Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek van ovis gyerekük:...

Akiknek van ovis gyerekük: elhozzátok ebéd után? Ha igen, mikor ebédel a kicsi? Előtte vagy utána?

Figyelt kérdés

Nekünk 11:45-kor kell indulni a nagyért és legalább 1 óra, mire hazaérünk, aztán altatom a nagyot, tehát f2-2 között tudna ebédelni a kicsi. Ez későinek tűnik, de a 11 meg nagyon korai.


Ti hogyan csináljátok?


2016. febr. 18. 12:46
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
42%
Imádja az ovit,imád a társaival lenni,ismerem a gyerekem beszélgetek Vele róla. Jó akkor szerinted lepasszolom ez van, én nem így gondolom.
2016. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
36%
és ha megkérdezem a gyerek véleményét és nem is akar oviba menni, akkor nem is viszem. és majd iskolába sem. mert neki ez a véleménye. ugyan!
2016. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
45%

Milyen egy buta elgondolás, hogy lepasszolás az ottalvás:)

Mindhárom gyerekem ott aludt, igaz, kettő csak négy évesen kezdte az ovit.

Ti talán nem meritek megmondani az óvónőknek, hogy igenis, ott fog aludni a gyerek? Nekünk szerencsére fel sem merült a harmadik gyerek születése után sem, hogy a középső nemkívánatos lenne, mert én itthon csücsülök.

2016. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
21%
Mi lesz veletek, ha visszamentek dolgozni? Akkor is csak délig maradnak a gyerekek?
2016. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
38%

"de ha nem dolgozik, konkrétan mi a gond ezzel?

"

Kedves hozzászóló, te tudsz olvasni? Le lett írva nyomatékosan, hogy mi a gond ezzel. Illetve mi LEHET a gond! Mert minden család, gyerek más! Minden élethelyzet más! Ha valaki ennyire híján van az empátiának, az jobb, ha valóban nem szül inkább...

Felborítod mindegyik gyerek alvását, evését.

Ha anyuka egyedül van otthon tesó nélkül, az ovis már nem alszik, akkor van értelme a hazavitelnek.

Minden egyéb esetben , ha pici tesó van, a nagy alszik az oviban, akkor mindenkinek jobb, ha uzsi után hozzák haza. (3-fél 4 között)

A nagy otthon is aludna, nem lehet vele érdemeben foglalkozni alvásidőben. Ezért teljesen fölösleges a macerálás.

2016. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Az a gond ezzel, hogy heti 3x 3-4 óránként rángatnom kell a kicsit: 8kor viszem a nagyot, délben megyünk érte majd f4re vissza.

Így a nagy nem is igazán fog tudni aludni, 1kor elkezdem altatni, de 3kor indulhatunk vissza az oviba. Az, hogy a foglalkozás alatt mit csinálok a kicsivel, persze szintén az én bajom.

Az, hogy egyáltalán mikor foglalkozok a kicsivel, hiszen így fél nap a babakocsiban lesz, szintén az én dolgom. Hogy a főzést, háztartást ne is említsem ugye.

Normális napirendünk sosem lesz így.


Ha gyalog 5 percre lenne az ovi, az más helyzet lenne persze.


Persze az is megoldás, hogy a nagy nem jár a délutáni foglalkozásokra. Biztos szívesebben nézi, ahogy én itthon a kicsit szoptatom/pelenkázom stb.


Fogok beszélni az óvónővel, köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 19. 13:46
 47/55 anonim ***** válasza:
0%
kérdező, igazad van, így a naggyal nem foglalkozol. De legalább a kicsi ki van szolgálva teljesen, a nagy meg kit érdekel ugye? Hisz biztosan ő erőltette rátok hogy legyen kistestvére
2016. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
43%

csak keményen, határozottan!

nincs jogszabályi alapja annak, hogy hazaküldik ebéd után a nagyot, ha van otthon kicsi. ez csak amolyan "megmaradt" szokás, amiből vagy képes volt az ovi az utóbbi években kinőni, vagy nem.

ha tudod, hogy mik a lehetőségeid, és kiállsz mellette, akkor nem lehet gond ;)

2016. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:

Miért ne foglalkoznék vele? Ti 4kor fekszetek? 4-8 között foglalkozok vele, ahogy hétvégén is. Több idő jut rá most, mint amikor dolgoztam és 6ra hazaestünk.

Ráadásul reggel sem kapkodunk, nyugiban tud kelni, reggelizni, indulni.

2016. febr. 19. 13:53
 50/55 A kérdező kommentje:
Ja, és a itthon alszik mikor foglalkozok vele? Alvás közben?
2016. febr. 19. 13:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!