Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már ott tartunk, hogy ciki...

Már ott tartunk, hogy ciki lett magyar nevet (akár olyat is ami a történelemben szerepelt) adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Nem értem,hogy amikor valaki kiírja ide,hogy mondjuk Nimródnak szeretné nevezni a gyerekét,mert neki az tetszik,akkor miért szólják le egyből azzal,hogy azért van,mert veri a mellét,hogy mekkora magyar. Meg,hogy miért nem nevezi rögtön inkább Tasnak,vagy a hét vezérből valamelyiknek,meg a történelmi nevek miatt mennyit fog szívni egész életében,és hülyére fogják szekálni a suliban. Nem a név miatt szekálnak valakit,hanem azért mert nem szimpatikus a gyerekeknek. A név már csak másodlagos,a gyerekek leleményesek bármelyiket át tudják fogalmazni gúnyosra. Volt ismerősöm akit utáltak az osztálytársai,Kristóf volt a neve,de kisfosnak csúfolták,mert az rímelt rá,vagy Ákos,akit mákosnak hívtak.

Ott vannak például az István,Attila,Csaba stb. nevek,amik szintén történelmiek,arra miért nem mondják,hogy mert minél magyarosabb nevet akar adni a gyereknek? Azért mert gyakori? Akkor azzal meg az lenne a bajuk,hogy tucatnév!

Ha Lászlónak,Jánosnak,Gézának akarja valaki nevezni,arra egyből az a komment jön,hogy régies!

Na meg amit még nagyon gyűlölök,amikor valaki azt írja itt,hogy ne nevezd pl. Pálnak a gyerekedet,mert nekem a pálinka jut eszembe róla. De basszus,ki nem szarja le,ha olyan hülye valaki,hogy egy nevet csak úgy tud megjegyezni,hogy egyből beazonosítja valamivel? Nekem például mióta csak az eszemet tudom,mindig is tetszett az Árpád,és a Lehel név. Azért ne adjam majd a leendő fiaimnak,mert magyar,vagy mert régies,mert történelmi,vagy mert mindenféle baromság jut egyesek eszébe róla?

Miért kell leszólni ezeket a neveket,semmivel sem rosszabbak,mint a manapság annyira divatos amerikai,külföldi eredetű nevek,amik a magyar abc szerint alakulnak,és úgy tényleg kissé röhejesek. Dzsesszika,Dzsásztin stb.


Bocsánat a dühödt hangvételért,de olvastam itt pár neves kérdést,és addig nem érzik jól magukat némelyek amíg teljesen a porig nem alázzák az ember ízlését,bosszantó.


2011. jún. 28. 08:59
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, de aki itt kérdez a gyereke nevéről véleményt az megérdemli a válaszokat
2011. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
82%

Őszinte leszek nekem egyik véglet sem jön be. Sem a magyarosan írt amerikai nevek, de nekem a régi magyar nevek sem.

Sem Hunor, sem Dzsásztin nem lenne a gyerekem. A kettő között választottam nevet!

2011. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%

Kérdésedben a válasz. Az hogy tetszik-e egy név valakinek, ízlés dolga. Ízlésen meg ugye nem vitatkozunk.

Másrészről kit érdekel, mások mit gondolnak? Úgy nevezed a gyereked, ahogy akarod, Dzsesszika vagy Nimród, egyikhez sincs senkinek semmi köze.

A kérdések itt azért mennek erről, mert sok embernek minden vágya, hogy megfeleljen a többieknek. Ha benned ez nem egy mindennél erősebb vágy, akkor az ilyenekkel nem kell foglalkozni.


Egyébként ezekkel a régi magyar nevekkel, szokásokkal, stb. mostanában az a baj, hogy különféle szélsőjobboldali szervezetek kisajátították. A legtöbb ember ezekre a szervezetekre rossz szájízzel gondol. És igyekszik minden módon elhatárolódni tőle. És mivel kisajátították ezeket a dolgokat, ezektől is sokan elhatárolódnak. Mert már ezekre a nevekre is rossz szájízzel gondolnak.

Nem politizálni akarok, társadalmi szempontból ez tény, hogy így van. 5-6 éve még senkinek semmi baja nem volt ezekkel a nevekkel, azt mondtuk rá, hogy régi magyar név, tetszik/nem tetszik ízlés szerint. Talán később is így lesz velük.

2011. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
84%

Ebből nekem is elegem van már. Nekem nagyon tetszik a Koppány név, és a Nimród is, de mindig le vagyok oltva, hogy ne ősmagyarkodjak. Hát akkor cs*sszék meg. Nem hiszem, hogy a Krisztofer meg a Kevin színvonalasabb név lenne, mint ezek a történelmi neveink.

Azt meg lesz@rom, hogy kinek mi jut eszébe egy adott névről. Engem Patríciának hívnak, és hányan mondták, hogy nekik a pisztácia jut eszébe, ezért nem szeretik! Ha valaki annyira lúzer, hogy ennyire nem tud valamitől elvonatkoztatni, azt csak sajnálni tudom, magasról teszek a véleményére.

Mert nyilván az a legjobb, ha a gyerek a százezredik Kitti lesz, meg száztízezredik Szandi, mert azok most divatos nevek (legalábbis a korosztályomba), sz@rni rá, hogy lesz belőle legalább 3 egy osztályban.

Az meg pláne elég szégyen, hogy sokkal jobban tolerálják ezeket az átvett, nevetségesen leírt neveket (Zsáklin, például...), mint egy magyar nevet, amit 1000 évvel ezelőtt is a mi népünk használt.

2011. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Itt nem a mai fiatalságon van a hangsúly,hanem azon,hogy az embereknek semmi nem felel meg,mindenre van valami kifogásuk. Tegnap valaki megkérdezte,hogy melyiket válassza a három név közül: Nimród,Hunor,Zalán. És olyan kritikák voltak a nevekre,amiket fent leírtam,de volt olyan is,hogy fúj undorítóak,egyik nevet se! Mi a szar ez már?
2011. jún. 28. 09:10
 6/40 anonim ***** válasza:
98%
én sem tárgyalnám ki itt a születendő gyermekem nevét. már régóta tudom, h mi lesz, max a családtagok, közeli barátok véleménye érdekel, másé nem. magánügy.
2011. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
58%
Te meg a másoknak tetsző neveket pocskondiáztad, így te se vagy jobb a deákné vásznánál...
2011. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
97%
VaniliaHime olyan szép neved van (nick és a valódi is), miért beszélsz ilyen csúnyán, káromkodva? :(
2011. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Igen nem csak a két véglet van. Ha a két véglet közötti nevet adod ,akkor jönnek azzal,hogy tucatnév. Kíváncsi lennék,hogy ezeket az embereket hogy a jó Istenbe hívják?
2011. jún. 28. 09:13
 10/40 A kérdező kommentje:
09:12-es! Írd le légy szíves,hogy melyik nevet pocskondiáztam én? Kíváncsian várom!
2011. jún. 28. 09:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!