Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyantól kérdeznék, aki volt...

Olyantól kérdeznék, aki volt tengerparton 1,5-2 év körüli gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mire számíthatok, fog pancsolni akarni a tengerben? Júniusban megyünk, kb. 20 fokra jósolják a tengert...mire kell ilyenkor vigyázni? A bőrének nem árt a tenger víz? Gondolom ne legyen meztelen, kellene neki fürdőruha addig is míg pancsol, különben leég délelőtt 9-kor is nem? Vagy ti hogy csináltátok? Mert ha fürdőruházik és vizes lesz, rögtön le kell vetkőztetni nem? Hogy meg ne fázzon..bocs ha bénák a kérdések de nem tudom hogy működik ez.
2016. febr. 9. 10:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Fényvédelem a legfontosabb. 11-16 óra között tengerparton nem vinnék ki kisgyereket.

Ráadásul a víz visszaveri a napsugarakat, így még erősebb a sugárzás vízben, víz mellett. Fennmaradó időben is magas faktorszámmal kenném.


A sós víz nem árt, de utána le kell zuhanyoztatni. Az, hogy vizes, önmagában nem gond, ha amúgy 35 fok van kint. Papucs (műanyag, merev, rögzíthető) javasolt a sziklák, kagylók, tengeri sünök miatt.

2016. febr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ja, és a hullámverés miatt én adnék rá valamilyen mentőmellényt vagy gallért. Ekkora gyereket ha csak két méterre csap arrébb a víz, már nem biztos, hogy időben megtaláltok a víz alatt.
2016. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

persze, 11 és 16.00 között mi sem vagyunk kint, eleve olyankor ebédel alszik stb.

na de amíg játszik a parton, bekenve, addig is legyen azért rajta body vagy valami? vagy elég ha az úszó pelust adom rá? csak mert akkor nem kell attól félni hogy vizes lesz a ruha és megfázik...vagy inkább legyen kicsit nedves a ruhája, mint hgoy pucér legyen még ha be is van kenve?


homokos partra megyünk, de gumi szandállal, sapkával készülök

2016. febr. 9. 10:34
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A nagy nyári melegben nem fog megfázni vizes ruhában sem, de egyébként ha jól bekened és nem a tűző napon mentek ki, akkor egy úszópelusban sem lesz semmi baja. Sok kisgyerek szaladgál egy szál semmiben a tengerparton.
2016. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ha bekened, akkor elég az úszópelenka is. A tengervíz nem árt neki. A hőmérséklettől függ, hogy le kell-e róla venni azonnal a vizes ruhát, én csak kánikulában hagynám rajta, nem írtad hogy a levegő hány fokos lesz.
2016. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Kagyló, tengeri sün ott is előfordulhat (vagy üvegcserép), így szandál szerintem muszáj.


Jómagam extrém fehér bőrű vagyok, így felnőttként is egy kisgyerek bőrét viselem magamon, ha napról van szó. Én pl. egy vékony fehér pólóban szoktam vízbe menni. Az a felsőtestem nagy részét védi a sugárzástól. Mondjuk én magamon is hagyom, de kisgyerekről célszerű levenni a parton, hogy megszáradjon a bőre - én felnőttként kevésbé vagyok érzékeny a "vizes ruhában megfúj a szél" dolgokra.


Body nem kell, hiszen nyáron ha kint van a dereka, semmi baja nem lesz. Sima, vékony fehér póló és annyi. De ha sötétebb bőrű, akkor az sem feltétlenül kell.

A lányom ennyi idősen sötétebb bőrű volt, mint én. Amikor én már kezdtem égni ugyanannyi faktor alatt, neki még semmi baja nem volt. Tehát a bőr árnyalata, védekezőképessége is számít azon túl, hogy gyerekbőr.


Persze sapka, fényvédő krém mindenképpen kell, azt még fekete bőrű gyerekre is tennék. Illetve égést csillapító habot, kenőcsöket a biztonság kedvéért pakoljatok előre. Ha hirtelen kell, akkor sok idő, amíg találtok egy gyógyszertárat.


Ha napszúrást kapna: sötét szobában fektetés, orvosnak megmutatás, sok folyadék.

Ha napallergia jelentkezne (csalánkiütés): hideg víz, azonnal zárt helyre vinni és amíg nem múlik el, addig 2 métert se menjen direkt napsütéses helyen.


Plusz: fa soha nem ad tényleges árnyékot. Fa alatt ugyanúgy le lehet égni. Teljes árnyékot csak épület ad. A falevelek mozgása miatt ugyanúgy lejut a sugárzás, mint nyílt terepen, csak nincs annyira meleg ott. Szóval fa árnyékában ne bízzatok meg, kezeljétek őgy, mintha nyílt napon lenne.

2016. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Vagy fog pancsolni, vagy nem. Az én gyerekeim pl sokkal szívesebben pacsálnak egy medencében. Mi csak olyan helyre megyünk, ahol medencés lehetőség is van, lehetőleg gyerekmedence is. Nagy faktorú naptej, sapkák, uv-álló ruha kell (Aldiban is szokott lenni, vagy Decathlon). Ha nincs napernyő, amit bérelni tudsz, akkor érdemes vinni vagy strandsátrat.
2016. febr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Mi Selcén voltunk, a víz a strandon lassan mélyült. 20-22 fokos volt kb szerintem, de a parton elég meleg volt, ott pancsolt. Beljebb csak velünk jött, ahol nekünk is kb térdig ért, de ott keveset volt csak.

Bőségesen bekentem naptejjel, meg volt rajta sapi. Fürdőpelus volt rajta. 35-38 fok volt amikor mi voltunk, ilyen melegben akkor sem fázik meg, ha vizes pólóban van. :)

Vittünk kisvödröt, autót, amire pakolhatta a kavicsokat, lapátot. Teljesen jól elvolt. :)

2016. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Kiszámíthatatlan. Tavaly családi nyaralás keretében voltunk vízparton, az akkor pont 1,5 éves keresztfiam ahogy meglátta a hullámzó vizet, elkezdett üvölteni és abba se hagyta. :) Bevinni nem lehetett, olyannyira nem tetszett neki, csak jó messze volt hajlandó játszani.
2016. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Mi 2,5 évessel voltunk. Sapka, naptej alap. Én fürdőnadrágot adtam rá.

Ami neki nagyon bevált, az a úszógumi, aminek van alja, bele lehet ülni, alul kilóg a lába, és lehet benne tologatni. Így az apjával bementek egész messzire. Maga a pancsolás nem izgatta, zavarta a hullám.

De ebben az úszógumiban a tengerbe és a medencébe is szívesen bement.

A parton pedig napernyő alatt ültünk végig.

2016. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!