Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5-6 év korkülömbség soknak...

5-6 év korkülömbség soknak számít testvérek közt vagy pont ideális?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Számodra ideális, gyerekeknek túl sok. A pszichológusok szerint 5 év az ideális korkülönbség, ekkor már nem, vagy alig lesz testvérféltékenység. Az enyémek közt 21 hónap van, és mindent együtt csinálnak, nem csak testvérek, igazi barátnők is :)
2016. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekünk most jön a 3. Baba és kicsit elgondolkoztam hogy 7 éves lesz a legnagyobb mire megszületik a pici. Majdnem sok, de így legalább a féltékenykedős korszakon túl vagyunk már, több ezse van a nagynak, el tudja fogadni, hogy a picivel több a gond. A második gyerkőc 4 éves lesz. Hááát ott szerintem lesznek gondok, mert mióta tudja hogy jön a kistesó és főleg hogy lány lesz nem fiú, azóta anyásabb lett. Kis matrica 😊. De remélem megoldódik mire valóban itt lesz a baba. Szerintem 5 év az mèg totál jó korkülönbség.
2016. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Összenőni nem fognak az biztos, hisz gyermekek közt, ez nagy idő. Míg az egyik kiskamasz, a másik bőven kisgyermek. De előnye is van. Biztos, hogy akkor könnyebb egy újszülöttel, ha már elég nagy a tesó. Úgy értem önállóbb.
2016. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nézőpont kérdése!Köztem meg a testvérem között 7év van a mai napig nem jövünk ki jól! A Férjem és a nővére között 1,5év van nagyon jó testvérek! szerintem nagyon sok múlik a nevelésen és a helyes egyensúly fenntartásán!!
2016. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sok. Közütünk 6 év van és sosem jöttünk ki jól, se gyerekkorunkban, sem most. Én max 3 évet szeretnék.
2016. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2. Vagyok. Utolsóra reagálva: nővérem 1 évvel idösebb nálam, nem vagyunk jóba, öcsém 9 évvel fiatalabb, vele jóba vagyunk. Inkább a szemelyiségüktől függ hogy jóban lesznek e, vagy sem. Az én legjobb barátnőm 11 évvel idősebb nálam.
2016. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sok mindentől függ,nálunk 5 év lesz, igazából mint szülő nekem nagyon jó,és a fiam is nagyon várja a tesót,így is elfognak tudni játszani egy kis idő múlva és lehetnek szuper testvérek,barátnőmék 3an vannak lányok 5-5 év korkülönbséggel,nagyon jó testvérek kiskoruk óta. Köztem is Öcsém között kicsit több,mint 2 év volt,hát 90%ban minden bajunk volt egymással. Szeretnénk majd harmadikat kb 2,5-3 év korkülönbséggel, majd meglátom melyik lesz ideálisabb a gyerekek szemszögéből. Szerintem az 5-6 év még simán belefér,de pl nekem van egy 18 évvel fiatalabb öcsém is,na mi nem nőttünk össze :-)
2016. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előttire gondoltam
2016. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy ideális korkülönbség, szerintem. Mindig vannak szempontok, ami szerint az adott korkülönbség nem jó.
2016. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorukban nem fognak úgy együttjátszani, hiszen nem azonos korosztály lesznek. De kérdem én, ez olyan nagy baj? Az enyémek között 8 év van, és imádják egymást. Nem játszópajtásai egymásnak, de attól még igazi testvérként szeretik egymást. Természetesen más a viszony közöttük, mint akik éppen hasonló, egymáshoz közelebbi életszakaszban vannak, de ez nem jelenti azt, hogy egyik rosszabb a másiknál. A kisebb és a nagyobb korkülönbségnek is van előnye is, meg hátránya is.

Egyébként meg nagyobb korukban, meg felnőttként sok esetben már nem is igazán tűnik fel, hogy ekkora különbség van közöttük. Pl. a férjem és a bátyja között is hét év van, de most, hogy felnőttek mindketten, nem is szembetűnő a dolog, sokat járnak össze, meg együtt is sportolnak, zenélnek. Erre meg már azt mondom, hogy ez a saját személyiségükön múlik, hogy mennyire passzolnak egymáshoz.

2016. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!