Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket ezzel a...

Vállalnátok gyereket ezzel a felfogással?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nagyon nem szeretem a gyerekeket. Hamar fel tudnak idegesíteni, nem szeretem megfogni őket, ha megkérnek hogy vigyázzak egy gyerekre, akkor is kellemetlenül érzem magam. (nagyon sokáig úgy voltam vele, hogy gyerek nélkül akarom leélni az életemet)


Ha nekem lesz, őt gondolom szeretni fogom, és úgy fogom nevelni, hogy ha hisztizik akkor csak azért se kapja meg stb. Azokat a gyerekeket szeretem, akik olyan kis okosak, értelmesek, csendben játszanak, szeretnek beszélgetni, értik azt a szót, hogy "nem". Ha ilyen gyereket szeretnék, akkor neveléssel elérhető? Így vállajak gyereket, vagy várjak még, amíg megváltozok?


2016. márc. 14. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Ne vállalj!

Előbb olvass el legalább pár fejlődéssel kapcsolatos szakkönyvet, hogy minimum a "hisztit" tisztán lásd.

2016. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Én is így voltam vele, mint te.

2 gyerekem van és imádom őket. :) Most már, mióta ők vannak, a többi gyerekkel sincs bajom.

2016. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Olyan gyerek nincs a világon, akármennyire is jó van nevelve, aki mindig ügyes, okos, szófogadó, nem hisztizik. Ilyen gyerek nincs!

Mert gyakran nem csak a nevelésben múlik, bár jobbára azon, hanem életkori sajátosság, illetve környezeti hatástól is függ, hogy egy gyerek hiába van nevelve, akkor is hisztizni fog.

Gondolj bele, te felnőttként soha nem szoktál idegesebb, feszültebb lenni és olyankor esetleg olyan dolgokat mondani, vagy felemelni a hangod, amit normál, nyugodt esetben nem tennél meg? Vagy menzesz alatt még soha nem voltál ingerültebb, feszültebb, "hisztisebb"?

Pedig gondolom felnőtt vagy, csak tudnál viselkedni, nem?:)

Viszont ilyen hozzáállással, ha tényleg nem vagy képes elviselni, nem tudsz mit kezdeni a gyerekkel, nem lenne türelmed hozzá, ha nem éppen az okos, ügyes helyzetében van a gyerek, akkor inkább tényleg ne vállalj.

Bár az sem mindegy, hogy hány éves vagy. Mert ha még csak 18-20, akkor ez még változhat, de ha már mondjuk 30 körül vagy, akkor ez már szerintem nem fog.

Nyilván aki gyereket vállal, az tisztában van vele, hogy nem lesz mindig jó, nem lesz mindig tökéletes és nem lesz mindig könnyű, de maga a gyerek, hogy van, hogy létezik, a többi jó dolog kárpótolja az embert érte.

De ha valaki nem így gondolja, az inkább tényleg ne vállaljon gyereket!

2016. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
A férjeddel/társaddal beszéld ezt meg. "ha olyan gyereket szeretnél", amilyet álmodtál, az első: apja-anyja szeretetben éljen és szeressék a kicsit. Ne érezzék tulajdonuknak, csak nagy megtiszteltetésnek, hogy hozzájuk jött. Egy gyerek sem akar csonka családba, alkoholista, marakodó, brutális, civakodó helyre születni. Ahol béke és szeretet, van, ott a naponta adódó problémákat megoldják. És mindez nem a pénzen múlik.
2016. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Minek?
2016. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
gondolom még nagyon fiatal vagy, azért lehetsz ennyire tudatlan a témában.. egyelore ne vállalj gyereket. meg ugye minek még?
2016. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gondolom, max. 18-19 éves lehetsz. Elég éretlen és gyerekes felfogás. Ne vállalj még vagy 5-10 évig.
2016. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Én is így voltam vele. Sőt ma sem nagyon bírom a többi gyereket, de a fiam imádom.
2016. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A sajátod, az teljesen más.

Neveléssel viszont nem fogsz egy emberből robotgépet csinálni. Nem is kell... Nem is akarod majd..

Hajrá!

2016. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, én is az ilyen gyereket bírom, az nem fárasztó. Az óvónénik is ezt szeretik. Az enyémek viszont nagyon akaratosak, hiába próbáltam meg velük mindent. De nagyon okosak is. Őket szetetem a világon a legjobban. Tudod, senki sem tökéletes. Te sem, ne várd el egy kisgyerektől, hogy jobb legyen nálad, készként érkezzen. Akit te kellemes gyereknek látsz most, talán baromi unalmas felnőtt lesz, ki tudja...különbözőek vagyunk.

Elvárásokkal eleve nem jó nekiindulni a gyermekvállalásnak.

2016. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!