynek kitéve, hanem a többi csecsemő.

"mondtam is a Hölgynek és azt is, hogy mivel szülés miatt megyek oda, ezért elkerülhetetlen, hogy ne legyen gyerek sírás... Erre szünet...szünet.."

Nem tudom, sejted-e, mire fel tartott olyan nagy szünetet (mert válaszolni tudott volna)

"Más megoldás nincs, mert a nagyszülők messze vannak-220km -100kmre - és még dolgoznak"

Gondolom, a nagyszülőket sem villámcsapásként éri a hír, hogy újabb unokájuk lesz, ki tudnak venni szabadságot és arra az időre nálatok lehetnek, amíg te a kórházban vagy. Más családoknál is előfordul. Anyukám 350 km-ről utazott a bátyámékhoz vigyázni a gyerekre, amikor a sógornőm császározták. Pedig ő is dolgozott még.

De írj nekik e-mailt, biztos hamar válaszolnak.

Ha neked nem megfelelő az általuk nyújtott szolgáltatás, akkor még van időd másik kórházat keresni. Biztos találsz olyan magánkórházat, ahol a gyerek is veled lehet.

2016. febr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt a választ nem véleményezem, mert nem az volt a kérdésem, hogy ki hogyan , miért úgy szült ahogy, és hova tette a gyerekét, hanem az hogy kinek van ott konkrét tapasztalata. Nem magyarázkodni akarok az oldalon, nem az a cél, hiszen azt tudok a szomszédba is, az a cél hogy a gyerek Velem legyen és kész! Az írjon, aki így oldotta meg vagy tud olyan infót hogyan oldjam meg!
2016. febr. 3. 10:37
 5/10 anonim válasza:
100%

Menj be a kórházba és verd ki ott is a hisztit.

A "velem", "velünk" és "férjem" szavakat pedig nyugodtan írd te is kisbetűvel, egyikőtök sem olyan fontos személy, hogy nagybetűvel kellene írnod (ha az lennél, veled lehetne a gyerek éjjel-nappal a kórházban)

Keress egy magánkórházat ahol lehet és fizesd meg! Vagy szülj otthon.

2016. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Okoska?! Úgy szeretem ezt a hozzáállást!! Azért írni tudni kell! No comment!
2016. febr. 3. 13:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozni és fröcsögni vagyok ezen az oldalon, hanem szeretném ha olyan Anyukák tudnának segíteni, akik voltak már hasonló helyzetben és ezért a VIP szobát választották, ahol fizettek bármennyit, hogy a kicsi gyerekük Velük legyen! Arra kérem szépen az Olvasókat, hogy az írjon, aki tud infót, tapasztalatot és nem vitafórumnak használja az oldalt!
2016. febr. 3. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért írsz véletlenszerűen egy-két szót nagy betűvel?
2016. márc. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Író vagyok szakmai ártalom.. Igazából nyílt levél, ezért a nagybetű, nem mert többet gondolnék Magamról, segítséget kérni voltam itt.. Viszont leîrom a kérdésemre a választ, mert semmi kézzelfogható segítséget nem kaptam ezügyben és hátha segítség lesz majd Valakinek.

Meg született a Picikém, és V.I.P szobába a Nagy Fiam és a Férjem is Velem lehetett egész nap. Valószínű éjszaka is maradhattak volna, mert nagyon rendesek és megértőek voltak Velünk , és azt mondták nincs joga megtagadni Senkinek a másik Fiamtól, hogy Velem lehessen. És családbarát kórház hírében is áll. Szóval, sztem éjszaka is maradhattak volna, de az este 8- ban állapodtunk meg, ezért addig voltak Velem. Nagyon nehéz volt , de már itthon vagyunk, minden rendben és ez a legfontosabb. Mindkét Kicsim jól van!:) Mindenkinek a legjobbakat kívánom ! :)

2016. ápr. 21. 09:24
 10/10 BPt válasza:
Sziasztok! Az Uzsoki honlapján is, és itt is tévesen szerepel a pénztári nyitvatartás. A pénztárnál a kiragasztott papír szerint: hétfő - csütörtök: 10-14, péntek: 9-13.
2017. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!