Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 és 6 éves gyermekeiddel mit...

3 és 6 éves gyermekeiddel mit szoktatok játszani ha hazaértek ovibol?

Figyelt kérdés

én ugy döntöttem csinaélunk nap mint nap valmi kreativot:festés, gyurmázás(gyurmafözés)ragasztás,gipk kiöntés, temperázás vagy egy nagyobb 2000 darabos puzzle kirakás, varrás tanitgatása.

minden nap valmi ujjat illetve most szeretném én kiprobálni a vászonra festés és akkor saját müvünk lesz a gyerekszobába


2016. márc. 23. 14:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

3 éves fiam még bölcsis, és legtöbbször Duplozni, vagy diavetítőzni. Nagy a Duplo készlet, kisebb várost építünk, aztán az autókkal játszunk benne.

Vagy diafilmet mesélek egyszerre 4-5 db-ot is akár.

2016. márc. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
szuper ötlet
2016. márc. 23. 14:13
 3/20 anonim ***** válasza:
Fiam 5 éves,nálunk a legózás a kedvenc,a vonatozás,meg persze a mesenézés,ha párom itthon van akkor együtt játszanak.De pl imád Velünk főzni.
2016. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Most hogy tavaszodik, egyre több időt töltünk kint. Ha hazaérünk biciklire váltunk és megyünk még egy órát játszóterezni vagy csak úgy mászkálni, görkorizni. 6 után én már nem szoktam elfoglalni őket "szervezett" programmal. Annyi minden történik velük az oviban, minden nap kreatívkodnak valamit, inkáb hagyom őket játszani amit akarnak. Legóznak, vonatoznak, gyurmáznak, színeznek maguktól is elég sokat.
2016. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4,5 éves fiammal papírból tojásokat vágtunk ki, ablakdísznek készítettük el, felfűztük. Én is szeretnék vele kreatív dolgokat csinálni, szoktunk festeni, ragasztani, vágni, stb. Sokat építünk, vonatozunk, játszunk.
2016. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, van egy jó főzött gyurma recepted? :)
2016. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

5,5 évesemmel otthon most geomag-ból építkezünk- illetve jórészt ő, én díszletnek kellek, közben beszélgetünk, mesél valamit az űrhajóiról, amiket épít- én meg közben etszek-veszek.

Vagy szeret matricás foglalkoztatózni, színezni (most épp nyuszis-tojásos témákat), mindenféle feladatlapokat (vonalvezető stb.).

Szoktunk UNO kártyázni, mostanában szinte minden nap vagy van, hogy sokat olvasok neki mesekönyvből, akár 1-2 órát is.

Inkább hétvégén kreatívkodunk, akkor több idő jut rá- és a romeltakarításra is :)


Mostanában nagy kedvenc még a HAMA gyöngyözés is (tudod, a vasalható gyöngyök)- van foszforeszkálós is, úgyhogy egy csomó alakzatot készítettünk a szobájába és este világítanak egy kicsit.


Ha jó idő van, rollerezés, gördeszkázás, parkban bringázás.

2016. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Off! [link]


Ezer féle gyurmát főztünk már,de ez a legjobb(nekünk:))


Mi is sokat vagyunk a szabadban,a héten még mindennap fociztunk,idebent festünk,meg imád velem szinezni:) egyedül nem annyira.


A kedvence még az uno kártya,meg a "gondoltam egy állatra..."játék:)

Társasozni is imád,meg mesét olvasni.

Múlthéten egèsz héten tojásokat festettünk.

2016. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2016. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Hat ha egesz nap oviban vannak em hagynam hogy maguktol jatszanak,csinaljanak amit szeretnenek...egesz nap "fejlesztve"vannak,a szabad jatek epp olyan fontos mint a konkret keppessegfejlesztes!sot az egesz napos ovi utan meg kulonosen jo is lenne ha a szabad hatekban le tudnak vezetni az az napi stresszt...
2016. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!