Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok így két gyereket?

Ti vállalnátok így két gyereket?

Figyelt kérdés
A probléma az,hogy a testvérem beteg ezek miatt sohasem illeszkedett be egy közösségbe sem,megvan de nem alkalmas önálló életre. Van egy gyerekem, de ezek miatt nem tudom,hogy merjek vállalni másodikat. Mivel ha bármi gond lenne a lelkiismeretem nem engedné,hogy magara hagyjam. Nem tudom, hogy rosszul gondolkodom vagy ez így normális?
2016. márc. 13. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Minek? Komolyan minek?
2016. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem az összefüggést
2016. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Én sem értem, hogy mi az összefüggés a testvéred állapota, meg a te gyerekvállalásod között!
2016. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Feltétlenül magadhoz fogod őt venni gond esetén, vagy valahogyan (állandó felügyeleten vagy intézeten keresztül) fogod biztosítani az életét?

Szerintem vállalj nyugodtan, mert ha vágysz rá, akkor később meg fogod bánni, hogy nem lett több gyereked.

2016. márc. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Én sem értem az összefüggést.


A testvéred veletek él? Folyamatos gondoskodást igényel? Ha igen, csak akkor vállalnék második gyermeket, ha az időm és pénzem és energiám ennek ellenére engedi (ugye ez ritka).

2016. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Az értetlenkéknek: valószínűleg rá hárul a testvére gondozása.


Kérdező, ez ennél összetettebb, ennyiből nem lehet megítélni. kérdés, h mennyi a jövedelmetek, ha hozzád kerül a tesód, akkor is megéltek-e a pénzetekből, van-e segítséged. Gyakorlatilag nagycsaládos anya leszel így, még egy mosogatógép vagy egy szárítógép is óriási segítség. Milyen támogatásokra jogosult a tesó, te kaphatsz-e valamit, ha magadhoz veszed, hol laktok, elég nagy-e a lakásotok ennyi embernek, stb. Ezeket kell tisztáznod.

2016. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értetlenkék vagyunk, de úgy gondolom, hogy normálisan érthetően kell kiírni egy kérdést!

Nem tudjuk kivel él a testvér, hány éves, hány évesek a szülők...stb...

Milyen betegsége van a testvérnek? (bár valószínű nem betegség, hanem fogyatékosság, ha nem tud beilleszkedni a közösségbe, és önálló életre alkalmatlan)

2016. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Le leszek pontozva, de én legalább őszintén válaszolok, nem álszenteskedve. Már eleve nem szülnék meg beteg gyereket, inkább elvetetném. Van egy ilyen a családban és se dolgozni nem lehet mellette, se semmit. Nyűg az egész családnak. Ám ha a szüleim mégis elvállalnák, annak tudatában is, hogy mivel jár, akkor neveljék fel ők. Ha ez nem megy, akkor adják intézetbe. Én a saját gyerekeimet nevelném.
2016. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem teljesen tiszta a dolog..


1. Veletek él a testvéred (vagy jó eséllyel veletek fog egyszer) és emiatt nem tudod, hogy bevállald-e?!


2. Tekintve, hogy neked van egy beteg testvéred, félsz, hogy te meg egy beteg testvért fogsz szülni a gyerekednek?!


Szóval szerintem nem egyértelmű a kérdés..


1. esetben, vállalnám a két gyereket. Testvér ide vagy oda, támogatnám az intézetet ahol él, meglátogatnám, de ennyi.


2. esetben, vállalnám a két gyereket. Az hogy a testvéred beteg, nem jelenti, hogy a gyereked testvére is az lesz...ennyi erővel már az elsőt sem kellett volna vállalni. HA kiderül útközben, hogy beteg és még van lehetőség dönteni, akkor nem tartanám meg. Ha később derülne ki, az nehéz ügy, de akkor is bevállalnám a 2. babát, hiszen nem jelent egyértelműen beteg gyereket a 2. gyerek.

2016. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!