Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem figyelünk a másikra...

Miért nem figyelünk a másikra jobban?

Figyelt kérdés

A minap kétszer voltam egy bevásárlóközpontban.Cipőt akartam venni kb 5-en löktek fel szinte szó szerint pedig már nagy a hasam.Nem vagyok beteg mert ez egy állapot,de nem esett túl jól hogy kétszer vágtak konkrétan hasba.

A kajáldáknál egy 40-es nő majd fellökkött hogy ő jusson előbb ahhoz a szabad asztalhoz.

Nem kell senkit előre engedni a sorban vagy hasonlók nem erről van szó,de egyre sűrűben tapasztalom ezeket és hasonlókat.Mindenki rohan mint egy vadbarom montha az életw múlna rajta.Nem értem hogy ennyire nem erdekel senkit a környezete?


2016. márc. 14. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos én is tapasztaltam ilyeneket még várandósan és most kisbabával is.
2016. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Ez olyan murphi torvenye. Minél jobban vigyàznál valamire,valakire, annál több bajt vonz be az ember.


Amugy pont jo helyen kérdezed...itt se kíméli senki a másikat...

2016. márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos van ilyen..és bizony, Murphy törvény. Az ilyenekbe mindig én is belefutok. Ha nagyon vigyázni akarok valamire, akkor tuti ráfázok. Ha valamit nagyon keresek, tuti nem találom. Ha valahova nagyon sietek, akkor tuti baleset van, késik minden, és még az ég is leszakad.


A megoldás, hogy te ugyanúgy figyelsz a többiekre mint eddig, hogy ne növeld az figyelmetlenek számát. Illetve én indokolt helyzetben rá szoktam szólni a másikra ha bunkó. A terhesség, nagy has eléggé indokolt. Illetve amikor mindkét karom fel volt kötve és valaki barom volt, arra is rászóltam, hogy odafigyelhetne jobban.


Már azzal elértem valamit, ha egyáltalán elgondolkozik rajta.

2016. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
én az ilyennek nem terhesen is utánaszóltam mindig, jó hangosan, hogy hallja, és ha nem is fordult vissza rá, pár lenéző pillantást kapott, bőven szégyellhette magát
2016. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Engem érdekel. :)

De tényleg, vannak ilyen helyzetek, velem is előfordult kismamaként. Azért a többség még normális.

2016. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
egyetlen egyszer voltam hasonlo szituácioban. a 32. héten még Magyarországra repultem. ugye a fapados gépek nem a kényelmukrol és a nagy helyekrol hiresek (pláne, hogy én 180 cm vagyok) az elottem ulo férfi hátra dontotte teljesen az ulését, megkértem, hogy legyen szives a hasamrol magát -levenni..és még o kérte ki magának és csak azért se mozdult..
2016. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy érzem a lehetőségeimhez képest mindig odafigyelek másokra, kismamákra különösen. Ha tömegközlekedek és jön egy kismama, mindig felpattanok többed magammal, hogy átadjam a helyem. Ennek ellenére előfordult már olyan, hogy pl buszon nem tudtam eldönteni egy hölgyről, hogy terhes e vagy sem, így vártam, hogy ő jelezze, ha le szeretne ülni. Olyan is volt, hogy majd fél órát álltam a tescoban, és csak a pénztárnál vettem észre, hogy mögöttem egy kismama áll.

Másik oldalon ugyanakkor volt, hogy egy hosszas utazáson az előttem ülő kismama ütközésig döntötte hátra a székét, de eszébe nem jutott volna megkérdezni, hogy amúgy én így elférek e. Sőt, olyan is volt, hogy 40 fokos lázzal, szemmel láthatóan nagyon betegen és nagy fájdalmak között vártam a soromat az orvosnál, míg nem betipegett (igen, tipegett a tűsarkújában) egy kismama, és se szó, se beszéd bement a rendelőbe. Kb 15 percet töltött benn, a táppénzéről beszélt vmit. Azért ilyenkor annyit illenék odaböfögni, hogy ne haragudjanak, vagy valami... Szóval ez kicsit ilyen vica versa dolog. Nem biztos, hogy direkt nem vették észre az állapotod (valószínűleg te sem szúrsz ki minden terhes nőt az utcán), viszont sztem majdnem mindenkinek van hasonló sztorija, csak épp a magát mindennél és mindenkinél fontosabbnak tartó kismamával.

2016. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én szóba se hoztam hogy adja át bárki is a helyet..De az hogy az igen csak nagy hasamat megütik és fellöknek azért az túl megy azon hogy biztos nem vett észre.Nem mindenkinek csak akkora a hasa mintha puffadna.Én se megyek és vágom hasba a másikat akkor sem ha nem terhes...
2016. márc. 15. 00:47
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Angliaban lakom, a metron, vonaton MINDIG atadtak

a helyet, volt, hogy tobben is felalltak egyszerre.

A boltban a penztarnal a sorban rengetegszer elore engedtek! Probafulkenel a sorban is elore engedtek.

Na, ezert koltoztem el otthonrol, mert itt ennyivel masabb a mentalitas!

2016. márc. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Mindkét terhességem idején nagyon pozitívan csalódtam az emberekben. Engem nem értek ilyen atrocitások, ellenben mindig átadták a helyüket az emberek, szó szerint megcsodálták vadidegenek a pocakomat, annyi pozitív visszajelzést kaptam terhesen, hogy abszolút kiváltságosnak éreztem magam. Mondjuk én olyan boldog kismama voltam terhesen, hogy 2 méterrel a föld felett lebegtem. Lehet, hogy ezt a más tudatállapotot érezték meg az emberek. Átragadt rájuk a boldogságom. Azóta két kisgyermekkel szintén jó tapasztalataim vannak. Figyelmesek az emberek, igaz, hogy két olyan elbűvölő kis csirkefogóval utazom nap, mint nap, hogy az emberek azonnal olvadoznak a gyerkőceimtől.

Légy pozitívabb, Kérdező!

Ja, egyébként Budapesten élek!

2016. márc. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!