Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet jó anya az, aki nem...

Lehet jó anya az, aki nem élvezi azt, hogy otthon van a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nem szeretek itthon lenni, játszani, takarítani, főzni. Nekem ez kevés. Több mindent akarok az élettől.

Szerelmes vagyok a férjembe és imádom a gyerekeinket.

Mégsem elég nekem, ami van.

Nincsenek problémáink, nincsenek anyagi gondjaink.

Mindenki egészséges, és akármeddig itthon maradhatnék.

Van hobbim is, támogatnak mindenben.

Mégsem vagyok boldog.

Valami baj van velem, ugye? Lehetek így jó anya, ha elvágyom itthonról, dolgozni, emberek közé, és nem baba-mama tornára vagy ringatóra gondolok, hanem saját dologra. A jó anya ismérve nem az, hogy minél többet szeretne a családjával lenni? :(

Boldogtalan vagyok, és attól, hogy így érzek, csak még inkább lelkifurdalásom van.


2016. febr. 11. 10:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
Szülés előtt pont ezeket csinálhattad. Miért nem élvezed most ezt, aminek itt az ideje?
2016. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Minden nap egyforma, újra és újra letörlöm, ami koszos, játszunk, altatok, etetek, ennyi. 2 gyerekem van, mindkettő mást igényel, így egész nap teszem a dolgom.
2016. febr. 11. 10:44
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

egy boldogtalan anya soha nem tud önfeledten élményeket biztosítani a gyermeknek amik jóval előrébb vinnék.

én is teljesen más vagyok pl fáradtan a gyerekkel, de amikor elememben vagyok annyira visszatükrőződik a gyermeken, hogy egész napja kacagás, hogy sajnálatos ezt kihagyni, mert ekkor motiválhatók rendkívül, ekkor lesznek nyitottak igazán és bontakozhat ki a képességeik, meglep ilyenkor még az is, hogy úristen miket tud már, illetve olyanokat csinál amiket soha előtte, sokkal jobban kibontakoznak a képességei.


a fent leírt átmeneti időszak szerintem mindenkivel előfordul.

viszont ha tartós, akkor nem lehet jó anyának minősíteni.

2016. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Nincs ezzel semmi gond, te ilyen személyiség vagy. Van, akit a babázás 100%-ig elégedetté tesz, de van akit hosszú távon nem. Én is ilyen vagyok. Mindig pörgős életet éltem, a hobbim is extrém. Ettől még nem gondolnám, hogy rossz anyja vagyok a kislányomnak. Sokat játszom, beszélgetek vele, megyünk ide-oda.Boldog kisgyereknek látom őt. De a GYED alatt, kb. másfél év után én is azt éreztem, a munkával és a felnőtt társasággal tartalmasabb lenne az életem. A gyerekem szerencsére nagyon társasági lény, ő is vágyott már akkor arra, hogy gyakrabban legyen gyerektársaságban, és ne csak velem itthon.
2016. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Ettöl jó anya vagy, csak azzal, hoyg született egy gyereked, nem szüntél meg mint önálló személyiség létezni.


Nem írtad, mekkora a gyereked, de meg ha kisebb is, megoldható lenne, hogy hetente 1-2 napot dolgozz valahol felnött emberek közt, vagy olyan hobbit keresni, amikor elmehetsz otthonról és kikapcsolódhatsz a gyerek-háztartás-programból.


A jó anya ismérve ugyan az, hogy szeret a családjával lenni, de NEM AZ, hogy CSAK a családdal/gyerekkel szeretné tölteni az összes idejét!


Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod, a gyerekenek meg a férjednek is jobb, ha VAN néha családmentes szabadidöd és utána kiegyensúlyozott vagy, mintha egy klisét próbálsz magadra eröszakolni és emellett folyamatosan stresszelt, ideges, elégedetlen vagy.


A gyereknek is több "haszna" van belöled, ha saját magaddal egyensúlyban vagy, mintha görcsösen próbálsz megfelelni egyesek elvárásainak és közben egyre feszültebb leszel.


Négy gyerekes anya vagyok és tapasztalatból beszélek.


(Ha gondolod, írhatsz privátban is, szivesen segítek)

2016. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
3 éve vagyok itthon, és mivel a második még csak nemrég született, még maradok is. Elsővel veszélyeztetett terhes voltam, tehát már abban a háromnegyed évben sem dolgoztam, csak feküdtem. Úgy érzem, be vagyok fordulva. Előtte extrém munkám volt, kevés nő végez ilyet, sok adrenalin és egyszerre fizikai és mentális terhelés is. Most pedig csak a babazene és kockázás megy. Hatalmas a kontraszt.
2016. febr. 11. 10:52
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

*csak egy példa

sokszor szerencsétlenkedtünk esténként egy búgócsigával, ami hol kiakad és nem használható, hol nem, külön figyelni kell hogy csinálja az ember, hogy pörögjön, így vettem másikat, de persze hogy a rossz maradt az érdekes.

és egyik este én tele energiával, sokat játszva beszélgetve vele, csupa jó nap végén mit látok? a két búgócsigával egyszerre játszik a gyerek..egyszerre figyel kettőre, mindkettőt hiba nélkül pörgetve..

és ez az én lelki világomon múlt...

2016. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
*és ezért lepontoznak...jó ez az oldal..
2016. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

"A jó anya ismérve nem az, hogy minél többet szeretne a családjával lenni?"


Nem. A jó anya ismérve az, hogy a gyereke érdekét tartja elsődlegesnek, ha épp jólesik neki, ha nem.

Az, hogy unod a háztartás monotonitását, teljesen természetes. Hogy mindeközben nem érzed jól magad a gyerekeiddel, már kevésbé, bár ez attól is függ, mennyire van vagy nincs segítséged. Akármennyire szereti valaki a gyerekeit, ha nincs semmi más inger és társaság az életében, azért az is fárasztó tud lenni. Minden egészséges ember igényli a felnőtt társaságot. Én ugyan nem vagyok a bölcsőde, meg a minél előbb vissza a munkába híve, de nem tartom abnormálisnak, ha egy felnőtt hosszú távon ingerszegénynek érzi az állandó "babázást".

Jó anyagi körülmények között, ha nincs egy nagyszülő, aki időnként átveszi a feladatokat, akkor felvennék egy bébiszittert, hogy hetente néhány alkalommal kicsit ki tudjak szakadni a taposómalomból.

Igen, lehetsz jó anya, de ahhoz, hogy ez belőled ne vegyen ki túl sokat, néha kicsit neked is fel kell töltődni.

2016. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Mennyi idősek a gyerekek? Én már 3,5 éve itthon vagyok a gyerekekkel, kb egyedül mert a férjem sokat dolgozik, a közeli rokonság pedig hirtelen megszűnt, szóval nincs segítségem, a gyerekek betegesek, már én is, és másból sem állnak a napok csak takarítás-pelenkázás-ne bántsd az öcsédet/bátyádat, jajj kiborult feltörlöm stb, én is belefáradtam, szépen családi napközis lett a kicsi, a nagy ovis, én pedig dolgozom. És azóta kicsit az önbecsülésem is nőtt, jól esik maradandóbbat csinálni mint a pelenkacsere. A gyerekek nagyon szeretik az ovit/bölcsit, bár a kicsi még nagyon sokat beteg, most is. Imádom őket, de nem mindenki születik arra hogy otthon konyhatündérkedjen évekig, hidd el hogy vagyunk néhányan. Külföldön nem hiába rövidebb a gyes, és már szerencsére nálunk is el lehet menni dolgozni akár 4 órában, vagy teljes munkaidőben, úgy hogy közben kapod a gyed-et, gyes-t. Ha nagyon szenvedsz otthon akkor szerintem gondolkodj el egy részmunkaidőn minimum, az sokat segítene :) És érdemes körülnézni hogy van-e a környéketeken egy jó bölcs, vagy családi napközi, nem tesz rosszat a gyerekeknek sem egy kis szocializálódás. Később tutira nem lesz gond az oviban.
2016. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!