Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek elképzelésük sincs, mit fognak dolgozni és hol a baba után?

Figyelt kérdés
Mindenki története érdekel. Olyanoké is, akik már megoldották ezt a problémát. Leírnátok hogy sikerült?

2016. febr. 27. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Barátnőm van így, külföldön dolgozott, most itthon élnek babàval és dunsztja sincs hol és mit fog csinàlni itthon. Felénk ugyanis a takarìtói melókon kìvül minden normàlis helyre protekció kell ami nincs.

Műszakolni meg nem is tudna gyerek mellett.


Kizàrolag protekció épìtésén van rajta plusz ugye a bértàmogatàson.

Állàshirdetésekre vakon szinte csak hobbiból jelentkezik.

2016. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem rudom milyen jellegű válasz érdekel.Nekem van munkahelyem,de olyan amit terhesen nem lehet csinàlni így táppénzen vagyok.Szakmailag felfele íveltem mikor eljöttem,de az én munkámban előrelépni nem igazán lehet magasabb szintre.Legalábbis inkább kihalásos alapon.Az a részleg ahol én voltam borzalmas lett.A kollégák (sok végzettség nélküli szó szerint naplopóval lett tele,rajtunk a nyomás nagyobb a feladat több lett mert ezeket az új embereket csak a létszám niatt vették fel szakmailag közük nincs a szakhoz ami nálunk gond).A részlegübk vezetőjének a cseréje megsínylette sajnos.

Azt már most eldöntöttem hogy ide nem alarok visszamenni.Nem érzem jól magam már itt.Nemrég elvégeztem egy tanfolyamot,képzem magam folyamatosan de itt már nem tudom hasznosítani úgy érzem megrekedtem.Én többet szeretnék.Szerencsémre jó szakmám van így bármikor talàlhatok vele munkát igazából szinte bárhol.

Nem feltétlen szeretnék a pályán maradni.Már szemezgetek vele hogy elvégzek valami tanfolyamot hasonló területen és abban peóbálok majd érvényesülni.Baba mellett nehezebb de én úgy gondolom nem lehetetlen.És mindig képezni kell magunkat valamilyen formàban.Mindenki lehurrogott anno hogy huszonéve elején sok munkahelyem volt(másik 2szakmám is van amúgy).De szereztem mindben legalább némi tapasztalatot.Mert sokszor az a legfobtosabb!

Aki baba előtt nem dolgozott nyilván nehezebben fog találni hiszen nincs tapasztalata,de függ attól milyen papír van a kezében és hol él.

Ha nem lennr más lehetőségem elmennék bárhova gyárba,boltba,akárhova ha a megélhetés forog kockán.

Személy szerint én nem hagynám a végére a keresést.És gyes alatt eljezdeném vagy ha nem gond hogy nincs bevétel csak a családi pótlèk akkor ki hogy gondolja....

2016. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

2 félállásom van jelenleg, határozott szerződések, az igazgatóváltás miatt (köztisztviselő) az emberek nagy részének a szerződését nem hosszabbították meg szeptemberben (nekem is csak a GYED miatti szívességből tették). Két típusú diplomám van, az egyik ez az államigazgatási, a másik közgazdász.


Én szeretnék a kicsivel itthon maradni úgy 1-2 évig, és addig egy régiós nyelvet megtanulni jól (angolul és németül beszélek), és elhelyezkedni egy multinál. Már dolgoztam ilyen helyen és tetszett, de a PhD-met meg akartam csinálni, ehhez pedig jobb volt a rugalmasabb államigazgatási munkahely.


Szóval, fogalmam sincs, hová és mikortól megyek vissza dolgozni. De még van időm újra feltalálni magam. A férjem mindenben támogat és mellettem van, sokat ötletelünk, és ez segít feldolgozni, ami történt a "karrieremmel".


28N 37hkm Bp

2016. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
kepzem magam hogy jobb allasom legyen a gyes utan. az elso babam elott megcsinaltam a terhesseg alatt a jogsit es most 2 eves koraig egy okjt. aztan most jon a teso, mellette itthonrol dolgozom majd.
2016. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: milyen végzettséged és munkatapasztalatod van?


Mert teljesen más egy érettségizett gyártósori munkás és egy többdiplomás, 10 éves szakmai múlttal rendelkező ember esete.

2016. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Diplomám van de sosem dolgoztam benne. Külföldrõl jöttünk haza babázni. Gyedet kapok ugyan, mivel állàskeresōi alatt szültem, de nincs hová visszamennem. Majd lesz valami, nézek képzést és jól körülnézek meló ügyben.De hogy mi lesz?! Az tuti h dolgozni fogok(gyári meló is szóba jöhet), csak még nem tudom h hol.
2016. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szülés előtt vagyok, már táppénzen. Kívűlálló szemmel tök jó munkám van, szakmámban dolgozom, fizu se rossz, de én mégsem szeretem, most nem kezden részletezni, hogy miért, de megvan az oka. Nem tudom mit fogok csinálni, mikor vissza kell menni, visszavárnak, de én nem nagyon szeretnék visszamenni, viszont azt tudom, hogy okosabb lenne a megszokott helyre, ahol elnézik nekem, ha hiányzom a gyerek miatt, pl. Lehet nehezen is találnék munkát kisgyerekes anyukaként, és ha találnék is, akkor biztos nem néznék jó szemmel, ha nem mennék dolgozni, mert beteg a gyerek. Úgyhogy, egyelőre hiába álmodozom másról, győzni fognak az észérvek és a szükség, és vissza fogok menni és utálni fogom továbbra is :)
2016. febr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én közszférában dolgozom, lehet, h nem lesz hová visszamennem.

Korábban vállalkozó voltam, szocszférás végzettségem (pszichológus-szociális munkás) van, de ebben nem szeretnék gyerek mellett dolgozni. Most vmi teljesen más irányú képzésen töröm a fejem, lehet, h nappalin csinálok egy posztgradot, ha a gyerek 2 éves lesz. Szerencsére a társam jól keres, nem okoz gondot, ha itthon maradok még pár évet.

2016. febr. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Diplomával, tobb nyelvismerettel szlovák bejegyzésű cégnél dolgoztam, az ottani adótörvények miatt oda nem tudtam visszamenni/nem is akartam....


Elkezdtem újat keresni, viszonylag gyorsan talaltam is nekem megfelelőt, most pedig mar saját vállalkozásokban dolgozom...


Szerintem az sem mindegy milyen feltételekkel az ország mely részen indulsz....

2016. febr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ügyfélszolgálaton dolgoztam, 10-18 között van ügyfélfogadás, a munkaidő 9:30-19:00ig van. Ide nem mehetek vissza gyerek mellől.


Amióta itthon vagyok, nyelvet tanulok és OKJ-s tanfolyamot végezek. Emellett ápolom a kapcsolataimat, mert sajnos ez is fontos :-( Remélem, hogy fogok majd találni munkát.

2016. febr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!