Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi bajuk a lombikos nőknek?

Mi bajuk a lombikos nőknek?

Figyelt kérdés
Van pár lombikos ismerősöm és egyszerűen nem értem mi van velük. Megértem a helyzetüket, és soha senkit nem néztem le emiatt, sőt drukkoltam nekik, hogy sikerüljön. Amikor én terhes lettem spontán, 3 hónap után, lenéztek. Folyamatosan. Mindent jobban tudtak a terhességről, a szülésről és utána a baba gondozásáról is. Van olyan, aki csak az észt osztja, de a babakocsiba egyszer nem nézne be. Mi lett velük? Becsavarodtak? Sajnálom, hogy nekik lombikkal sem sikerül a baba, de ne viselkedjenek már úgy, mintha mindentudók lennének.

2016. márc. 8. 13:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Igen. Fájdalmukban becsavarodtak, vagy éppen így próbálja magát védeni, kompenzál.

Nem foglalkoznék velük. Egy ideig tudnék türelmes lenni, hiszen nyilván nagyon nehéz, de ha ezt már keményen az arcomba tolja és engem alázna, akkor azt nem tűrném.

Egy mondattal lerendezném a dolgot és annyi.

2016. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudhatod mi játszódik le bennük. Igen, egy idő után biztos becsavarodnak. Sőt, irigyek is lesznek. Nekem a szemembe jó pofizott 1 ilyen ismerősöm, a hátam mögött pedig lehordott, hogy nem érdemlem meg a babát. Nekik nagy érvágás az, hogy ha a közvetlen környezetükben spontán terhes lesz valaki. Na, de nehogy már szarul érezzük magunkat, mert nekünk összejöhet, nekik meg nem. Én meg szakítottam a lombikos ismerősömmel a kapcsolatot, nincs kedvem a savanyú arcát nézni.
2016. márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Úgy érzem a lombikos nők szerint, csak az érdemli meg a gyereket, aki küzd érte.. Nem baj, tojok a fejükre, nekem ez már sok volt.
2016. márc. 8. 13:24
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Óvatosan azért ezekkel, mint hogy a "lombikos nők".. :)

Elhiheted, hogy nem mind ilyen. A te ismerőseid nem bírták már idegileg. Akinek nehezen jön össze, közülük sokan ugyanúgy fújnak arra, aki abortuszra megy.

Ez van.

Egy ideig tudják azt, hogy nem a másik tehet arról, hogy ő nem esik teherbe, de ettől függetlenül ezt nem lehet egyszerű feldolgozni.

Szakítsd meg velük a kapcsolatot, ne találkozz velük, de ne írj le egyből minden próbálkozót.

#1

2016. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az emberek nagyrésze ilyen. (Nem ismerek lombikosokat) De a környezetemben azt tapasztalom ha nekünk valami sikerül akkor azt irigylik. Mindenünkért nagyon keményem megdolgoztunk,megszenvedtünk....és még a családunk is sokszor megjegyzéseket tesz ránk.Persze mert nekünk könnyű ezért vagy azért,mi könnyen vagyunk stb.
2016. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, nem általánosságban a lombikos nők, hanem azok akik rosszindulatúak lesznek tőle. Mindenki megérdemli, hogy megtapasztalja az anyaság örömeit, és borzalmas lehet végig csinálni azt a sok kezelést meg stb.
2016. márc. 8. 13:36
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg nem szabad általánosítani, de azért valljuk be, néha sok, amit egy páran csinálnak. Tehát ettől a csak akkor érdemlem meg a gyereket, ha küzdöttem, meg te úgy sem tudod milyen nagyon akarnitól a falra tudok mászni.
2016. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos a legtöbb ember ilyen, nem csak a lombikosok. Próbálj meg nem foglalkozni velük, ők ilyenek. Nyilván elkeseredettek a sok csalódás miatt, de nem vagyunk egyformák! Te maradj ilyen és továbbra is drukkoljazoknak akik babát szeretnének! Nem a te hibád h nekik nem jön össze...no meg mindenki addig okos a gyerekenevelésben míg a másét kell nevelni! 😉
2016. márc. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%
Biztos vagyok benne, hogy így akarnak bizonyítani, hogy igenis jó anyák lennének ők is. Nem tudnak mást tenni, mint olvasgatni, hogy milyen is lehet. Egyszerűen tudat alatt bizonygatja magának, hogy jó anya lenne. Nem szabad rájuk haragudni emiatt. Így is van elég bajuk.
2016. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik ilyen ismerősöm eléggé elkeseredett, amikor másodszorra is egyből sikerült teherbe esnem...nem is keresett. A kórházban felkeresett, miután 27 hetesen halvaszülésem volt....Mosolyogva közölte,hogy semmi gond nekünk úgyis mindig könnyen összejön...Akkor arcon ütöttem, pedig béketűrő ember vagyok...
2016. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!