Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg babakocsiv...

Hogyan oldjátok meg babakocsival a metrózást?

Figyelt kérdés

az útvonaltervezők szerint kikerülhetetlen legalább 1 metró. az akadálymentes verzió: sok órás utazás, kb 6 különböző járaton az egész várost körülutazva.

tudtok tanácsot adni, mire készüljek, hogyan a legegyszerűbb?


2016. febr. 10. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Én sehogy. Hordozókendőt vettem és úgy BKV-zunk, mikor nagyobb lett a súlya, de még nem lehetett a saját lábán, akkor csatos SSC-ben vittem. Így egyenes úton mentünk mindenhová. Nem divatból hordoztam, hanem hogy eljussunk A-ból B-be. NAgyon jó döntés volt. Akárhová el tudtunk menni. Kapaszkodni is tudtam, és sosem kellett másokat megkérnem, hogy segítsenek bármiben is.
2016. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Első: ezzel az alpári stílussal te gyerekekre vigyázol?? Nem sok munkád lehet, remélem! Rázd meg magad, mert attól, hogy névtelen a fórum, a szegénységi bizonyítványod folyamatosan töltöd!
2016. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha mozgólépcsős helyeken kell menni, akkor nincs gond, csak a lefelé menetnél kell vigyázni, hogy ne essen előre a babakocsi eleje (kiküszöbölhető, ha a mozgólépcső előtt megofordítod a babakocsit, tehát nem rátolod, hanem ráhúzod a lépcsőre, így könnyebb tartani).

Ha nincs mozgólépcső, akkor bizony cipelni kell. Nem tudom, mekkora a kocsi, én anno direkt könnyűt vettem (akkor a tízkilós könnyűnek számított), és elég gyakran cipeltem fel-le lépcsőkön a kocsit. De sokszor ajánlkoztak segíteni.

2016. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon féltem a mozgólépcsőktől, így nem nagyon metróztunk. Olyan helyen laktunk, ahol nincsen mozgólépcső, ott levittem a kocsit kézben a peronra, az jó volt, ha a célállomáson is megoldható volt így, akkor utaztam így, 7 év alatt kb. 2x...

Ha van álló lépcsősor, megkérném a forgalmist, hogy azon engedjen lemenni, kezemben a kocsival.

2016. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Én se szeretek babakocsival BKVzni, nem is volt még rá példa. Ugyanarra jutottam, mint a második. Kendő, aztán meitai, a csatos SSC majd most jön.
2016. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

nekem is van hordozóm, nagyon bosszankodom is,hogy mennyivel egyszerűbb lenne azzal. de várom a tesót és el vagyok tiltva a hordozástól (is).

köszönöm a tippeket!

2016. febr. 10. 15:58
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
TAXI? Vagy ismerős, akinek van kocsija?
2016. febr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%

2-es, nyilván nem beszélek így sem a gyerekekkel, sem a szüleikkel, de ez a kérdés... könyörgöm, miért fáj segítséget kérni?!

SIMÁN megoldható babkocsival, csak nem rinyálni kell, hanem szólni.

Nekem egyszer nem harapták le a fejem érte.


De, sajnos tapasztalom utasként is, hogy inkább magában morog, szentségel a kismama, babakocsis, ahelyett, hogy hangosan szólna.


1-es voltam (akinek azóta törölték a válaszát).

2016. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Melyik rész a probléma? A mozgólépcső? Én előretolom a babkocsit és aztán megbillentem. Felfelé megemelem a hátulját.
2016. febr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Ne zavarjon, hogy mozgólépcsőn tilos a babakocsit vinni, utolsó. ....
2016. febr. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!