Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babát természetes úton...

Első babát természetes úton szültem, második sürgősségi császár lett a 30. héten és hosszában vágtak, nem keresztben. Mennyi az esély, hogy ha szeretnénk harmadikat, az szintén császáros lesz?

Figyelt kérdés

Jobban szeretnék természetes úton szülni. Mennyit kéne várni a harmadik érkezéséig, hogy ne legyenek gondok ?

A 2. most 1 éves, ha pl. 2 év múlva jönne a kistesó, lehet szó a természetes szülésről, vagy még kéne várni. Nem vagyok már 20 éves és bár nem azonnal kéne szülnöm, de 10 év várakozás már biztosan nem férne bele.


2014. máj. 7. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobb ha az orvososd kérdezed meg!!Sok mindentől függ!
2014. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Legalább két évet várnod kellene, de még akkor sem biztos, hogy kibírna a heged egy természetes szülést, de ezt majd az orvosok akkor eldöntik ultrahang alapján. Akkor viszont a régi heg mentén vágnának, tehát azt is hosszában.
2014. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, valójában, pont ettől félek a legjobban. :( Még biztosan gondolkodom jó sokat, belevágjunk-e a harmadikba, szóval a 2 év biztosan meglesz. :) Igazából csak azt szeretném megtudni, van-e egyáltalán bármi esély arra, hogy természetes úton szüljek vagy akár el is felejthetem ?
2014. máj. 7. 20:19
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy nem híztam sokat, 3 kilót összesen, ez mind a gyerek volt, a hasam sem lett nagy; ez esetleg számíthat ? Gondolom, ha nagyobb lett volna a hasam, akkor a kötőszövet is vékonyabb és nagyobb a hegszétválás esélye; de ez esetben is ? Kb. ekkora volt a pocakom a 30. héten, vagyis császár előtt. Számít ez valamit ????

[link]

2014. máj. 7. 20:26
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Persze, hogy van esély arra, hogy természetesen szülj, de ezt senki nem tudja neked biztosra megmondani előre. Ez a majdani doki hozzáállásától is függ, mert ők nyilván szeretnek biztosra menni, márpedig ez a te esetedben eleve programozott császár lenne, tehát lehet, hogy célirányosan olyan dokit kell keresned, aki bevállalósabb.

Rossz élményeid vannak a császárról, gondolom, de egy baba megéri a műtétet. Mindenképp várjátok ki a 2 évet a teherbe eséssel, esetleg közben is elmehetsz kontroll ultrahangra, kikérheted doki tanácsát az ügyben. A 2 év alatt meg majd eldől, szeretnéd-e annyira a babát, hogy vállalod-e a császár kockázatát.

Mellesleg a feltöltött képen nincs is pocakod :) Lehet, hogy ha még egyszer teherbe esel, azzal a babával meg úgy felfújódik a pocakod, mint a lufi, és akkor pont az lesz a gond, hogy a hegszövetnek is extrán ki kell tágulnia.

2014. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!