Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik néhányan azt,...

Miért hiszik néhányan azt, hogy a gazdag szülő kevésbé szereti a gyermekét, mint az átlagos vagy szegény?

Figyelt kérdés
2016. febr. 26. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Ezt egyszer valaki kitalálta (valószínűleg, hogy magát nyugtassa), a többi szegényebb szülő pedig átvette. Nyilvánvaló ostobaság egyébként.
2016. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Már megint egy hülye általánosítás. Én még senkitől nem hallottam ezt.
2016. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Én nem hiszem, ugyanakkor látok NÉHÁNY olyan esetet, amikor a szülő anyagi javakkal igyekszik kompenzálni a törődés hiányát.
2016. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Én se hallottam még soha senkitől ezt xd .
2016. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Igen, van egy ilyen toposz. Szerintem 1. A penzszerzessel tolti az idejet, kevesebb idot tolt a gyerekkel, 2. A gyerekkel kapcsolatban is mindent penzzel akar elintezni 3. Ahol keves a penz nagyobb az osszetartas, nert ra vannak kenyszerulve


Persze vaskos altalanositasok, de ezert. A gazdag gyerek egyedul xboxozik, a szegeny gyerek csaladostol kirandul es aztan egyutt csinalnak gesztenyefigurat

2016. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Akkor viszont rossz a megfogalmazás, a kérdés felvetése . Nem a szeretetről van itt szó, a kevésbé szeretem, meg nagyon szeretem dologról . Hanem arról, hogy vannak emberek akiknek megadatik, hogy hajszolják a pénzt . Ebből következően idő kevesebb marad, de már 14-18 évesen úgy él a gyereke mint a királyok . Ez még nem jelenti azt, hogy kevésbé szereti, mert pontosan azért hajszolja a többet és többet mert a gyereke, a családja jó létére gondol .
2016. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Ki az a mindenki? Hol találhatóak?
2016. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Ez csak egy általánosítás. Nem pénzfüggő, hogy valaki milyen szülő. Nekem van átlagos körülmények közt élő ismerősöm, aki bár nem rossz szülő, de jónak sem mondanám. Bár főz, mos a családjára, de mindene a facebook és a tévé. A gyerekek meg csak számítógépeznek.

Van ismerősöm, akinek sok pénze van, és minden szabadidejükben utaznak, kirándulnak a gyerekeikkel. Együtt vannak.

Van szegény ismerősöm, egy szobában laknak a gyerekkel, és imádják és törődnek vele.

Nem lehet, nem szabad általánosítani.

2016. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%

én inkább úgy gondolnám - de nem általánosítok ez csak egy feltevés - hogy a jól kereső szülők általában többet dolgoznak, kevesebb idő jut a családra, ezáltal nem olyan szoros a kapcsolat - de finoman írnám ezt, ismerek ellen példát. De a legtöbb pénzes ismerősömnél valóban így van.

Nem kell messze mennem: itt a szembe szomszéd: két huszonéves egy 40 nm-es családi házban, azt is bérlik, két gyerek van, a pasi alkalmi munkákat vállal a csajszi otthon van még gyesen. Látszik hogy nincs pénzük. De hogy egy lépést nem tesz egymás nélkül a fiú meg a lány és a gyerekek :) mindenhova együtt vonulnak, kedves látvány (mondjuk még kocsmába is viszik a gyerekeket, na az már kevésbé kedves látvány) ettől függetlenül látszik, hogy nagyon összetartóak, ahogy a nagyobb gyerek beszél, biztos hogy erős a kötelék.

Míg nálunk a férjem látástól mikulásig dolgozik, és a lányom alig van el vele már most. De ettől még az durva kijelentés hogy ne szeretné, maximum kevesebb idő jut a gyerekekre. És gondolom ez a helyzet egy klasszikus jól kereső házaspárnál.

2016. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

8. válaszoló vagyok.

Nekem édesanyám van példaként előttem. Ő is látástól vakulásig dolgozott. Sokszor még haza is hozott munkát.

De mindig jó volt a kapcsolatunk. Mégis mindig talált rám időt, és a szabadidejét velem (velünk) töltötte. Igaz, kimaradt neki az életéből a barátnőzés, a kávézóba/étterembe járás, a fitness terem, és sok más. De minden szabadidejét rám (ránk) fordította.

Tehát igenis lehet sok munka mellett is sokat foglalkozni a gyerekkel.

2016. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!