Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyantól kérdeznék, aki volt...

Olyantól kérdeznék, aki volt tengerparton 1,5-2 év körüli gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mire számíthatok, fog pancsolni akarni a tengerben? Júniusban megyünk, kb. 20 fokra jósolják a tengert...mire kell ilyenkor vigyázni? A bőrének nem árt a tenger víz? Gondolom ne legyen meztelen, kellene neki fürdőruha addig is míg pancsol, különben leég délelőtt 9-kor is nem? Vagy ti hogy csináltátok? Mert ha fürdőruházik és vizes lesz, rögtön le kell vetkőztetni nem? Hogy meg ne fázzon..bocs ha bénák a kérdések de nem tudom hogy működik ez.
2016. febr. 9. 10:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

decathlonban lehet kapni -uv szuros felsot (rovid vagy hosszu ujju változatban) rovid gatyával.

én ezt javaslom! a vizben is és a parton is.

ha a parton vagyunk, akkor a fiamra egy fehér kisbugyit szoktam adni, poloval (ami vagy fehér pamut vékony, vagy az is uv szuros) a vizben nincs rajta semmiféle uszopelus, a parton meg akkor van, ha tovább maradunk kint a napernyo kozelében. ugyancsak decathlonban lehet kapni muanyag pántos papucsot, arra jo, hogy a forro homok ne égesse a lábát. parton és vizben egyaránt uv szuros -sapka, kalap (nem tudom mi a pontos neve). és akkor igyis kenegetem folyamatosan a 40 faktoros krémmel.

2016. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
egyébként nálunk alap az uv szuros kis strandsátor is, és a napszemuveg a gyereknek.
2016. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

köszi..az uv szűrős fürdőruhát erősnek tartom, hiszen itthon is kert van, naphosszat kint van (persze 11.00 és 16.00 között nem játszunk kint, még árnyékban sem) ha itthon nem adok rá olyat, mit számít?

A tengerparton sem leszünk kint 11 után, mint írtam, eleve délben ebédelünk, ehhez legkorábban fél 11 körül el kell majd indulni haza.

Napernyő ilyesmi bérelhető, de mint többet írtátok, tudom hogy az nem véd semmi elől, ráadásul nem tudom kinek milyen a babája, de hogy az én 1,5 évesem nem marad meg egy napernyő alatt az tuti :)

köszönöm, mindenkinek megy a zöld kéz.

2016. febr. 9. 14:02
 14/25 anonim ***** válasza:
30%
20 fokos vízben akartok fürdetni egy babát???? Szerintem az még felnőttnek is kevés!
2016. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

"20 fokos vízben akartok fürdetni egy babát???? Szerintem az még felnőttnek is kevés!"


1. Másfél-két éves már nem baba.

2. Ha kint 35 fok van, akkor nem, nem kevés. Annyi esze meg mindenkinek van, hogy nem hagyja órákig a vízben, így áthűlni se tud.

2016. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni amit az előző. 20 fokos tenger nem meleg, próbáld csak beleültetni ilyen hőfokú medencébe. De ha megis beleviszed, akkor az uv ruha erre nagyon jo, mert bent tartja a hőt.

Mi tavaly június elején voltunk a lányommal, nem kimondottan nyaralás volt hanem üzleti a férjemnek, de en gondoltam hogy hátha fog fürödni a tengerbe, így vittem neki decathlonos búvárruhat

2016. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Véletlen elment, folytatom. Nagy hasznát vettük a búvárruhának, mert csak abba fürdött, különben fazott volna. Ő 5 éves, egy 2 éves hamarabb megfázhat.
2016. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nézhetsz esetleg gyerek uv-szűrős úszópólót/úszóruhát, ha nagyon meleg lesz, ezek gyorsan is száradnak, és nagyobb felületen védik.
2016. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

nos, nekem a 20 fok az ideális, én nem szeretem a meleg vizet, a balatonban sem fürdök jó szívvel nyáron, nekem az már túl meleg. szeretem ha van hűtőértéke...

hogy egy gyerek mennyire rávehető a pancsolásra, azt nem tudom, nem véletlen írtam meg a kérdésben hogy hány fokos a víz, közvetlen azt követően hogy vajon fog e akarni pancsolni...a kérdésem arra is irányult, hogy érdekes lehet e neki a 20 fokos tenger...egyébként nyilván a parton, ahol a víz lassan mélyül, ennél melegebb, mármint amúgy nem engedném be a vízbe, de azt el tudom képzelni, hogy ott a szélén leülünk homokvárat építeni, és akkor kb. 1 méterig belemehet..

2016. febr. 9. 14:14
 20/25 anonim ***** válasza:

Sapka (az a szafarisapka jellegű, ami a fület és nyakat is védi)

Magas faktorszámú naptej (többször be kell kenni naponta, így lehet egy flakon nem lesz elég)

Karúszó...de manapság már lehet venni cuki kis gyerekmentőmellényeket, ami ilyen kacsás, teknősös akármilyen formájú. Az szerintem a legbiztosabb. Tényleg a térdig érő vízben is ha csak egy fél percre nem figyelsz, máris lehet baj, szóval mindenképpen kell mentőmellény.

Szandál

Ruha terén pedig már lehet kapni olyan fürdőruhákat, ami a testet fedi mégis gyorsan megszárad, így nem fázik benne. Szerintem ez jobb mint a body.

Esetleg valami napernyő

Ezen kívül parti játékok, vizi játékok, főleg ilyen vödrös amibe lehet ki be pakolgatni a homokot/vizet.

2016. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!