Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyantól kérdeznék, aki volt...

Olyantól kérdeznék, aki volt tengerparton 1,5-2 év körüli gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mire számíthatok, fog pancsolni akarni a tengerben? Júniusban megyünk, kb. 20 fokra jósolják a tengert...mire kell ilyenkor vigyázni? A bőrének nem árt a tenger víz? Gondolom ne legyen meztelen, kellene neki fürdőruha addig is míg pancsol, különben leég délelőtt 9-kor is nem? Vagy ti hogy csináltátok? Mert ha fürdőruházik és vizes lesz, rögtön le kell vetkőztetni nem? Hogy meg ne fázzon..bocs ha bénák a kérdések de nem tudom hogy működik ez.
2016. febr. 9. 10:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Bocs, nekem már iskolásak a gyerekeim, így számomra egy 3 év alatti még babának tűnik, külsőleg és viselkedésben is :)

Szerintem a 20 fokos víz hideg, próbáld ki otthon a fürdőkádban, hogy fürödne-e benne.

2016. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

kislányként, mikor hazajöttünk a nyaralásból, úgy hiányzott a hideg víz, meg a nyári hangualt, hogy csomószor hideg vizet engedtem a kádba hogy én majd ott fogok "strandolni" mondanom sem kell hogy amibe lazán belerohantam a strandon, abba a kádban a lábujjamat se bírtam betenni.

Értelmetlen lenne a próba amit írsz, teljesen más 35 fokban a meleg tengerparton csatak homokosan lepancsolni a boka vízben, mint beleülni egy hideg kádba télvíz idején.

nyáron egyébként én szinte mindig 20 fokos vízzel zuhanyzom...persze a lányom az más, ezért kérdeztem mások tapasztalatait, hogy van e már annyira "gyerek" egy 1,5 éves, hogy ne érdekelje a víz hőmérséklet, mint ahogy annak idején engem sem lehetett kiszedni még a 17-18 fokos vízből sem

2016. febr. 9. 15:15
 23/25 anonim ***** válasza:

az én fiam konkrétan lilulni kezd a 20 fokos vizben :D

pláne, ha a levego 35 fokos..a viz meg 20..az akkora kulonbség, hogy fagyosnak fogja érezni a vizet, de majd meglátod. annak idején mi is a bátyámmal a Korosben furodtunk április elsején..a horgászok meg nagykabátban ultek a parton, persze akkor már 8-10 évesek voltunk.

én azt az uszogumit, amibe bele lehet ulni, nem tartom jonak..mert a gyerek félig a hideg vizben, felul meg megsul...jah a viz meg a derekáig sem ér..egyébként is 11 kg-ig ajánlatos..onnantol kezdve már értelmetlen.

2016. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, de te mekkora voltál, amikor az ilyen hideg vízben fürdést élménynek fogtad fel?

Mert szerintem más egy nagyobb gyerek 6-14 éves, mint egy 2 éves...

Igen, az én gyerekeim is pancsolnak bármilyen vízben, de azért ne hasonlítsunk már össze egy 10 éves egy 2 évessel...

Úszáshoz valóban jobb a hűvösebb víz és tényleg nem egészséges a 30 fokos Balaton, viszont egy 1,5-2 éves nem hinném, hogy fog úszni, ellenben a parton, a sekély vízben való pancsolást biztosan sokáig élvezné, ami 20 fokos vízben nagyon jó lehet.

Mi júl-ban voltunk a tengernél, 27-28 fokos volt a víz és eszméletlen jó volt a 35 fokban feküdni a homokban, miközben a víz nyaldosott minket.

Ezt 20 fokos víznél nem élveztük volna, az tuti...

2016. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

hát mivel emlékszem rá, legalább 4-5 lehettem már...

De:)

én nem állítottam hogy élvezni fogja a 20 fokos vizet, pont hogy kérdezem, azoktól, akiknek van tapasztalata, hogy egyáltalán fog e akarni pancsolni..nem véletlen kezdtem ezzel a kérdést...és hangsúlyoznám, hogy csak a szélén a bokáig érő részén "fürdene", ha meg élvezi akkor max a térdig érő részen, ami ugye 20 fokos tengernél legalább 22-24 fokos..

2016. febr. 9. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!