Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám szellemileg kezd...

Az apám szellemileg kezd leépülni. Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Az apám 64 éves. Még nem olyan öreg és szerencsére fizikailag is rendben van (korának megfelelően), de szellemileg az utóbbi 5 évben zuhanórepülésbe kezdett. Nehezen fog fel dolgokat, morózus, rosszindulatú lett. Kis túlzással képes napokat átaludni. Az evésen és az alváson kívül alig érdekli valami. Unokái egyáltalán nem foglalkoztatják. Türelme zéró. Még a beszéde is átalakult (meglássuk, stb.), hangosan böfög pedig korábban elítélte azt aki így viselkedik. Attól félek hogy én is ilyen leszek. Valaki hasonló tapasztalattal?
2015. dec. 15. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Azért elég érdekes valaki vagy!!! Nem apádért aggódsz, hanem csak magadra tudsz gondolni!
2015. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Édesanyám több stroke hatásának "köszönhetően" szinte teljesen leépült. Azt lehetetlen kiszámítani, hogy a gyerekek (vagyis mi) ugyanígy járunk-e, mindenesetre figyelmeztető jel. Én személy szerint mindent megteszek, hogy a kockázatokat kiszűrjem, ennyi amit tehetek. A többi már nem rajtam múlik.


Szerintem te sem tudhatod kérdező, hogy mi vár majd rád ennyi idős korodban. Vigyázz édesapádra, éppen elég baj ez neki (és nektek is), ami történt vele.

2015. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozik, nincs értelmes elfoglaltsága és feladata, akkor ez gyakran bekövetkezik.
2015. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a stroke és a demencia jutott eszembe. Továbbá az, hogy már most magad miatt aggódsz, pedig inkább azon kellene, hogy fogjátok apukádat ellátni, ha ez ilyen ütemben halad tovább.


Anyukám ugyanennyi idős. Én is látom nála, hogy rengetegszer elfelejt dolgokat. A mamám 80 felett teljesen leépült szellemileg, ezért sokszor mondom anyunak, hogy menjen el egy neurológushoz. Az időskori demencia ellen lehet tenni, ha valaki idejében szakemberhez fordul. Nem kell megvárni, amíg az unokájára sem emlékszik. Sajnos mamám annyira leépült, hogy minden alkalommal újra megállapította, hogy csak nem terhes vagyok? A második unokájáról csak akkor tudott, ha épp ott volt vele.

2015. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 2. és 3. 1. Az ilyen okoskodó, kötekedő, megmondó emberek miatt nem érzi jól magát az ember sehol. Miért ne merülhetne fel benne hogy esetleg én is ilyen leszek e? Ez csak egy hozzáadott gondolat volt. Pont ezzel a gondolattal nem helyezem magam senki fölé hanem vállalom azt hogy akár én is lehetek majd ilyen.
2015. dec. 15. 13:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem vagyok kötekedő. Egyszerűen a fontossági sorrendet nem értem. Ha ilyen leszel, az még gondolom legalább 30 év. Addig még a demencia ellenszerét is felfedezhetik, késleltetni már most is tudják.


Apukádnak viszont egy valós, fennálló problémája van, ami rövid időn belül nagyon el fog durvulni. Már most jó volna elgondolkodni rajta, hogyan fogjátok majd megoldani a 24 órás felügyeletet, vagy úgy egyáltalán mi lesz vele később. Gondolom dolgozó ember vagy, nem tudod majd egész nap ellátni. A mamámnak az volt a szerencséje, hogy anyu már nyugdíjként otthon volt, és magukhoz költöztette.

2015. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi 1.
2015. dec. 15. 13:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Orvos ezek szerint nem diagnosztizálta még? Vidd el kivizsgálásra (háziorvos/ pszichiáter). Lehet esetleg Alzheimer?

Mert ha az, akkor jobb ha felkészültök és elfogadjátok a helyzetet.

2015. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!