Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Augmentin szirupnak mikor...

Augmentin szirupnak mikor kellene hatnia? Ha nappal sem igazán köhög hurutosan, attól még adjam a köptetőt?

Figyelt kérdés

Kisfiam tegnap hajnalra belázasodott, köhögött. Doki Augmentin szirupot írt. Illetve nappalra ambroxolt, éjszakára Sinecodot. Tegnap kapott is 2x 5 ml Augmentint, meg háromszor Ambroxolt. De délutánra szintén belázasodott, ill. este hiába adtam neki Sinecodot, úgy köhögött lefekvés után,hogy hányt.

Ezer éven nem kapott szerencsére gyógyszert, így nem tudom,hogy mikor kellene hatnia az antibiotikumnak?

Illetve azt sem,hogy a nappal is még javarészt inkább szárazan köhög, akkor jó-e az Ambroxol?


2016. febr. 25. 05:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum akkor hat, ha bakteriális fertőzés okozta a tüneteket. Ha vírus, akkor nem fog használni. (ezért nem kellene mindenre antibogyót írni!!)

Most már végig kell szednie, ha elkezdte, különben rezisztens törzsek alakulnak ki. Ha bakteriális a fertőzés, akkor már a harmadik bogyó után jobbnak kellene lennie.

Hány éves a kisfiad?

2016. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Négy éves. Ma reggel kapta ugye a 3. adagot, kb. fél órája, így még nem tudok nyilatkozni, hogy ma fog-e változni. Elvileg barnás az orrváladék, ebből is gondolta a doki,hogy bakteriális.

Most próbáltam utánaolvasni, lehet,hogy a rhinathiol jobb lenne.

2016. febr. 25. 09:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy ACC? Mert ahogy olvasom, az Ambroxol akkor jó, ha már van nyák, hurut. De neki nincs, leginkább száraz a köhögése.
2016. febr. 25. 09:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Száraz köhögésre ne adj ambroxolt. Az akkor kell ha hurutosan köhög, sok a váladék, és ezért kell az ambroxol hogy ne tapadjon le.
2016. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy azért köhög szárazon, mert még nem szakadt fel a váladék, vagy azért mert nincs is váladék. Az első esetben nyákoldót kell adni, szerintem az Ambroxol az.
2016. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Beszéltem közben a gyógyszerészünkkel, mert a dokit nem érem el. Szerinte is az a kérdés,hogy azért nem szakad fel, mert nem tud, vagy mert nem is nagyon van.

Szerinte csökkentsem az Ambroxol adagot és nézzem meg,hogy hogy alakul. Ha elkezd hurutos lenni, akkor adjam neki ismét. Ha meg nem, akkor hát ha nincs annyi nyák!

2016. febr. 25. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Száraz köhögésre én sem adnék ambroxolt... ha van hideg párásító, vagy inhalációs készülék, az jó. De az orvos dönt, nem mi! Ő hallgatta a gyereket! Ha kétely van, akkor vissza kell vinni hozzá.
2016. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!