Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik fontosnak tartják, hogy több évig otthon maradjanak a gyerekkel, és ne reggeltől-estig dolgozzanak?

Figyelt kérdés
Így határoztam mert megtehetjük,de azóta elég sok negatív kritikát kapok.Fősulin tanulok ugyan levelezőn,de ez nem sok időmet veszi el,két ovis gyermekem van,délig vannak oviban.Míg iskolások lesznek addig nem tervezek dolgozni.Bsszélgetnék olyanokkal akik hasonló cipőben voltak,vannak.
2016. márc. 11. 19:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Mi így rendezkedtünk be, de kicsit mégis másként. Én a PhD-met csinálom (ahol kapok fizetést), mellette dolgoztam egy helyen a CSED-ig. A férjem többnyire itthonról dolgozik, heti egyszer megy be a munkahelyére, de akkor is ebédre itthon van, vagy mi bemegyünk hozzá ebédelni.


Mi csak egy gyermeket szerettünk volna, viszont szeretünk vele foglalkozni. A férjem is jól be tudja így osztani az idejét, és én sem tervezek visszamenni ovi előtt dolgozni. Van időnk ismét múzeumba járni a picivel, programokra is (báb, egyéb), nagy sétákat tenni a Margitszigeten.


De itthonról amikor jut időm, szoktam picit dolgozgatni, bár számomra ez nem munka igazán. Imádok pl. könyvet szerkeszteni vagy ilyesmit, amiért még fizetnek is, na jó, csak néha.:)) De eszünk ágában sincs 12 órázni, hogy a gyereket csak hétvégén lássuk, ha már van másik lehetőség is.:)


29N 36F

2016. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok, mint te, de ennek is vannak árnyoldalai, és nem is mindenki engedheti meg magnak. A mi történetünk a következő: másfél éve szeptemberben négy év otthonlét után visszamentem teljes állásba dolgozni, az akkor 2 és 4 éves gyerekeimet napi 1-2 órát láttam. Nagyon rossz volt, de a gyedem lejárt, nem engedhettük meg magunknak, hogy gyesen otthon maradjak, a munkát pedig alapvetően szerettem.

Idén külföldre költöztünk, ahol alapesetben napi 3 órát lehetnek a gyerekek oviban (van magánovi, hasonlók, de nekünk az nem opció). Így meg kellett oldani kreatívan. Kora reggel járok dolgozni, így fél 12-re odaérek a kislányomért, itthon ebédel, alszik délután, a fiamért 3-ra megyünk az iskolába. Nagyon szeretjük mindannyian, hogy élvezhetjük az ovi minden előnyét (szocializáció stb.) úgy, hogy közben mégis magam nevelem a gyerekemet, de el lehet képzelni, hogy túl intelligens munkát azért ebben a beosztásban nem lehet végezni. Így most a "karrierem" fel lett adva a gyerekért, igaz, kényszerből, de egyelőre úgy tűnik, megérte.

Tudom, ezért lepontozást fogok kapni, de nem bírom magamban tartani: ami igazán megdöbbentett tavaly, az volt, hogy akármilyen későn értem oda a gyerekekért a bölcsibe-oviba, rendszeresen bent voltak még olyan gyerekek, akiknek az anyukájuk otthon volt a kistestvérrel. Többekkel voltam olyan kapcsolatban, hogy be is vallották, azért járnak ilyen későn, mert a gyerek "rossz" otthon, ezért inkább legyen az oviban. Az óvónők is ki voltak ezen akadva, de persze ha szóltak, jött a sértődés, hogy nekik sincs kevesebb joguk este 6-ig az oviban tartani a gyereket, mint másnak. Ilyen is van, és soha nem fogom felfogni.

2016. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Énis itthon vagyok még pedig 5éves a kisfiam!Nekünk semien segítségünk nincs igy én viszem hozom oviba.Jol élünk beisztjuk amink van!Engem is kritizálnak néhányan,de mist hogy kaptam egy szuper állás lehetőséget mindegyik azt mondta ne válaljam el mert a gyerek fontosabb.Kicsit érdekes elöbb be szolnak aztán meg le beszélnének...
2016. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
2 éves volt a kisebbik mikor visszamentem dolgozni. En akartam, nem pedig azért mert szükség volt rá. APUKÁT annyira megviselte, hogy azt mondta legyen még egy gyerekünk és maradjak itthon. Mint ahogy az egyik válaszoló is írta, hogy jól esik apjuknak délbe a meleg ebedre hazajönni. Hiányzott neki a régi ritmus, hogy itthon várom finom ebéddel. Először hallani sem akartam róla mert szerettem a munkám! De aztán bejött néhány nagyobb betegség, a gyerekek nyűgösebbek voltak, így úgy döntöttem legyen! Most 20 hetes vagyok, nyárra nagycsaládosok leszünk! Itthon maradok amíg csak lehet, nekik rám van szükségük. Délig járnak oviba, a nagy iskolás lesz szeptembertől, ö sem lesz napközis. Ez most a dolgom mert olyan hamar megnőnek ! Ki akarom élvezni ezt az időszakot!
2016. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
hű,de jó,hogy ennyien vagyunk :)
2016. márc. 17. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!