Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért vállalnak az emberek...

Mért vállalnak az emberek gyermeket? Te vállalnál? Azt hiszik, hogy majd velük lesz öreg korukban, rájuk néz, ápolja őket? Vagy ezzel akarják kipótolni az űrt az életükben?

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 19:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Ne haragudj, de ha ilyet kérdezel, te még sosem voltál igazán szerelmes.
2016. febr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
89%
Nyilván egyrészt ez egy biológiailag belénk kódolt vágy. Kb. mint a szex. Másrészt úgy érzik, hogy ettől teljesebb lesz az életük (ami korántsem jelenti azt, hogy jelenleg üres lenne), szeretnék szeretni, nevelni a gyereküket. Ez az ideális. Néha belejátszik a véletlen, a családi vagy társadalmi nyomás, a vallás, és ki tudja még mi.
2016. febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Nem mindenki vállal gyereket. Sőt, egyre többen nem.
2016. febr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 ~OnLány~ válasza:
95%

Nem. Csupán kell egy csodálatos dolog minden ember életében,és a gyermek az az.

Szerintem hozzátartozik az életünkhöz,hiszen ha a szüleid sem akartak volna Téged,akkor nem lennél itt.

Én nem akarom,hogy öreg koromban velem legyen,azt akarom,hogy gyönyörű családja legyen,nem akarom lekötni majd magamhoz.

2016. febr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
89%

Nos. Miért vállaltunk gyereket?

Szeretjük egymást a párommal, szerettünk volna gyereket, mert mind a ketten családcentrikusak vagyunk. És gyerek nélkül nem tudtuk volna, hogy mi az élet értelme.

Ha visszaforgathatnám az időt, akkor is vállalnék gyereket.


Nem azért vállaltam gyereket, hogy ápolgasson öregkoromra, ha az kell felvettem volna egy ápolót idős koromban. Egyáltalán hogy jutott eszedbe ez a hülyeség?

Nekem nem pótlék a gyerekem. Szeretem őket.

Mégis milyen űrt kéne pótolniuk?

Előtte is boldog volt az életem, de így lett teljes. A szeretetet nem azért adod, mert viszonzást vársz

2016. febr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
62%
Ez az élet része, ha ez nem így lenne, akkor most nem kérdeznél itt.
2016. febr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
89%
Ha a megfelelő ember lehet a társam, akkor szeretnék, ha nem lehet a társam a megfelelő ember, akkor nem. Nem az a célom, hogy legyen öreg napjaimra támaszom, az élet kiszámíthatatlan, egy volt tanárnőmnek balesetben meghalt a fia, és több ismerősöm, rokonom távol él a szüleitől, más országban, vagy megélhetés miatt, vagy kalandvágyból, vagy mert ott alapított családot. Nincs garancia rá, hogy a gyerek tovább él, mint a szülő, vagy hogy a szülő közelében marad. De szeretnék valamit továbbadni az utókornak, és elsősorban a saját gyerekemen keresztül, ha erre kapok lehetőséget az élettől. Ha nem kapok rá lehetőséget, akkor megoldom másképp.
2016. febr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
73%
Azért mert az ember nem él örökké és csak így tudja "örökíteni" magát.
2016. febr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 VirágésBence válasza:
93%
Azért szeretnék gyereket, mert az valamilyen szinten kitölti az életem, ha lesz egy gyerekem mindig lesz miért élni, nem csak önmagamnak dolgozni, aztán elkölteni a pénzt és ezt egy végtelen körforgásban. A gyerek színt visz a minden napokba és sok minden lehet saját magamról is tanulni egy gyereken keresztül, hogy különböző életszituációkban hogyan viselkedek és ez szerintem érdekes, egy csomó előnye van, igaz van pár hátránya is, de szerintem egy jó élethez hozzátartozik egy gyerek is
2016. febr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
74%
Mert ez a biológia és a földi élet mozgató rugója. Minden élőlény arra törekszik, hogy szaporodjon, utódokat hagyjon hátra. A szexuális vágy is erről szól, csak nálunk embereknél létezik a fogamzásgátlás módszere, de az ösztön a szexre a szaporodási ösztön, az embereken meg a bonobókon kívül talán nincs is más faj, ahol élvezeti funkciója is van az együttlétnek.
2016. febr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!