Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiú névnek: Zádor vagy Zétény?...

Fiú névnek: Zádor vagy Zétény? Lány névnek: Hanga vagy Tereza? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Fiú névnél szóba jöhet még talán a Kolos.

Lánynál pedig esetleg a Víta.


Szerintetek melyik a legszebb? Melyiket adnátok?



2016. márc. 11. 16:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha a vezetéknév Dolce lesz akkor mindenképp a Vítát javaslom :)
2016. márc. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%
Zétény, Víta.
2016. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
40%
Jó, Víta, de mindenki a vitával szívatná. Normális nevetek nincs véletlenül?
2016. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Vezeteknevet ha elárulod, akkor könnyebb lenne segíteni. Mert így maximum azt tudom megállapítani, hogy nekem egyik sem tetszik, de objektívebb hangzás alapján történő párosítás sem lehetséges.


Tereza nekem egyébként tetszik, nem hallottam még a kisebbség körében sem. De ettől még lehet, hogy van. Nem adnám saját gyerekemnek, de szép név.


Hanga szerintem nem szerencsés. Félreérhető Hannának, illetve olvastam már, hogy sokan a hangyára asszociálnak.


Víta is túl hasonlatos a "vita" szavunkhoz, ami nem éppen pozitív jelentésű.


Zétény: nagyon divat manapság, de nekem olyan mintha valami űrlény neve lenne (Zétény az űrlény jó mesecím lenne). MTA szerint a Zete név kicsinyítős alakja, jelentése: vő. Miért nevezné el ma bárki vőnek a gyerekét?


Zádor: nagyon búskomor a hangzasa. MTA szerint azt jelenti erőszakos, heves. Ki akarja, hogy a gyereke erőszakos ember legyen? Nyilván a nevétől nem lesz az, de engem zavarna, hogy a gyerekem neve ezt jelenti.


Kolos: ez sem tetszik, de inkább ezt választanám a 3 közül.

2016. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
látom a normális ízlésű emberek le vannak pontozva
2016. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

Zétény(a Zéti becézés nagyon cuki)

Hanga,Víta

Ikreim vannak,ha fiúk lettek volna Zéta(Zéti)&Doma(Domi) nevet kapták volna,ha vegyes akkor Zéta&Liza,de itt vannak a gyönyörű 8 hónaposaim Hanna&Liza.Nem ez volt a kérdés de azért leírtam :)

2016. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Kolos és Hanga tetszik a legjobban ezekből.
2016. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha nagyon muszáj, akkor a Zétény és a Tereza, a többihez viszonyítva még normális neveknek mondhatók. De ha van jó ötleted is, akkor inkább azokat válaszd.
2016. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Zádor elsőre furcsa, de érdekes, elgondolkodnék rajta.

Zétény nem tetszik, Kolos még kevésbé, ez az, amit semmiképpen nem adnék.


Tereza nem tetszik, nekem olyan cselédlányos.

Hanga szép név, bár tényleg van abban valami, hogy Hannázni fogják. (kislányom Helka, mindenhol, mindenki Helgázza)

Víta tetszik, nagyon szép név, de nem hiszem, hogy adnám a kislányomnak.

2016. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Zétényből sok van. A Zádor nekem túl komoly, pl. az Andor jobban tetszene. A Kolosról nekem a kolostor jut eszembe, nem jön be. A Víta tényleg nem szerencsés asszociáció, még ha jó is a jelentése, a Hangát tuti Hannának értik, mert az a divat. A Tereza hallatán nekem a Dallas szobalánya ugrik be, a Teréz viszont szép szerintem.
2016. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!