Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A programozott császár tényleg...

A programozott császár tényleg nem olyan vészes, mint a sürgősségi?

Figyelt kérdés
2016. márc. 25. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
hát a sürgősségi - ahogy a nevében is benne van nem egy tervezett dolog, olyan rossz szülési körülmény, kockázat eredménye, amely veszélyt jelent akár a baba akár az anyuka életére - pl. elakad a szülőcsatornában vagy leesik a szívhangja, vagy mint esetemben nem fér ki a baba stb. A programozott császárnak lehet olyan oka ami abszolút nem életveszélyes de indokolja: rosszul fekszik a baba, rossz anyuka szeme, anyuka szívbeteg stb
2016. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezt hogy érted, hogy nem olyan vészes? nekem 3 hete volt programozott császárom, és az azutáni hét nem volt méznyalás, de maga a műtét nem volt szörnyű élmény nekem, sőt. a férjem végig fogta a kezem és mindenki körülöttem ugrált, hogy jól vagyok-e, hozzanak-e oxigént, törölgessék-e a homlokom, miért lesz ez a pici neve, stb.:)
2016. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én hüvelyi szülésnek "indultam neki", de nem tágultam sehogy 5 centi fölé 7 óra alatt - ami nem is lett volna baj, mert bírtam volna még sokig, de a fájásoknál leromlott a baba szívhangja, így császárral fejeztük be a szülést. Igazából nem volt a hagyományos értelemben vett sürgősség, nem volt kapkodás, nem rohantunk a műtőbe, nem voltuk közvetlen életveszélyben, csak nem erőltettük tovább a hüvelyi utat. Annak ellenére, vagy éppen ezért, hogy nem készültem császárra, nem volt egyáltalán rossz élmény, gyors is volt, nem is fájt, rosszabbnak képzeltem volna, ha előtte elképzelem. :) Utána néhány napig fáj eléggé a seb, de ki lehet bírni,aztán rohamosan javul.
2016. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, arra gondolhatsz, hogy a sürgősségi egy akut esemény, ahol már eleve szövődmény van, pl. rossz szívhang, lepényleválás, stb.

Míg a programozottnál a megelőzés a cél, ami bekövetkezhetne, azt próbálják a műtéttel elkerülni.

Ilyen szempontból valóban kisebb a kockázat, hiszen elő lehet rá készülni, míg a sürgősségi gyakran életmentő műtét.

Felépülés szempontjából nem nagypn van különbség.

2016. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!