Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik fontosnak tartják, hogy több évig otthon maradjanak a gyerekkel, és ne reggeltől-estig dolgozzanak?

Figyelt kérdés
Így határoztam mert megtehetjük,de azóta elég sok negatív kritikát kapok.Fősulin tanulok ugyan levelezőn,de ez nem sok időmet veszi el,két ovis gyermekem van,délig vannak oviban.Míg iskolások lesznek addig nem tervezek dolgozni.Bsszélgetnék olyanokkal akik hasonló cipőben voltak,vannak.
2016. márc. 11. 19:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk esélytelen, szükség van a fizetésemre. De jó dolog, így egész délután velük tudsz lenni és nem csak napi pár órára hétköznap.

A többiek lehet csak irigyek, hogy nektek ez belefér, nekik meg nem.

Viszont nem vagyunk egyformák sem, sokaknak fontos a munka, a munkahelyi társaság és így nehezebb megérteni is nekik.

2016. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%

Én szeretek vele lenni. 3 éves volt,mikor a férjem aztmondta,hogy ne menjek vissza dolgozni,mert imádja,hogy 12-kor ha hazajön,meleg ebéd várja. Ennyi volt az indok :D

Mostmár 6 éves a fiam,de mondjuk 5 éves korában nyitottunk egy ruhaboltot,napi 3 órában vagyok bennt (13-16-ig vagy 9-12-ig)Utána a kisfismmal vagyok,ő nincs többet oviban napi 4 óránál.

Most jön a tesó,ő sem fog többet járni oviba 4-óránál. Engem nem érdekelt,hogy ki mit szólt,hogy 5 évig otthon voltam és nem dolgoztam. Nyílván ha hiányzott volna a pénz a kasszára,akkor elmegyek én is dolgozni. De így jól alakult. Nagyon jó a viszonyunk a fiammal,de tényleg mindíg együtt "lógunk'.

2016. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
Én hamar visszamentem és a férjem eljött gyedre, ő marad is három éves koráig itthon, de aztán megy vissza. De egyikünk sem dolgozik extra sokat. Tehát nálunk nincs ez az elmegy hajnalban és este esik haza az ember. Számomra elfogadhatóbb, hogy ovis gyerek mellett mindkét szülő dolgozik 8 órát és négytől együtt van a család, minthogy egyik fél nem dolgozik, de a másik meg egész nap nem látja a gyerekeket, csak ha alszanak már, vagy ha még ébren is vannak, minőségi időt nem tudnak együtt tölteni.
2016. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
58%

pár napja megszaporodtak az én megtehetem, de beszólnak kérdések. Most őszintén, kamu vagy csak ennyien akarnak dicsekedni?

Nem értem, ha valakinek annyira jó minden, elégedett, boldog, mi a fenéért van szüksége vadidegenek egyetértésére.

2016. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
21%
Én is hasonlóan gondolom. 28 hónapos a kicsim. Oviba sem szívesen engedném , de ő nagyon társaság kedvelő. Imádja , ha sok gyerek között van.Ezért sz ovi elkezdjük , lehrt hogy már most szeptemberben.De csak délig tervezem az ott létét. Egyébként nagyon bizonytalan vagyok abban , hogy válva jó döntés -e az óvoda már most ugyanis evvesztes és csak jövőre lenne kötelező. Attól is tartok , hogy az oviban nem foglalkoznak majd úgy vele , mint én.Fontos lenne , hogy lwkössék értelmesen.
2016. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. márc. 11. 21:31
 17/25 anonim ***** válasza:

Bár még nincs gyerekem, én is szívesen otthon maradnék amíg megtehetem. Én kB 2-3 évig tervezek majd otthon maradni, persze vinnem közösségbe, könyvtári programokra és hasonló dolgokra.

Sajnos a pénz nagy úr ezért sokan hamarabb visszamennek dolgozni.

Ameddig te megteheted, és a párod sem nézi rossz szemmel, hogy ő a teljeskoru család fenntartó, addig nyugodtan maradhatsz a gyerekekkel.

2016. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi így tervezünk. Tanulok itthonról, később dolgozni is fogok valamicskét, mert kell ez a része is az életnek, de 4 évesen mennek oviba a gyerekek, és utána is csak fél napra. Tudatosan döntöttünk így, és jó így mindannyiunknak. Nem mások élik az életünket, ha nem értenek egyet, hát nem értenek egyet :) Én sem mondom ismerősnek, miért adja bölcsibe az egy évesét. Az az ő családjuk a miénk pedig a miénk :) Mi boldogok vagyunk így.
2016. márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
95%

Nekem fontos volt, hogy visszamenjek egy eves kora elott dolgozni, kozos megegyezés volt a férjemmel. De nem gondolok semmit azokról akik meg otthon tudnak/akarnak maradni. Máshogy gondolkodunk,...


Szerencsere a mi kapcsolatunk is kiváló a gyerekkel, ez nalam nem indok...


Azt viszont en nem szeretem hallgatni, hogy azert mert az egyik fel otthon van a masik munka utan mellékest vállal, vagy dupla annyit dolgozik igy o nem is találkozik a gyerekkel kb csak ha alszik...


Számomra ebben az esetben elfogadhatóbb a dolgozik mindenki reális időt, es aztan egyutt élnek csaladi eletet is.


De ha valahol ez is megvan, igény is van az otthon maradásra, es anyagilag is ok akkor az az adott család döntése es ha boldogok ugy az jo...

2016. márc. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Én így gondolom! De teljesen megértem azokat akik visszamennek dolgozni,akár a pénz,akár a társaság miatt!

Viszont én szeretem ezt,hogy itthon lehetek. Mondjuk én ezt a mintaképet is láttam. Apu vállalkozó a mai napig,anyu éjjel nappal velünk volt és szerettem is,hogy ha hazaértem a suliból 12-kor,ő finom puszikkal és ebéddel várt,nem volt fáradt leülni velünk tanulni,játszani.


A férjem is ebben a mintában nőtt fel,szereti hogy itthon vagyok a gyerekekkel. És nekem is jó így. Majdnem egyidőbe érnek haza,férjem 14-re otthon van,gyerekek délben. Most lesz az angol nyelv felsőfokom,utána elkezdem a németet tanulni,meg spanyolul is szeretnék megtanulni:) Így délelőtt a háztartás,főzés mellett ez is megy:)

2016. márc. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!