Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5-6 év korkülömbség soknak...

5-6 év korkülömbség soknak számít testvérek közt vagy pont ideális?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 14:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Köztünk öcsémmel 5 év van és visszagondolva sok. Mindig előrébb jártam, amikor már tudtunk volna együtt tanulni, játszani, akkor már koleszos voltam, vagy egyetemet kezdtem. Gyakran monopolyztunk, de kb. ennyi.

Most 30 körül már nem sok. A szülőknek könnyebb.

Az enyémek közt 1,5 év van és féltékenység van, mint a csoport beli 5 hónap különbségessel a játékokon összekapnak, de keresik egymást, össze vannak nőve már most is. Gyerekeknek szerintem ez az ideális.

2016. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nővéremmel 7 év korkülönbség van köztünk, mindketten lányok vagyunk. Rengeteget játszottunk együtt, nagyon jól kijöttünk. Persze voltak nehezebb időszakok, de ez elenyésző. Testvérféltékenység így is megvolt (ő a hízelgő természetű, első gyerek/ első unoka, aki sose kap ki velem ellentétben, neki meg az fájt hogy okosabb vagyok, gyorsabban tanulok, én vagyok a kicsi, akire vigyázni kell, oviba vinni, ami miatt elkésett a suliból)

Olyan volt nekem, mint a legjobb barátnőm és pótanyám is, ha sírtam. Megvédett ha kellett és nekem ez nagyon jó volt így, és a mai napig legjobb barátnők vagyunk, mivel egyikőnk se túl könnyen visel el másokat(egy idő után tehernek érezzük a barátnőket), viszont így mégis van kivel megbeszélni a problémákat, örömöket.

2016. febr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez is szempont, amiért nem lesz tesó.

A kis korkülönbséget nem bírnám fizikailag és szellemileg (talán anyagilag sem), a nagy korkülönbségnél meg "minek kezdjük elölről a pelenkázást" egy iskolás korú mellett.


Nővérem 2 évvel idősebb nálam, nem vagyunk beszélőviszonyban. Húgom 8 évvel fiatalabb jóban vagyunk.

Szóval nem a korkülönbségen múlik milyen kapcsolat lesz a gyerekek között.

Barátnőm gyerekei között 8 év van, és nagyon jó testvérek.

2016. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nővérem és köztem 5 és fél év van nekem sok volt amikor ő már barátozott utána férjhez ment én még csak akkor kezdtem bulizni járni és néha bizony jó lett volna ha ő is jött volna mivel olyan igazi barátnőm sose volt igazán .
2016. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

2 fiam van 1,5 év van köztük de nem igazán jönek ki ,viszont a kisebbik fiam és kislányom közt 6 év van és jol kijönek általában .nagyobbal is de fiatalabb fiu a kedvenc .

A féltékenység még 6 éves értelmes gyerekemen is ki jött,az biztos hogy kortol független csak max mértéke csökenhet.

2016. febr. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!