Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15 hónapos babával mennyi...

Regáti kérdése:

15 hónapos babával mennyi ideig mennétek lakodalomba?

Figyelt kérdés
Nővéremnek lesz lagzia és akkor lesz 15 hos a babám szeretnék azért kicsit ott lenni!

2016. febr. 10. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:

vacsora után kis zene és tánc. úgyis később fog aludni, mert fel lesz dobódva.


de bmennyire is szeretnél maradni, egy nyűgös babával nem nagy élmény. szóval amikor már nagyon álmosodik, mennék haza.

2016. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amig mindenkinek jo. Mi ejjel 2-3-ig voltunk. A gyerek aludt egy félreeső szobában.
2016. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kb. 21.00-ig voltak a sógornőmék az esküvőnkön ennyi idős gyerekkel. aztán elindultak haza. nem nehezteltem rájuk, szerintem teljesen érthető. főleg ha nem szállodában tartjátok, és nincs alvási lehetőség
2016. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem terveznék előre. Maradnék, amíg a gyerek bírja, legyen az este 8 vagy hajnal 3 (ez utóbbi nyilván csak úgy megoldható, ha a gyerek tud valahol aludni). Ha a testvérem esküvőjéről lenne szó, még az is felmerülne, hogy apa hazamegy a gyerekkel, én meg maradok még kicsit.
2016. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Pont 15 hónapos volt a gyerkőc, amikor lagziba mentünk, ráadásul apuka nem tudott jönni velünk. 8 körül volt vacsora, mire azzal végeztünk majdnem 9 volt, utána nem sokkal el is jöttünk haza, mert nagyon álmos volt már.

Ha helyben vagytok, akkor megtehetitek, hogy hazaviszitek lefektetni és valamelyik barátotok vigyáz rá, ha pedig utaznotok kell, ahol a szállás mondjuk az emeleten van, akkor bébiőrrel ott is lerakhatjátok aludni.

2016. febr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vállalom, hogy le leszek pontozva, de ha megoldható más módon a gyerek felügyelete, én nem vinném.


Mi márciusban megyünk esküvőre, egy nagyon közeli baráti pár fog összeházasodni, a fiam akkor lesz 17 hónapos, és anyósomnál lesz. Mivel nem az a típus, aki 20 percet csendben egy helyben megülne, ezért a szertartás alatt tuti a templom előtt sétálgatnék vele, tehát az esketésből semmit nem látnék. A vacsora alatt, illetve a lagzi elején biztos ellenne, de nekem meg az nem lenne kikapcsolódás, hogy ugyanúgy rohangálok a gyerek után, mint otthon, csak nehezített pályán. Mivel a fiam este 8 körül szokott lefeküdni, így jó hamar el is kéne menni,így jó hamar haza is kéne menni, mert ugyan egy órával kitolható lenne az alvás, de így is 8 körül már indulni kéne.

Mivel anyósom nagyon szívesen vigyáz majd a gyerekre, így inkább rábízzuk, mi meg kikapcsolódunk, mulatunk, és nem az órát lessük.


Persze ha nem megoldható, az más, ez esetben addig maradnék, amíg a gyerek bírja, ez meg ugye egyénfüggő, az én fiam nem bírná túl sokáig, de vannak olyan gyerekek, akik eleve 10-11 felé fekszenek, velük nyilván más a helyzet.

2016. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát apuka az tuti nem vigyáz rá, de ha már nem szopizik akkor még anyós szóba jöhet! De még van időm mert október 28.-án lesz addig meg lehet már nem szopizik! Alvási lehetőség nem tudom hogy lesz e de az lenne a legjobb!:-) köszönöm mindenkinek!
2016. febr. 10. 11:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem leszek népszerű, de ekkorával még semeddig sem maradnék. Illetve nagyon max. a vacsora után vinném haza. Voltam pár lagziban, volt,ahol cipelték a 6 hónapos babát és elhitték,hogy biztos jól érzi magát, mert csak elaludt. Persze, szegény elalszik egy idő után, de 120 ugráló, táncoló, felnőtt meg a hangos zene nem igazán tesz jót egy aludnivágyó babának sem.

Most volt 4 éves a fiam. Őt már elvittem a Mami meglepetés bulijába, 11-ig ugrált, rohangált, de ahogy fáradt lett jöttem vele haza.

2016. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát attól is függ milyen szereped lesz az esküvőn. Ha csak meghívott vendég vagy akkor vihetitek és lesz ami lesz vagy pedig hamarabb leléptek. De ha Te leszel mondjuk a tanú vagy a nővéred számít a segítségedre, akkor jó lenne megoldani a felügyeletét valahogy. Apuka, anyós, após csak szóba jöhet.

A mi esküvőnkön a nővérem oszlopos tag volt, a segítsége nélkül nem is sikerült volna így lebonyolítani. Akkor volt másfél éves a kislánya, elhozta cuki kis ruhában aztán mikor már fáradt volt hazavitte nagyival és ő jött vissza bulizni (igazából segíteni nekem). Hatalmas hála érte azóta is és sikerült fantasztikus élménnyé tennie az esküvőnket.

2016. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi 6 hónapossal tervezünk menni egyik legjobb barátnőm esküvőjére, de mi kb. 1 órányira lakunk onnan, így majd megszoptatom, férjem hazaviszi a lagzi elején, hozzátáplálás már elvileg addigra elkezdődik, így ha éhes, megeteti, elaltatja, aztán értem jön, ameddig valamelyik nagyszülő vigyáz rá. Ez a terv legalábbis:) Ugyanezt meg lehet csinálni, ha lesz szállás, és sikerül valakinek vigyáznia a babára.
2016. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!