Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi jövedelemmel biztonságo...

Mennyi jövedelemmel biztonságos gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Mennyi havi jövedelem,megtakarítás kell hozzá? Egy àtlagos, normális csalàdi élethez?
2016. febr. 27. 12:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
3%
Hát nekünk 900000 ft a havi jövedelem .Megtakarítás pedig 20 milló körül van. Van 3 házunk és 3 kocsink .És nem mertünk csak egy babyt bevállalni úgy gondoljuk neki tudjuk biztosítani a tőlünk telhető legjobbat .Egy normális családi élethez ,mert az átlagot kérdezed itt magyarországon 300000 meg 400000 ft élnek vagy annyiból sem fel lehet nevelni belőle gyereket szűkösen .
2016. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
300 vagy 400000. Hát nem tudom te hol élsz, de itt ahol én élek aki 120000 kap arra azt mondjàk jól keres.
2016. febr. 27. 12:49
 3/25 anonim ***** válasza:
Iskolás gyermekkel írom: a havi családi kiadásokon felül átlagosan kb. havi 50 ezret érdemes kalkulálni a gyerekre. Persze lehet milliókat is költeni, de azért ennyiből egy átlagos család meg tudja oldani.
2016. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Remèlem az első csak poènkodott. Nehogy már majd 1 millió kelljen egy gyerek felnevelèsèhez. Nekünk kb 600.000 a bevètelünk, van lakásunk kocsink de azèrt kevesebből is bevállaltam volna a gyereket. Van olyan ismerősöm akiknek kb 200.000 ft a bevètelük ès mègis szèpen megèlnek 1 gyerekkel. Az lehet, hogy nem vesznek drága dolgokat de megvannak. Lènyeg, hogy legyen biztos állás mind a 2 fèlnek ès legyen hol lakni. Nem muszály saját lakás ehhez az albèrlet is jó csak lehessen tudni, hogy nem fognak egyhamar kirakni onnan.
2016. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem irònikus volt az első,mert ezen az oldalon tényleg ez megy fél-1 milliòs kereset 2 kocsi ház és csak arra vállalnak,ha vállalnak csak egyet....legalábbis ezt ìrják..de őszintén a sikeres gazdag emberek nem a gyakorikerdeseken töltik az idejüket..
2016. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%

Az első egy notórius hazudozó provokátor:)


Ha megvan a kettőtök fizetése kb. 120-150.000 Ft/fő, ki fogtok jönni.

2016. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nem lehet így behatárolni hogy mennyi kell.Sok mindentől függ..Egészséges-e a gyerek,tápszeres vagy netán ételallergiája is van,stb.Ezek nagyon mehnyomják a költségeket és előre nem tudhatjuk.Van akinek elvárás hogy legyen megtakarítás saját ház míg másoknak ez mem befolyásoló tényező.Fontos hogy mik az igények új ruha vagy használt stb.

Szerintem az a normális ha van "biztos" munkahely mindkét félnek.Jut arra hogy ha beüt valami akkor ne maradjatok hoppon.Pl egy betegség,gyógyszerköltség egyéb varatlan kiadás.Tudj magatoknak és a gyereknek normális ételt biztosítani.Esetleg később valami hobbit szeretne (tánc,sport,zene,akármi) akkor tudd biztosítani.Ne csak az legyen mindente hogy nem...És ehhez nem kellenek milliók a bankba,meg félmilliós milliós fizetés.Az átag nem ennyiből él.


A mi példánk:a rendes állásunkkal 120ezret keresünk mindketten (vidék itt ez "jónak" számít).Mindkettőnknek van másodállása.Ami változó.Nekem plusz 50-100ezer (muszak fuggő) páromnak nagyon változó( volt hogy 80ezer volt hogy sokkal több)..Egy gyereket vállaltunk..Többet nem szeretnénk.

2016. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
5%

Első vagyok mielőtt meglincselnétek szeretnék válaszolni :)

Nem tényleg nem magyarországon lakunk de sok magyar barátunk van ők mondták hogy az átlag családtok 300000 és 400000 ft között élnek.Én nem állítottam ,hogy 1 milló kell egy gyerek felneveléséhez természetesen kevesebből is lehet nevelni meg van aki úgy vállal gyerek ,hogy csak segélyből él .Nekem meg a páromnak is voltak alap feltételei a gyermek vállalásban mink úgy gondoljuk 1nek tudjuk biztosítani a külföldi tanulást ,nem olcsó hobbyt stb,ha betegség közbelép fedezni tudjuk és a megtakarítást majd nagy korában át szeretnénk neki adni,hogy nem a nulláról induljon,mint én. Svajban ápolónőként dolgoztam keményen 5 évig közben próbáltam félretenni és mellette egy adott színvonalon élni közben megismerkedtem a párommal aki vállalkozó .Csak szeretnénk megteremteni a gyermeknek ,bizony lehetőségeket nem hiszem,hogy ezért valaki el ítélendő.És gondolok arra,hogy mi van ha valami közbe jön ha valami történik .STB ..Ez mindenkinek a magán dolga ,ki hogyan mennyiből akar gyerek nevelni ...Azért mert 900000 ft a havi bevitelünk attól még nem lesz valaki sikeres .

2016. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%

Ha minden hónapban félre tudnál tenni 100-at, akkor szerintem nagy meglepetés nem érhet (egy problémásabb baba simán lehet ennyi - pl.: szinte nincs olyan ismerősöm, akinek a babájánál ne kellett volna rövidebb, hosszabb időre gyógytorna, vagy gyógytápszer, diéta allergia miatt, logopédus...).


Megtakarításból pedig minden helyzetben célszerű, ha min. annyi van, hogy ha kiesik a többet kereső fizetése (betegség, munkanélküliség), fél évig bírjátok (piacképes végzettségűeknél is átlag 3 hó, míg talál vki állást; nem annyira piacképesnél fél-1 év az átlag).

2016. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Pontos összeget szerintem nem lehet írni.

Ha van munkátok, van hol laknotok, van némi megtakarítás és havi min. 100e Ft félretétele nem jelent gondot, akkor nincs gond.

Sokan ott buknak el, hogy a rezsire és a kajára tervezik csak a jövedelmüket, pedig takarékoskodni is ugyanolyan fontos lenne!

2016. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!