Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi jövedelemmel nem...

Mennyi jövedelemmel nem felelőtlenség gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok,mennyi keresettel biztonságos egy, és két gyereket vállalni?
2016. márc. 21. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez attól függ mennyi a kiadásotok.
2016. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem lefelé csúszol anyagilag, akkor vállalj gyereket. Soha sem lesz minden tökéletes.
2016. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Megtakarítással, és havi félretett összeggel.


Mi havi 450.000-ből jól kijövünk 1 gyerekkel, de akinek csak ennyi a havi törlesztője és a ház/kocsi fenntartása, az nem...

Ezért nem írok összeget, mindenkinek más az igénye.

2016. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Ez attól függ milyen élet színvonalon élsz milyen igényeid vannak ,egyéb kiadások .Pl mi egyet válunk 900 ezeres havi bevitelből de ha úgy alakulna ,hogy 2 gyerek is lenne mellette biztos nem ijednék meg .
2016. márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Igény kérdés. Én azt tartom felelős gyerekvállalásnak, ha mellette félre is lehet tenni..a tartalék fontos, mert ha valamelyik szülő elveszti a munkáját, akkor nem biztos, hogy a másik keresete elég a boldoguláshoz.


Szerencsés helyzetben vagyok, mert a párom nagyon jól keres, illetve a max gyed+lakás kiadás nekem is elég jó bevételt eredményez, így én épp azt számolgatom, hogy mennyit tudunk félretenni mellette.

Ha csak a minimumot tekinteném a jelenlegi helyzetünket tekintve..

120e a lakáshitel, 30e a rezsi+upc, 6e a 2 telefonszámla. Kb. 90e a havi kaja, emellett a gyereknek min. havi 20e félre, egyéb megtakarításnak pedig min. havi 60e. Ennél többet rakunk ugyan félre, meg ezeken felül még saját magunknak nyugdíj célra is teszünk félre, de ezt nem tartom egyelőre létszükségletnek, ezt biztos nem venném bele a számításba.

Ez így eddig 326e, de még nincsenek benne a baba szükségletei, mint pelenka, popsitörlő, ruha, stb.., valamint a benzin és egyéb váratlan költségek.


Na hát nálunk ezek alapján a netto 400e jelenti az egy gyereket. Ezalatt mi nem vállalnánk. Mivel elég jól fizetett szakmánk van, így ezen szerencsére nem kell gondolkoznunk. 2 gyerekre már 500e a minimum, illetve ha addigra már nem lesz hitel, vagy csak kevés van hátra, akkor 400e továbbra is.


Ennél kevesebből soha nem szeretnék élni, de ha az a kérdés, hogy más emberekre nézve én mit tartok 1 gyerekre felelősnek, akkor a 250-300e lenne (ez nálunk a hitel nélküli).

2016. márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Betu ***** válasza:
😀😁😂
2016. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!