Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki gyerekkel...

Van itt olyan, aki gyerekkel él panelben? Tényleg kell a gyerek miatt az ablakokra rács, akkor is, ha nem a földszinten lakunk?

Figyelt kérdés

Még sosem éltem panelben, csak polgári lakásban. Most vettünk egy panellakást, amit egyelőre kiadunk, de lehet, hogy egyszer majd odaköltözünk. 10. emelet, biztonsági ajtó, jó környék.


Anyósom a férjem lelkére kötötte, hogy minden ablakra és a teljes erkélyünkre tegyünk rácsot, különben a gyerek kiesik majd a 10.-ről. (A mostani lakásban van rács az ablakainkon és az ajtón, mert folyosóra néznek, és belvárosi a lakás, így sokan megfordulnak a házban.)


Azt hittem, a panelben pont az a jó a polgári lakással szemben, hogy nem kell az ablakokra rács. Tényleg kiugrálhatnak rajtuk a gyerekek?:O


Csak azért kérdezem, mert akkor erre még tennünk kell félre egy "kevés" pénzt...


36hkm, 1. baba



2016. febr. 13. 10:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

soha nem volt rács

nem kellet

úgy volt berendezve a szoba h esélyünk sem lett volna felmászni

8 unoka nőtt fel így soha nem volt gond

90cm magasan van a párkány mire eléri azt a méretett h kilásson addigra már elég okos h megértse h nem mászunk ki


de tégy belátásod szerint

2016. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 4.emeleten lakunk.Gyerekek miatt én is nagyon féltem a magasságtól.Kellett valami megoldás.Mi lecseréltük az ablakkilincseket kulcsosra.Még bukón is lezárom a kilincsét.És tök olcsó volt.
2016. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Panelban nőttem fel, senkinél nem volt rács, ellenben nem hagytak az ablakban játszani, nem hagytak otthon egyedül, amíg nem volt annyi eszem, stb...
2016. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Egyetlen ismerősömnek sincs rács az ablakán. Sőt, kívülről nézve a környéken egyetlen panelen sincs rácsos ablak. Őszintén szólva úgy érzem, ez túl van gondolva. De piacnak nem rossz, ha valaki ezzel foglalkozik.
2016. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%

mi kertesben lakunk, de a hálók az emeleten vannak, ház körül beton járda... mi nem tettünk rácsokat az ablakokra, nem az, hogy nincs rá pénz, de tényleg arra a 3-4 évre feleslegesnek tartom, a földszinten van, de az nyilván a betörők ellen.

szóval mi egyszerűen levettük a kilincseket az összes ablakról-erkélyről és feltettük a szekrény tetejére. nem egy nagy dolog onnan levenni, majd visszatenni és ingyen van ;) nyáron meg ugye bukóra vannak nyitva eleve :)

családban többeknél kulcsos kilincsek vannak, ott meg pont az a gond, hogy soha nincs meg a kulcs mert ugye eldugják a gyerek elől. azért egy kilincset a szekrény tetején (ráadásul 15 van belőle) könnyen meg lehet találni :)

2016. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hatodik emeleten lakunk. Nincs ràcs. Minden ablakon lànc van. Korbe nezek sehol nincs racs az ablakokon, pedig sok gyerek lakik itt. Őszintén nekem eszembe sem jutott. A lànc annyira engedi kinyitni az ablakot hogy ott egy macska fer ki maximum. Ha meg szelloztetek nem hagyom egyedul a gyereket. Nyaron is, ha tarva nyitva van az ablak de kimegyek a szobabol akkor bezarom addig. Szoval nyugi, nem kell racs.
2016. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én panelba laktam mindig soha nem volt se az én gyerekoromban se gyerekeim miatt nem tetetem fel rácsot pedig én 11 emeleten nőtem fel,2 fiamal 10.emeleten laktunk soha nem volt rács az ablakon de soha nem mentek az ablakhoz ha nyitva volt ,és nem is engedtem nyitott ablakhoz öket mig kicsik voltak most fdsz lakunk erkélyes lakásban szintén panel kislányom ide születet de itt sincsen rács semin ,ő sem eset ki ablakon se erkélyen .kicsinek ,most már nagyobb .
2016. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
paneles lakótelepen lakunk, és a földszintiek kivételével sehol nem látok rácsot az ablakon... Nekünk mondjuk az erkély végig van rácsozva, még a gyerek születése előtt a macskák miatt rakattuk fel, de az ablakok alá nem raktunk semmi olyat amit fel tudna mászni, egyszerűen nem éri el. Ha majd eléri akkor lehet rakunk rá valami biztonsági zárat, de szerintem akkor már olyan nagyfiú lesz, hogy nem is szükséges, majd meglátjuk..
2016. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!