Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félvér gyereknek magyar név?

Félvér gyereknek magyar név?

Figyelt kérdés
Nagyon durva lenne, ha pl. egy félig vietnámi, japán, olasz vagy egyéb származású gyereket Atillának, Csabának, Kendének, Emesének, Hangának, Rékának vagy hasonlónak hívnának ? Első vagy második névnek optimálisabb a magyar ?
2016. febr. 16. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Miért ne?


Mondjuk nálunk nem volt kérdés, hogy olyan nevet választunk, amit a világon mindenhol értenek. Egyrészt külföldön éltünk, másrészt a gyerekeink is bármikor kerülhetnek megint nemzetközi környezetbe, könnyebb nekik, ha érthető nevük van és nem kell mindent betűzgetni.


De egyébként semennyire nem botránkoztatna meg, ha egy félvér gyereket echte magyar névvel látnak el.

2016. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem durva, sőt a Magyarországon élő kínaiak rendszerint választanak maguknak magyar nevet, azért, hogy mi jobban ki tudjuk ejteni :) Mondjuk ezt néha kicsit túlzásnak gondolom, de abban semmi különös nincs, ha egy itthon felnövő félig ázsiai gyereknek magyar neve van, mivel anyanyelvi szinten fogja beszélni a magyart.
2016. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Beiratkozás utáni bölcsődei szülőin elkezdték felolvasni a neveket, hogy ki melyik csoportba menjen további megbeszélésekre. A vezető egy kínai névhez érve háromszori próbálkozás után is beleakadt, nem tudta felolvasni. Felnézett, körbejárt a tekintete, megtalálta az egy szem ázsiai külsejű apukát:

- Na jó, ez nem fog menni. Kizárásos alapon az az úr lesz az érintett, kérem fáradjon a többiekkel.


Volt derültség :)

2016. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a nevet a vezetéknévhez nézném. Ha ordítóan külföldi, akkor inkább nemzetközi hangzásút adnék.

Egy Nguyen Koppány elég furán hangzana.

2016. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk gimiben volt egy félig afrikai Emőke. :) Mondjuk én részemről vigyorogtam rajta egy kört, de van ilyen.
2016. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ismerek néhány vegyes családot, azért kérdeztem. Atilla Melloni (olasz), Miłosz Árpád Kowalski (lengyel), Dzsáó István (kínai) *, Vú Lilla (kínai), Szató Kende és Réka (japán) Megint várandós az anya és a Hanga, Csenge nevek merültek fel. Japánt azért nem adnak, mert náluk ez tömegcsaládnév. A magyart különlegesnek és elfogadhatónak tartják.


* ezt alig bírtam ki röhögés nélkül


Vannak durvábbak is, de fogalmam sincs, hogy kell leírni a családnevüket. Nem vicc, hogy ilyen mellett láttam Hunort és Emesét is.

2016. febr. 16. 17:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja meg,Csang Csongor :)
2016. febr. 16. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A testvérem férje olasz.A 2 lányuknak olyan nevet választottak,ami van itthon is és kint is.
2016. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem egy családot, anyuka magyar, apuka kínai volt és mindhárom gyereknek magyar nevet adtak, Veronika, Zsombor és Barbara. Volt mindegyiknek második neve is, azok is magyar nevek voltak.
2016. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!