Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eldönteni hogy...

Hogyan lehet eldönteni hogy hány gyermeket szeretnénk?

Figyelt kérdés
Az agyalasom most már évek óta tart. Egy gyermekunk van két éves és idorol idore osszezavarodom. Van amikor három gyermeknél érezném magam elégedettnek, van amikor kettő és van amikor az egy is sok. Attól tartok hogy nem találom még az optimális egyensúlyt és úgy múlnak el a termékeny éveim hogy megbanom hogy nem szultem. Viszont azt sem látom előre hogy mikor vagyok elégedett amikor már annyira kivagyok hogy azt mondom hogy soha többet újabb gyerek. De amikor erre a szintre eljutok valószínűleg magamra nulla minosegi időm nem lesz amit nem szeretnek. Egyszerűen nem tudom kiismerni magam, magunk. Ferjem teljesen flexibilis, amit én gondolok szerinte legyen úgy, amikor nem dolgozik segít. Tehát rajta nem mulik.
2016. márc. 25. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én is szoktam így érezni, egy gyermekem van. Azt gondolom, hogy egyenlőre nem vállalunk másik gyereket. Most vissza megyek dolgozni, idővel hiszem, hogy letisztul majd bennem/bennünk, hogy mit szeretnénk. Így, hogy kétségeim vannak, nem akarok vállalni még egyet. Mondjuk én 3-at tudom, hogy nem.
2016. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt előre kitalálnod, haladj „lépésről lépésre”. Most van egy. Szeretnél még egyet? Ha igen, legyen. Ha nem, ne legyen. Aztán majd meglátod, vágytok-e még egyre, stb.

Azt gondolom, túl sokat várni sem biztos, hogy érdemes, mert nagy korkülönbség esetén pont mire kicsit felszabadulnál a „piciség gondjai” alól, újrakezdheted az egészet egy újabb picivel. De persze erre sincs egységes válasz, van, aki akkor kezd el igazán vágyni újra a egy csecsemőre, amikor az idősebb gyerek egész nagy, és más fajta figyelmet igényel.

2016. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerkőcöm van. Nem bántam meg Őket és csak akkor "sok" ,ha betegek (szerencsére eddig csak 1x volt hogy egyszerre lettek betegek).

Még kicsi a gyerkőcöd, sokat változik az évek során... Lehet 4 évesen lesz könnyebb Vele, lehet csak amikor elkezdődik az iskola.

Csak Te érezheted, hogy mikor vagy kész egy másik gyerkőc érkezésére. Nincs "praktika" a megfelelő gyerekszám eldöntésére :-)

2016. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Ugyan én még csak az első gyermekemet várom, de a férjemmel együtt egy hullámhosszon vagyunk a gyerekek számával kapcsolatban, mindketten 3-at szeretnénk.Valószínű hogy azért mert mindketten nagy családban nőttünk fel és jelenleg úgy érezzük hogy talán 3 gyerkőccel lenne teljes a boldogságunk.Persze majd az első picink születése után ez még változhat.Adj magadnak egy kis időt, letisztul majd a dolog.
2016. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem előre nem lehet belőni. Az ember eldönti, hogy szeretne egyet, megszületik, és utána már legalább azt fogja tudni, hogy majd akar-e még, vagy elég neki egy is. Ha már van kettő, akkor tudja eldönteni, hogy akar-e harmadikat is, és így tovább. Meg persze a korkülönbség is meghatározó tényező. Nekünk sokáig csak egy volt, nyolc éves elmúlott, mire a kicsi megszületett. Én mindig is sok gyerekről álmodtam, és így, hogy van egy nagy, meg egy kicsi, simán azt mondom, hogy jöhet a harmadik is. De lehet, hogy ha csak 1-2 év lenne közöttük, akkor azt gondolnám, hogy elég kettő is. Egyébként ők ketten olyan nyugisak ilyen téren, hogy most még a négy gyereket sem érezném soknak :) De persze várjuk ki a végét, előbb szülessen csak meg a harmadik, majd meglátjuk, hogy bírjuk a kis korkülönbséget, mivel a második és a harmadik között csak 2-3 év lesz.
2016. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kisfiunk még nagyon pici volt, alig pár hónapos, mikor már tudtuk, hogy nem szeretnénk többet. Sok oka van igazából, anyagi, párkapcsolati, egészségügyi, illetve közös megállapodás alapján mindketten úgy érezzük a férjemmel, hogy egyszerűen nem szeretnénk még egyet. Nem tudná egyikünk sem elölről kezdeni az egészet. Így már az első megszületése után tudtuk és eldöntöttük, hogy nem lesz több.

Most már 5 és fél éves a gyerek, úgyhogy ez már elég biztos, a véleményünk később sem fog változni.

2016. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

Mi ezeket gondoltuk át:

- lakáshelyzetünk (szobák száma, esély továbblépésre)

- az én munkaügyi helyzetem (visszavárnak-e bármikor vagy ha nem, tudok-e valami újba belekezdeni)

- a korunk

- az anyagi helyzetünk

- nehéz volt nagyon a terhességem, vetélésem is volt, akarjuk-e ezt újra


Mi jól boldogulunk ezzel az eggyel, de kettővel valószínűleg már nem lenne így. Egy gyerekkel, úgy veszem észre, hogy a korábbi életünket élhetjük, csak még boldogabban. Két gyerekes barátainknál már ez nincs így, persze biztos vannak kivételek.

2016. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnam. Nekunk is csak 1 van, lassan 3 eves. Meg itthon vagyok vele, de neha nekem is már sok. Ő is és az itthonlet is. Pedig 2-t terveztem mindig is. Ferjem nyitott mindenre. En nem erzem meg. En is elobb visszamegyek dolgozni 1-2 evet aztan ahogy erzem, érezzük. Lehet a kor fog egy hatart huzni.

Ne ostorozd magad, sokan vagyunk igy,

jol akarunk donteni.

2016. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor egy gyerekem volt és ilyen gondolataim, akkor azon gondolkodtam, hogy a gyereknek testvért szetetnénk-e. És igen, ez eldőlt, lett második gyerek. A második után már máson gondolkodtunk, de ezt még nem is kell eldöntened, hogy mi lesz később.
2016. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!