Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonról dolgozó anyukák!...

Otthonról dolgozó anyukák! Pici baba mellett, hogy osztottátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

Mióta végeztem a fősulival,azóta itthon dolgozom. Míg nem volt gyerkőc,elvoltam,délelőtt és délután is dolgoztam.3-3 órát. Viszont mióta megvan a kicsink,egyszerűen nem tudok. Még csak 1 éves,bölcsibe nem szeretném vinni. Nem haladok a papírmunkákkal,1 heti adagom van felhalmozva a dolgozó szobámban.


Az is jó lenne,ha több energiám lenne,mert akkor 8 után neki tudnék fogni,de 10-re (miután összepakoltam a játékokat stb..) kidőlök:(

Egyszerűen semmi energiám már.


Férjem vállalkozik,néha itthon marad és figyel a kicsinkre,de ez így hosszabb távon nem épp a legjobb.


Gondolkodtam a bébiszitteren. Van,aki így csinálja?


2016. márc. 12. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem dolgozik itthonról. Kizárt dolog, hogy közben tudna vigyázni egy gyerekre. Neki ugyanúgy kell dolgozni, mint annak, aki a munkahelyére jár be és a gyerek is teljes embert kíván. Ha dolgozni szeretnél, akkor meg kell oldani, hogy más vigyázzon a gyerekedre, akár bölcsiben, akár bébiszitterrel.
2016. márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elég nehezen...Én 6 hónapos kora óta dolgozom itthonról...Általában úgy oldom meg, hogy mikor alszik akkor dolgozom, illetve reggel kelek korábban, ha marad valami akkor később fekszem. Én még mellette suliba is járok, szóval nem mondom, hogy egyszerű. Mindenféle bántó szándék nélkül, irigylem azokat az anyukákat akik "csak" a gyerekkel foglalkoznak otthon, éppelég az is embernek, egész embert kívánó feladat. Néha elgondolkodom rajta, hogy normális vagyok-e, hogy ennyit vállalok...
2016. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazság az,hogy a férjem már többszőr szólt,hogy hagyjam a munkát,elvagyunk ígyis. Na de én konkrétan szeretem a munkámat,meg az agyamnak is kell,hogy formában legyen,de így nehéz! Az a baj,hogy 10-től délig főzök,13-kor ha nekiállok,az még csak 2 óra (annyit alszik). Próbáltam,hogy hajnali 3-4kor keltem,de lábujjhegyen mászkálva is felkel arra,hogy ébren vagyok. A mozgolódásra. Próbáltam a dolgozószobámban egy sarkot is kialakítani neki,de az én papírjaim kellenek neki:)


Talán ha nagyobb lesz könnyebb lesz! Marad a bébiszitter. Mama néha elviszi,de sosem kérem rá. Ha vele akar lenni akkor mennek,ha nem akkor nem. Mindenkinek van élete! 5-6 óra a munkám 1 nap, van hogy 4,szerintem délután 3 órás bébiszitter nem viselné meg.


A cég is számít a munkámra,folyamatosan küldik az elszámolásokat,beszerzési papírokat..könyvelést és nem akarom őket cserbenhagyni.


Mondjuk folyamatosan is dolgozok. Kezdek kifáradni is. 6 hetet pihentem szülés után,utána fél évig 2 napi munka jött 1 hétre,de most fél éve bevállaltam a teljeset. Ahh :( keresek egy bébiszittert!

2016. márc. 12. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Az en munkam teljes értékű embert kivan, a nagyobbam bolcsibe van a kicsivel pedig haz vezetőno...

Sose volt idom főzni, takarítani munka mellett, kerestem egy nénit aki besegít nekem ezekbe meg ha telefonálok es epp valami kell a Picinek azt elintézi...

2016. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Igazság az,hogy a férjem már többszőr szólt,hogy hagyjam a munkát,elvagyunk ígyis. Na de én konkrétan szeretem a munkámat,meg az agyamnak is kell,hogy formában legyen,de így nehéz!"


Teljesen érthető és jogos, és nem is kell feladnod a munkádat, ha nem vágysz erre. De valamin változtatni kell, és az a leírásod szerint a napi rutin!


"Az a baj,hogy 10-től délig főzök"


Hiba!

Mi indokolja azt, hogy minden nap 2 órát főzzél 2 felnőttre és egy kisgyerekre? Semmi. Egyrészt nyugodtan főzhetsz egyszerűbb, pl. zöldséges ételeket is, amik megvannak egy fél óra alatt - pl. zöldségkrémleves + rakott brokkoli max. 40 perc összesen, és nagyon finom, de rengeteg ilyen étel van

Ráadásul beoszthatnád úgy is, hogy 2 napi adagot főzöl, így minden másnap felszabadulna 2 órád legalább.


"Az is jó lenne,ha több energiám lenne,mert akkor 8 után neki tudnék fogni,de 10-re (miután összepakoltam a játékokat stb..) kidőlök:( "


A játékokat sem 2 órán át kellene egyszerre este elpakolni, hanem napközben arra törekedni, hogy egyszerre egy vagy két dologgal játsszon,és a többit automatikusan rakjátok el. Nem egyszerű ezt kialakítni, de tanulható és nagyon sokat segít az esti rutinnál.


Szerintem az egy járható út lenne, ha délelőtt a gyermekkel foglalkoznál + főznél, amíg alszik dolgoznál, majd megint a gyermekkel foglalkoznál,és mikor a férjed hazaért átveszi - etetés, fürdetés, játék (cserébe ezt csinálhatod te hétvégén pl.) - ezalatt is dolgoznál. Így lenne időd naponta 4-5 órát NYUGALOMBAN dolgozni, és a gyermekedet sem hanyagolnád el közben.

Ha pedig végeztél még játszhattok közösen ill. ágyba tehetitek együtt, és egymásra is jut egy kis idő.


A bébiszitter viszont részlegesen mondjuk heti 2x nem rossz megoldás!

2016. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A főzést próbáltam úgy,de majdnem mindegy,mert délig ígyis úgyis ébren van. Közben játszik a konyhába. Az esti pakolászásban meg benne van a takarítás is,de nem tagadom,heti 1x jön egy kedves hölgy és nagytakarít mert ha megszakadok sem érek a végére. Egyrészt 3 szintes a lakás(a pince is használva van),másrészt mindíg figyelni kell a picinkre hogy el ne essen togyogásában:)


Megpróbálok jobb rendszert felépíteni. Párom...hát ő annyira változóan dolgozik. Van hogy csak délre megy be,van hogy reggeltől estig bent van,van h be sem megy... Rá nemigen tudok alapozni.


Volt,hogy szanaszét hagytam este mindent,helyette dolgoztam,de rendesen idegesít a kupi.


A rendszerhiány nagy hiba. Kereswm fél éve a megoldást. Könnyen indult még akkor mert napi 2x 2 órát aludt. De az már felborult.

2016. márc. 12. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg csak a rendszer visszaálíltása lenne a megoldás. Nem baj, ha csak napi 2 órát alszik, de azt használd ki akítvan.



A férjed mindegy, hogy hány órára megy, vagy reggel, vagy este ezekszerint 2-3 órára tudna foglalkozni a gyermekével. Miért nem teszi? Teljesen jogos elvárás lenne. Nem a házimunkára gondolok, csak a picivel való játékra.


A takarítást időzítsd máshogy (pl. főzés közben én mindig el is takarítok a konyhában) vagy gépesítsd. Van mosogatógép,szárítógép? Ezek rengeteg időt megspórolnak.

2016. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Néha átveszi a férjem a picinket,írtam. Csak nem sűrűn jön ki úgy a lépés.
2016. márc. 12. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!